Jediné 3 kroky, které potřebujete pro svoji rutinu péče o pleť– Zdravá kůže Andrea S. doporučuje:

Je snadné nechat se unášet zbytečnými kroky péče o pleť, zvláště když se zdá, že všichni ve vašem krmivu se vzdávají 14-noční rutiny. Stále více odborníků však v současnosti doporučuje jednodušší a jednodušší přístup ke zdravé pokožce. Myslete na to: méně kroků, více cílených ingrediencí.

Je to přístup, který naši odborníci již dlouho uznávají. „Moje filozofie zdravé pokožky je o základech, které jsem rozdělila do tří kategorií: čištění, korekce a ochrana,“ říká Roslynn Reese, jedna z interních kosmetiček v , která připravuje náš tým zákaznických služeb, aby reagoval na ty nejpřísnější péči o kůži) . otázky).

Ať už jste se rozhodli, že rok 2021 je rokem na to, abyste se konečně zavázali k seriózní rutině péče o pleť, nebo že chcete omezit produkty a vrátit se k základům, tyto tři (přizpůsobitelné!) kroky jsou vše, co potřebujete, abyste se vás dotkli. . nejlepší lesk vůbec.

1. Vyčistěte

Bez ohledu na to, co děláte, čištění obličeje by mělo být vaší první prioritou – nejen proto, že pomáhá odstraňovat nečistoty a odumřelé buňky z povrchu, ale také proto, že každý produkt, který později nanesete, se do čisté pleti lépe vstřebá.

Způsob čištění závisí na potřebách vaší pokožky. „Pokud je vaše pokožka mladá a zdravá, stačí ruční manipulace s tváří k odstranění buněk, které jsou připraveny k odlupování,“ takže můžete jednoduše použít prsty a jemný čistící prostředek, říká Reese. S přibývajícím věkem se obnova buněk zpomaluje, což může zanechat vaši pokožku matnou, šupinatou a méně schopnou absorbovat produkty – to jsou všechny znaky toho, že byste si v rámci čištění mohli chtít udělat peeling. „Toho lze dosáhnout fyzickou exfoliací pomocí peelingu nebo čisticího prostředku nebo chemickou exfoliací s přísadami, jako jsou AHA nebo enzymy.“

2. Správně

Když je vaše tvář čistá, je čas pustit se do práce. Korekční krok „je místo, kde probíhá cílená léčba,“ vysvětluje Reese, a může zahrnovat maskování, čištění pórů a/nebo aplikaci koncentrovaných složek séra k vyřešení specifického problému.

Korekce kožní nerovnováhy může být jedním krokem, jako například aplikace hydratačního séra s kyselinou hyaluronovou, nebo může zahrnovat několik produktů. Může to vypadat jinak v závislosti na době dne nebo dne v týdnu. Můžete například používat sérum s vitamínem C během dne a retinolovou kúru několik nocí v týdnu. Nejdůležitější je dát pleti to, co potřebuje v závislosti na typu pleti a jejím aktuálním stavu. (Nejste si jisti? Zde je návod, jak identifikovat svůj typ pleti. Váš dermatolog nebo kosmetička vám také může pomoci zjistit potřeby vaší pleti.)

3. Chránit

Ano, toto je část, ve které vám připomínáme, abyste každý den nosili opalovací krém, ale ochrana pokožky znamená i posílení vaší přirozené hydratační bariéry. „Udržování kožní bariéry je nejdůležitější věc, kterou můžete udělat pro zdravou pokožku,“ říká Reese, „a nejlepší způsob, jak to udělat, je použít správný hydratační krém.“ Pokud je vaše pokožka suchá a napnutá nebo máte-li nové šupinaté nebo citlivé skvrny, jsou to znaky, že vaše bariéra může být ovlivněna.

Zpět k SPF. Širokospektrální opalovací krém je nezbytný pro každého. svobodný. den. proč? Protože to říká váš dermatolog a také proto, že i když většinu dne trávíte uvnitř, modré světlo na obrazovkách vašeho zařízení může poškodit vaši pokožku. „Používání hydratačního krému s SPF a ochranou před modrým světlem je skvělý způsob, jak zůstat jednoduchý,“ radí Reese. Vidíš? Mít zdravou pleť nemusí být složité – pokud to tak nechcete, užijte si tu čtrnáctikrokovou rutinu naplno.

Kde začít

Vyberte si produkty, které zaškrtávají více políček, abyste mohli začít vytvářet nejefektivnější rutinu. Zde jsou některé z těch, které máme rádi:

 1. Kupte nyní v

  Víceúčelový čistící prostředek

  je klinický
  Čistící komplex

  Začněte s čistým hadříkem. Tento bestseller dokáže být šetrný k pokožce a zároveň hloubkově detoxikační, s kůrou vrby bílé, která exfoliuje a odbourává maz, který ucpává póry.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Retinol, který dokáže všechno

  Obagi
  Obagi360 Retinol 0,5

  Retinol je nejlepším účinkem péče o pleť. Může pomoci napravit řadu problémů, od jemných linek a vrásek až po změnu barvy a dokonce i akné. Toto jemnější složení je ideální pro začátečníky s retinolem.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Zvlhčovač a další

  Supergoop
  Denní hydratační krém Superscreen SPF 40

  Posílejte svou bariéru proti vlhkosti a chraňte svoji pokožku před UV zářením, modrým světlem, infračerveným zářením a znečištěním – to vše v jednom kroku.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář