K čemu je dobrý čajovníkový olej?– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy přečtěte si moje doporučení

V době, kdy se spotřebitelé stále více poohlížejí po potravinách zpět na zem, hledají tam i léky. A vedete rostoucí balíček přírodní péče o pleť? Čajovníkový olej. Čajovník nebo melaleuca, původně nalezený podél bažinatého pobřeží Austrálie, se proslavil jako přírodní léčba kožních onemocnění, od akné po plísně. Díky svým přírodním antibiotickým a protiplísňovým vlastnostem se tento esenciální olej objevuje ve farmaceutických výrobcích po celém světě a používá se samostatně jako domácí lék.

Přestože lékaři nemohou přímo předepisovat olej z čajovníku, mnozí uznávají jeho výhody. Dermatoložka Dr. Shauna Schneider pracovala se spoustou bylinných léků, které mají léčivé vlastnosti. Zejména v čajovníkovém oleji poznamenává: „Antibiotické a protiplísňové vlastnosti mu dodávají účinnost blízkou některým z tradičních produktů na předpis doporučených dermatology.“

S vědomím, že hlavní vlastnosti čajovníkového oleje jsou vhodné pro množství neduhů, tedy co dokáže čajovníkový olej léčit?

Akné

Možná jste si všimli, že některé z nejlepších čistících prostředků na obličej obsahují jako hlavní složku čajovníkový olej. Podle Terapeutického výzkumného centra je hlavní složkou čajovníkového oleje terpinen-4-ol. Studie ukázaly, že tato sloučenina bojuje proti patogenním bakteriím, které způsobují akné, přičemž zachovává přirozenou flóru pokožky. Jinými slovy, po zředění je čajovníkový olej dostatečně bezpečný pro přímou lokální aplikaci a dělá svou práci, aniž by obětoval přirozenou schopnost pokožky hojit se. Zejména pro ty, kdo hledají přírodní prostředky na akné, je čajovníkový olej bezpečnou a účinnou možností.

Zánět

„Tea tree oil může být účinný při některých mírných zánětlivých stavech, které postihují pokožku,“ říká doktor Schneider. Podle Terapeutického výzkumného centra může čajovníkový olej snížit zánět vyvolaný histaminem, jako je například bodnutí včelou, a celkové zadržování tekutin (edém), jak se běžně vyskytuje u těhotných žen.

Kvasinkové infekce

Ukázalo se, že olej z čajovníku je účinný při inhibici růstu candidy, kvasinek, které, když se přemnoží, mohou způsobit infekce, jako je kandidóza, která se obvykle vyskytuje v ústech, střevním traktu a genitáliích. Přestože se nikdy nedoporučuje požívat olej z čajovníku, některé ženy uvádějí účinnost při léčbě vaginálních kvasinkových infekcí pomocí lokální masti sestávající z aloe vera a oleje z čajovníku.

Lupy

Zatímco většina předpokládá, že lupy jsou způsobeny suchou a svědivou pokožkou hlavy, může to být způsobeno i nerovnováhou kvasinek v pokožce hlavy. Schopnost čajovníkového oleje udržet houbu na uzdě je vhodná k léčení určitých forem lupů.

Atletická noha

Atletická noha je běžný stav, který je výsledkem hub Trichophyton, které rostou na vlhkých místech, jako jsou boty, a živí se odumřelou kůží. Kromě toho, že čajovníkový olej dezinfikuje místo, ničí plísně. V případě plísní na nohou jakéhokoli druhu se uvádí, že jsou účinné různé léčby olejem z čajovníku, včetně koupelí na nohy, potírání a obkladů s různými úrovněmi koncentrace.

Studie z roku 2006 poznamenává, že lidé neprokázaly žádné známky zvyšující se odolnosti vůči účinnosti oleje z čajovníku, jak to dělají antibiotika, což vede lékařskou komunitu k přesvědčení, že může být klíčem k dlouhodobé léčbě kožních onemocnění. Doktor Schneider doporučuje, abyste vyzkoušeli vzorek oleje z čajovníku a při přetrvávání nemoci se poradili s dermatologem.

Špičkové kosmetické produkty s čajovníkovým olejem

[listimage brand_id=502043 prod_id=70305]

Toto sérum na obličej kombinuje rozjasňující rostlinné oleje, jako je olej ze semen černého kmínu a olej z čajovníku, s kyselinou salicylovou pro maximální účinek. Masírování tohoto oleje na tváři po očištění může nejen snížit akné, ale může také pomoci snížit jemné linky a vrásky.

[listimage brand_id=500221 prod_id=66203]

Tato organická čistící kúra kombinuje kyselinu salicylovou s jedinečnou směsí antioxidantů, uklidňující účinky okurek a antibakteriální sílu čajovníkového oleje. Přímá aplikace na skvrny po vyčištění může vést k čistší a zářivější pleti.

[listimage brand_id=502970 prod_id=71268]

Toto ošetření vlasové pokožky je špičkovým řešením z přírodních zdrojů pro suchou a svědivou pokožku hlavy. Zatímco olej z čajovníku snižuje odlupování a podráždění, uhlí binchotanu odstraňuje nečistoty a biotin umožňuje zdravý růst vlasů.

[listimage brand_id=100098 prod_id=70876]

Tento pigmentovaný korektor využívá sílu rostlinných živin a antioxidantů ke snížení zarudnutí a zklidnění podrážděné pokožky a zároveň ke zmírnění vzhledu skvrn.

[listimage brand_id=501896 prod_id=37496 size=500]

Maska Arcona bez parabenů s jednoduchými ingrediencemi je ideální pro aknózní pleť v každém věku, umožňuje detoxikovat a resetovat pokožku obličeje několikrát týdně. Kyselina salicylová a extrakt z čajovníkového oleje čistí pokožku, zatímco mátový balzám a extrakt z levandule zklidňují a vyživují.

[listimage brand_id=504767 prod_id=71826]

Jemný, ale účinný produkt z čajovníkového oleje odstraňuje bakterie, které způsobují akné a odumřelou pokožku, což vám umožní začít a skončit den s pocitem čistoty a pořádku.

[listimage brand_id=500711 prod_id=14065]

Pro ty, kteří mají vyrážky na zádech a hrudníku, je tento čajovníkový olej ve spreji záchranou. Australský přírodní čajovníkový olej dezinfikuje a neutralizuje bakterie.

[listimage brand_id=501271 prod_id=27076 size=500]

Tato lokální léčba plísní nehtů na nohou poskytuje přirozenou směs složek přímo na problémový nehet. Antiseptické a protiplísňové vlastnosti oleje z čajovníku vstupují do hry spolu s kafrem a eukalyptem. Nepřetržité používání nabízí příslib nového nehtu, který vyroste místo infikovaného nehtu.

Napsat komentář