Jsou rozšíření genů a jiné léčby bezpečné?– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Pokud jde o oči, existuje celý svět mimo řasenky a kleště na řasy – je to oblast, která sahá od prodlužování řas až po stimulátory růstu. Tyto metody vylepšení skutečně zdůrazňují délku vašich řas, ale vyžadují zvýšenou opatrnost při práci s citlivou oblastí očí. Nebojte se experimentovat a vychutnejte si výsledky, ale vždy hrajte na jistotu – udělejte si průzkum předtím, než se zasvětíte zkrášlování řas.

Prodlužování řas

Mezi nejoblíbenější kosmetické ošetření patří prodlužování řas pečlivé nalepení jednotlivých řas na linii vašich řas. Autorizované kosmetičky s náležitým školením by neměly mít problém s bezpečnou aplikací tohoto ošetření, ale levné syntetické řasy a určité složky typu červené vlajky mohou vést ke komplikacím. Abyste předešli reakcím, jako jsou otoky, popáleniny a zarudnutí, rozhodněte se pro hypoalergenní lepidlo a za každou cenu se vyhněte formaldehydu. Když jsou nástavce na svém místě, při mytí obličeje je nezapomeňte vyčistit, abyste předešli infekci, a vyhýbejte se čistícím prostředkům na bázi oleje a odličovačům, které nástavce oslabují.

Barvení řas

Zatímco prodlužování řas zvětšuje přirozenou délku řas, při barvení se používá semipermanentní barvivo ke zvýraznění jejich hloubky a definice. Než budete pokračovat v procesu, prodiskutujte složky s odborníkem na krásu. Některá barviva obsahují nesyntetický uhelný dehet, známý karcinogen, a kohl, který se pojí s otravou olovem. Pokud je to možné, rozhodněte se pro barvy na rostlinné bázi, které jsou relativně mnohem bezpečnější. Abyste předešli potenciálním alergickým reakcím, otestujte si malou náplast za uchem nebo předloktím a vždy se ujistěte, že jste si před zahájením procesu barvení vybrali kontaktní čočky.

Persistence řas

Zatímco před deseti lety byla tato praxe v Japonsku mimořádně populární, stálost řas se ve Spojených státech stala prominentně až v posledních dvou letech. Proces zahrnuje přilepení řas kolem drobných stopek, jejich zahřátí a aplikaci roztoku podobného permanentnímu, který obsahuje neutralizátory a krémové kondicionéry. Celý proces trvá přibližně 45 minut a udrží řasy vlnité až tři měsíce. Na rozdíl od tónování a prodlužování má trvalá několik rizik a v současnosti není schválena FDA. Rozhodnete-li se pro toto ošetření, nejlepší je navštívit odborníka v renomovaném salonu.

Růstová séra

Od předepisování až po volně prodejné sérum jsou séra na řasy prosperujícím trhem, který dělá vše od posilování řas až po stimulaci jejich růstu. Tato séra jsou klasifikována podle účinnosti jejich aktivních složek, počínaje omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami, vitamíny a peptidy, které se nacházejí ve volně prodejných přípravcích, nebo derivátem prostaglandinu, který se používá iv přípravcích na předpis. Ten působí na prodloužení cyklu růstu řas a zvýšení hustoty řas. Zatímco klinické studie FDA zjistily, že některé z těchto stimulantů jsou obecně účinné, uživatelé musí pokračovat v léčbě, aby dosáhli trvalých výsledků. Některé mají také potenciální vedlejší účinky, jako je svědění, zarudnutí a podráždění. Bez ohledu na velikost řas, které si vyberete, v případě přetrvávající bolesti očí nebo komplikací se zrakem ihned navštivte svého oftalmologa.

Tento článek zhodnotil okuloplastický chirurg Dr. Matheson Harris.

Napsat komentář