Jsou produkty péče o vaginální kůži bezpečné?

V tomto článku budeme hovořit o Jsou produkty péče o vaginální kůži bezpečné?

.

Měla by mít vaše vagína vlastní vícestupňovou rutinu péče o pleť? Pokud má nedávný vzestup značek intimní krásy jako The Perfect V, Queen V, Deo Doc, VMagic, Lady Suite a Two L(i)ps nějaký význam, odpověď je jednoznačně ano.

Existují peelingy, čistící prostředky, speciální mýdla, ubrousky, spreje, BALZÁM NA RTY(!), zvýrazňovač vulvy, který má „zářivou duhovou barvu, která dodává trochu půvabu.“ Sakra, dva L(i)ps nedávno přinutili internet zvednout obočí nad jejich vaginovou látkovou maskou – 25 dolarů „Infračervená maska ​​s aktivním uhlím“ za „detoxikaci a zklidnění vulvy“!

Znepokojující předpoklady, že vaše vagína by měla být krásná (pro záznam: není), nová vlna ženské intimní péče o pleť je odvážná a vždy dostupná na Instagramu, ale je bezpečná?

Vulva a vagína jsou soběstačné.

„Vulva a vagína jsou soběstačné a chrání se,“ říká doktor Jamie Schultis, gynekolog z Pure ObGyn v New Yorku. „Pro běžnou denní vaginální hygienu nejsou ve skutečnosti zapotřebí další produkty. Jednoduché mytí vnější části vulvy a stydkých pysků jednou denně je ve skutečnosti více než dostatečné k ochraně.“

Když jsme mluvili o vulvové masce, Schultis zdůraznil, že zatímco je známo, že dřevěné uhlí „vytahuje toxiny z vašich pórů jako magnet“, měli byste vědět, že „vulva není vystavena každodenní toxicitě životního prostředí jako váš obličej“. Pokračovala: „Existuje jen málo náznaků, proč by měla být vaše vulva ‚přečištěná‘ nebo ‚detoxikovaná‘.

Pokud jde o spreje a pleťové vody, Schultis nejprve navrhuje, že pokud si všimnete rozdílu oproti základní linii, pravidelný vaginální zápach nebo výtok, „před nákupem možná drahých maskovacích produktů se ujistěte, že neexistuje žádná infekce, která by mohla způsobovat příznaky.“ Pokud jde o tvrzení o vyrovnávání pH, která některé produkty inzerují, Schultis říká, že „vaše vagína a vulva to už dělají samy, takže to není potřeba“. Varovala také, že produkty péče o intimní pokožku často selhávají při přísné kontrole FDA a mohou způsobit senzační tvrzení.

Jak již bylo řečeno, Schultis zcela neodepíše produkty péče o pleť pro ženy na základě osobních preferencí. „Pokud to někomu funguje, skvělé. Viděl jsem ženy s dobrými výsledky. Opravdu to vaše vulva potřebuje? Pravděpodobně ne,“ řekla. Velmi citlivá vulvální pokožka může být podrážděná již při minimálním množství produktu, zvláště pokud jsou přidány vonné látky. Proto by vás mohla vystavit riziku „velmi intenzivní kvasinkové infekce“, takže pokud zpozorujete zarudnutí, svědění nebo podráždění, doporučuje okamžitě přestat používat.

Koneckonců, Shultis zdůrazňuje, že vagina a vulva se mohou přirozeně chránit. „Vždy se řídím pravidlem „méně je více“,“ řekla. – Ať se líbí. Pokud je to v pořádku, neopravuj to.“

ředitel krásy

Cristina Rodulfo je ředitelkou krásy pro zdraví žen. Dohlíží na tiskové a digitální pokrytí krásy a je expertkou na testování produktů, identifikaci trendů a zkoumání průniků krásy, wellness a kultury. Před Women’s Health pracovala filipínsko-americká rodačka z New Yorku a absolventka NYU pro Zdravaplet.com čtyři roky. Jako hlavní redaktorka krásy koprodukovala dokumentární film The Beat: How Drag Queens Shaped the Beauty Industry, nominovaný na Webby Award, a hostila milion shlédnutý seriál Beauty Haul. Nikdy se neumí rozhodnout, zda si dát ofinu, nebo ne, cítí se nahá bez okřídlených očních linek a nikdy nezahálí při běhu na maratonu v New Yorku.

.

Napsat komentář