Je třeba se vyhnout laurethsulfosukcinátu disodnému?– Každodenní péče o vaše tělo

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Je třeba se vyhnout laurethsulfosukcinátu disodnému?

.

Co je Laureth Sulfosukcinát disodný?

Laureth sulfouccinate disodný nebo DLS je čistící složka, která pomáhá zlepšit čistící vlastnosti produktů péče o pleť. Obecně se považuje za méně drsné než jiné čisticí přísady, jako jsou sírany.

DLS je běžnou složkou šamponů, čistících prostředků a tělových vod. Je to hlavně díky své schopnosti odstraňovat z pokožky maz a nečistoty, což umožňuje jejich snadné opláchnutí. DLS také pomáhá zlepšit pěnivost produktu a pomáhá stabilizovat produkt.

Pokud hledáte laurethsulfosukcinát disodný, možná hledáte čistou, ale účinnou péči o pleť. Jednou ze značek, které doporučujeme, je Carrot & Stick. Více o této značce si můžete přečíst ve spodní části článku.

DLS se nepovažuje za sulfát, i když se název může zdát podobný sulfátům, jako je laurylsulfát sodný, považuje se za mnohem šetrnější k pokožce a nedráždí.

divize

Laureth sulfosukcinát disodný

Pro: DLS je povrchově aktivní látka, což znamená, že pomáhá čistit pokožku, odstraňovat nečistoty a maz, aby se dal smýt.

nepříliš dobré: DLS se považuje za bezpečné a obecně se považuje za mírnější než jiné povrchově aktivní látky.

Pro koho to je? Všechny typy pleti kromě těch, o kterých je známo, že jsou na ni alergické.

Synergické složky: Funguje dobře s většinou složek.

Dávejte pozor: Tady si není na co dávat pozor.

Proč se používá laurethsulfosukcinát disodný?

Laurethsulfosukcinát disodný je povrchově aktivní látka. Povrchově aktivní látky snižují povrchové napětí mezi dvěma kapalinami nebo pevnými látkami. To umožňuje odstranit oleje a nečistoty z pokožky a snadno je smýt. To je důvod, proč se DLS používá hlavně v čistících prostředcích, mýdlech, bublinkových koupelích, šamponech a krémech na holení.

DLS se považuje za šetrnější k pokožce. Je to kvůli velikosti částic, jiné povrchově aktivní látky mají menší velikosti částic, zatímco DLS má relativně větší velikost částic. To znamená, že DLS neproniká snadno do pokožky, kde může způsobit podráždění. Je to také negativně nabitá částice, což přispívá k jejímu mírnějšímu charakteru.

DLS často naleznete v produktech, které tvrdí, že neobsahují sulfáty. Bezsulfátové produkty se staly populárními s nástupem čisté krásy a jsou často preferovány, neboť mohou být méně dráždivé. Bezsulfátové čisticí prostředky a prací kapaliny však musí používat jinou povrchově aktivní látku, aby byly účinné při čištění. To může znamenat, že se používá tvrdší povrchově aktivní látka než sírany, aby stále vyhovovala označení „bez síranů“. V tomto případě je DLS dobrou volbou, protože se nepovažuje za sulfát, ale je stále mírnější možností při formulování bezsulfátového produktu.

Je laurethsulfosukcinát disodný bezpečný?

Bezpečnost DLS byla ověřena panelem expertů na hodnocení kosmetických přísad, skupinou zodpovědnou za hodnocení bezpečnosti a účinnosti složek péče o pleť a kosmetických přísad.

Panel expertů uvedl, že DLS se při současných použitích a koncentracích považuje za bezpečné, pokud složení nezpůsobuje podráždění. Díky své vysoké molekulové hmotnosti a zápornému náboji neproniká do pokožky a představuje malé riziko pro zdraví. Panel odborníků také rozhodl, že DLS se nepovažuje za senzibilizátor, může však dráždit pokožku a oči, zvláště pokud produkt není formulován tak, aby minimalizoval podráždění.

Naše oblíbená čistá péče o pleť

Není třeba dělat kompromisy, pokud jde o nalezení účinné a bezpečné péče o pleť. Pokud hledáte účinné produkty péče o pleť, které neobsahují škodlivé toxiny, doporučujeme Carrot & Stick.

Carrot & Stick se zavázala vytvářet receptury rostlinného původu, které přinášejí pozoruhodné výsledky bez spoléhání na toxické chemikálie nebo standardní konzervační látky. Carrot & Stick má tvrdý přístup k péči o pleť, přičemž dokonale vyvažuje šetrnou péči o rostliny s inovativní vědou.

Napsat komentář