Jen super užitečný průvodce obličejovou akupunkturou – luxusní léčba, která eliminuje jakékoli tělesné problémy

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o Jen super užitečný průvodce obličejovou akupunkturou – luxusní léčba, která eliminuje jakékoli tělesné problémy

.

Někdy děláme bláznivé věci, abychom vypadali krásně a zlepšili svou pleť, ale není to cpání jehel do tváře příliš daleko?

Akupunktura, praxe vpichování uvedených jehel do těla, je starodávná čínská medicínská praxe, o které se tvrdí, že dělá s tělem zázraky.

Některé celebrity to přísahají: Kim Kardashian se uvolnila při akupunkturní selfii na Instagramu a podle toho, jak to vypadá, fascinující ošetření dokonce pomohlo Mariah otěhotnět.

Ale jak to vlastně funguje? A co je důležitější, jak moc to bolí?

Zastihli jsme Dr. Johna Tsagarise, světoznámého lékaře tradiční čínské medicíny, abychom se naučili jemnosti a úskalí této tajemné praxe.

Jak funguje akupunktura?

Za prvé, je důležité poznamenat, že jehly nejsou jen jehly a nikde se nepoužívají. „Akupunktura zahrnuje stimulaci určitých bodů na těle speciální jehlou různých délek a velikostí, která proniká pokožkou do různých hloubek,“ vysvětluje Dr. Tsagaris.

„Akupunkturní body jsou nosiči životní energie, která interaguje a interaguje s každým aspektem našeho těla a mysli. Tyto body ovlivňují nejen orgány, lymfatický, oběhový a trávicí systém, ale také emocionální a kognitivní funkce.“

V podstatě se spojujeme s naší vnitřní energií přes specifické body na našem těle a existuje mnoho onemocnění, která akupunktura může pomoci napravit.

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

Jaké jsou výhody akupunktury?

Existují klinické studie o protizánětlivých vlastnostech akupunktury, které ukazují, že je účinná proti zánětlivým stavům, jako je rosacea a ekzém, ale může akupunktura zlepšit vzhled pokožky, i když nemáme stav, který je třeba léčit?

Doktor Tzagaris vysvětluje, že při kosmetické akupunktuře se jehly vkládají do hlubších vrstev obličeje a krku a lokálně mění prokrvení svalů na různých úrovních. Toto ošetření může zvýšit úroveň hydratace a elasticitu pokožky, zvětšit objem pro omlazení a zároveň stimulovat produkci kolagenu a elastinu.

Jak funguje obličejová akupunktura?

Ošetření obličeje je odlišné od zbytku těla. „Obličejová akupunktura se zaměřuje na strukturální změny pokožky, jako jsou jemné linky a vrásky, ale zejména pomáhá revitalizovat pleť. Proces hojení pokožky spouští akupunktura a stimuluje buňky, které iniciují opravu pokožky a doplnění kolagenu,“ vysvětluje doktor Tsagaris.

Jelikož pojivová tkáň v kůži tvoří 80% dermis, obnovení strukturální integrity je rozhodující pro čistou a hladkou pokožku.

Zlepšením mikrocirkulace a posílením vlastní schopnosti pokožky odolávat vnějším faktorům stárnutí, jako je sluneční záření a oxidační stres, akupunktura obličeje také zlepšuje pevnost a pomáhá předcházet stárnutí pokožky.

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

Jak to tedy ovlivní zbytek vašeho těla?

Vzhledem ke koncepci proudění energie v těle není překvapující, když Dr. Tzagaris ukazuje, že zdraví naší pokožky je propojeno se zbytkem našeho těla. „Změny a zhoršení tonu kůže nebo svalů odrážejí stav orgánů Zang Fu, Qi, krve, Yin a Yang.“

Ale co to znamená?!

Přineste čínskou tradiční medicínu pro nechápavé!

Zhruba přeložená léta učení se čínštiny do jedné věty, orgány zang fu jsou srdce, játra, plíce atd., a qi je životní energie nebo „dech“ života.

Všichni víme, že krev i jin a jang, což je mnohem víc než jen černobílá ikona, kterou jsme si v 90. letech nakreslili do poznámkových bloků, je vlastně teorie, že opačné energie se mohou navzájem doplňovat.

Getty Images

Co to znamená pro vaše zdraví?

Faktem je, že těla jsou propojena touto neviditelnou energií a některé části těla jsou propojeny více.

Doktor Tsagaris například vysvětluje, jak srdce souvisí s krevním oběhem v kůži, zatímco plíce spíše s velikostí pórů. Slezina je spojena s tvorbou kožního mazu, zatímco játra jsou spojena s pigmentací nebo stařeckými skvrnami.

„Akupunktura je velmi normativní. Používají se různá ošetření a volí se vhodné body podle procesu stárnutí na individuální úrovni.“

Nyní velká otázka…

Vpichování jehel do kůže je pro mnohé skličující koncepce, ale doktor Tzagaris říká, že se nejedná o bolestivý zákrok. „Pocit se liší od člověka k člověku a jakákoli citlivost se zrychluje hojivé a regenerační schopnosti pokožky.

Kde můžete získat akupunkturu tváře?

A co je nejdůležitější, ujistěte se, že váš lékař je legální.

Vždy si ověřte, zda je lékař odborníkem akreditovaným buď Asociací tradiční čínské medicíny (ATCM) nebo British Council of Acupuncture. Musí mít prokázané zkušenosti a certifikaci v léčbě kožních onemocnění, kosmetické akupunktuře a zdravotní akupunktuře.

.

Napsat komentář