Jojobový olej: vlastnosti pro vaši pokožku

Jojobový olej se získává z keřů typických pro Sonorské pouště v Mexiku a Mojavě v USA.

Olej získaný prvním lisováním za studena z této rostliny má světle zlatou barvu a má mnoho příznivých vlastností pro pokožku i vlasy.

INCI: Olej ze semen Simmondsia Chinensis (jojobový).

CO DĚLÁ JOJOBOVÝ OLEJ NA POKOŽKU?
Jojobový olej jako všechny oleje poskytuje výživu dermis a zároveň plní hydratační funkci, která zabraňuje ztrátě přirozené vody pokožky v procesu dehydratace.

Tato hydratační funkce je příčinou opožděného výskytu mimických linií nebo vrásek, protože pokožka zůstává elastická a bez rizika zlomenin mezi jejími tkáněmi.

Má také antioxidační aktivitu díky obsaženým vitamínům E a C, které jsou schopny zlepšit vzhled pokožky a bojovat proti volným radikálům.

Stejně jako mnohé oleje má antibakteriální vlastnosti, díky čemuž je dobrým změkčovadlem pro pokožku náchylnou na akné, dermatitidu nebo jiná kožní onemocnění.

Zklidňující a protizánětlivé zklidňují tkáně po epilaci nebo holení.

Vlasy jsou dalším velkým přínosem tohoto oleje, neboť reguluje vylučování tuku z pokožky hlavy a lze jej aplikovat jako masku na vlasy před mytím spolu s jinými oleji nebo samostatně. Vlasy hydratuje, dodává jim lesk a jelikož jde o suchý olej, nezatěžuje je a nezanechává vlasy mastné.

VLASTNOSTI JOJOBOVÉHO OLEJE V KOSMETICE
změkčovadla
zvlhčovače
antioxidanty
analgetika
ANTIBAKTERIÁLNÍ
očista

1. ZAJÍMAVOST: Jojobový olej je jedním z mála olejů, které lze konzervovat, aniž by dlouho zežloutly, jelikož se uchovává samostatně a nepotřebuje další konzervační látky, jako je tokoferol.

2. RŮZNÉ: lze použít jako čistící olej pro všechny typy pleti, dokonce i pro tu nejmastnější.

3. ZAJÍMAVOST: je to jeden ze suchých olejů, nebo vlastně olej, který lze bez problémů použít i na mastnou pleť, protože je nekomedogenní.

Napsat komentář