Je vazelína dobrý zvlhčovač?

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o Je vazelína dobrý zvlhčovač?

.

Zahrnujeme produkty, které považujeme za užitečné pro naše čtenáře. Pokud nakupujete z odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš postup.

Téměř v každé lékárně nebo obchodu s potravinami naleznete vazelínu, nazývanou také vazelína, která se prodává pod značkou vazelína. Vazelína je bělavě-žlutá směs minerálních olejů a vosků na ropné bázi.

Hlavní složkou vazelíny je ropa. Olej po nanesení na pokožku vytváří hustou voděodolnou bariéru. To může pomoci pokožce udržet vlhkost a působit jako domácí lék pro suchou pokožku.

Zatímco vazelína může být užitečná, používá-li se s mírou na ošetření suché pokožky, je dost mastná a může způsobit, že pokožka bude těžká. Proto není zcela praktické používat jej jako denní všeobecný zvlhčovač pokožky.

Podle výzkumníků je vazelína jedním z nejúčinnějších zvlhčovačů na trhu. Funguje tak, že sedí na kůži, kde tvoří bariéru a zabraňuje úniku vody z pokožky.

Vazelínu lze použít jako denní zvlhčovač pro velmi suchou pokožku. Lidé s normální pokožkou mohou mít užitek z vazelíny přidáním vlhkosti do sušších oblastí, jako jsou lokty a kolena.

Zatímco vazelína je účinná při udržování vlhkosti pokožky, je bohužel dost mastná a těžká a může zašpinit oblečení.

Značka Vaseline však prodává také pleťové vody a krémy, jakož i oleje a séra, které obsahují menší množství jejího klasického vazelínového produktu.

Tyto produkty jsou méně chaotické při používání a na pokožce jsou lehčí, a proto jsou pro mnohé lidi vhodnější pro každodenní použití.

Pořiďte si vazelínové želé, pleťové vody, krémy a séra online.

Chcete-li použít vazelínu jako denní zvlhčovač

Zkus to:

 • Naneste na tělo a nechte několik minut vsáknout, než se na den obléknete.
 • Před oblékáním otřete přebytek měkkou papírovou utěrkou, abyste se vyhnuli pocitu mastnoty nebo skvrn.

Ti, kteří mají velmi suchou pokožku obličeje, mohou mít prospěch z používání vazelíny jako zvlhčovače.

Pokud však máte pleť se sklonem k akné, vazelínu byste na obličej neměli používat. To může vést k pupínkům a zhoršit akné.

Vazelína je velmi dobrá při zvlhčování suché pokožky. Aplikace vrstvy vazelíny pro suchou pokožku pomáhá udržet vlhkost. Vazelína je skvělá k ošetření všech běžných suchých oblastí, jako jsou:

Národní nadace pro ekzémy doporučuje vazelínu jako zvlhčovač pro lidi s ekzémem a jinými onemocněními suché pokožky. Výzkum ukazuje, že vazelína je bezpečný a cenově dostupný domácí lék pro kojence s příznaky ekzému.

Hydratační účinek vazelíny můžete zvýšit tak, že ji nanesete ihned po vystoupení ze sprchy nebo vany.

Vazelína může být součástí běžné péče o pleť pro lidi s mastnou pletí.

Je důležité udržovat pokožku zdravou, nikoli mastnou. Můžete to provést pomocí vazelíny po jemném očištění pokožky. To udrží vaši pokožku čistou, hydratovanou a méně pravděpodobné, že bude produkovat přebytečný maz.

Výrobci vazelíny ujišťují zákazníky, že jejich produkt je bezpečný pro použití na oční víčka a okolí očí. Ve skutečnosti lékaři používají vazelínu jako součást očního ultrazvuku.

Vazelína může dokonce pomoci léčit poškozenou pokožku. Vazelínu můžete aplikovat na drobné řezné rány, škrábance a škrábance. Pomáhá udržovat vaše rány vlhké, urychluje hojení a zabraňuje zjizvení a svědění.

Myjte ránu denně jemným mýdlem a teplou vodou, poté aplikujte vazelínu. Vazelína je také dobrá k léčbě mírných případů popraskání.

Neaplikujte vazelínu na hluboké rány nebo popáleniny, protože to může způsobit nepohodlí a zabránit hojení.

Některé dobré důvody, proč používat vazelínu jako zvlhčovač, zahrnují:

 • dostupnost a nízké náklady
 • schopnost udržet spoustu vlhkosti v pokožce
 • léčivé vlastnosti pro suchou, poraněnou pokožku
 • Lze použít na celé tělo včetně obličeje
 • dostupnost ve všestranných formulacích včetně:

I když se vazelína ukázala jako jeden z nejúčinnějších dostupných zvlhčovačů pokožky, odborníci uznávají, že má několik limitujících faktorů. Některé nevýhody používání vazelíny jako zvlhčovače zahrnují:

 • vůni, i když můžete vyzkoušet jeden z více zředěných produktů z vazelíny, které často obsahují jiné příchutě
 • pocit tuku a potíže
 • možnost zabarvení oblečení
 • vysušování pokožky při absenci pravidelné výměny vzduchu a vnější vlhkosti s pokožkou
 • zvýšení akné, pokud máte mastnou pleť
 • používání ropných přísad, když někteří lidé mohou upřednostňovat bylinný produkt na kůži

Pokud hledáte jednoduché alternativy vazelíny, které dělají zázraky i na suchou pokožku, můžete vyzkoušet produkty, které obsahují:

Vazelína je cenově dostupný a cenově dostupný produkt, který dobře hydratuje většinu typů pleti, zejména suchou. Je také nápomocný při léčbě škrábanců a škrábanců a může také urychlit hojení a zabránit jizvení.

Pokud máte velmi mastnou pleť, doporučuje se nepoužívat vazelínu, pokud jste si pleť předtím nevyčistili, protože to může zhoršit akné.

.

Napsat komentář