Je špatné cvičit s menstruací?| Zdravápleť

21. dubna Je špatné cvičit s menstruací?

Zveřejněno v 10:00 v Zdravaplet Fit od Carlose

Otázkou, kterou sdílejí mnohé ženy, které začínají pravidelně cvičit, je, zda je dobré nebo špatné cvičit během menstruace.

Několik dní před a během periody se naše tělo cítí méně energické, takže chceme-li vyvíjet nějakou fyzickou námahu, musíme jen snížit její intenzitu. Ale, Je dobré nebo špatné v těchto dnech v měsíci sportovat nebo cvičit?

Dopřejte si mírné cvičení 30 minut denně, v období prokazatelně zmírňuje menstruační bolesti v důsledku tvorby endorfinů, hormonu, který přirozeně uvolňujeme při sportu. Nabízí také výhody změn nálad, které některé ženy v současnosti zažívají, zmírňuje stres a podporuje relaxaci. Podobně je to prospěšné při úzkosti. Navíc, když se hýbeme, aktivuje se náš krevní oběh a může nám také pomoci snížit zadržování tekutin, které je u žen velmi běžné a v těch dobách ještě častěji.

Můžete se pokusit jít na procházku, nést lehkou nebo střední váhu krátké pořady plavání nebo jízda na kole nebo snazší cvičení jako jóga či pilates. V těchto dnech se více zaměřte na udržovací a aktivační činnosti, abyste se udrželi v pohybu, vždy poslouchejte své tělo.

Pokud patříte k lidem, kteří se v těchto dnech cítí velmi unavení, nenuťte se, vezměte si a pauza a pokračujte, když se budete cítit energičtější. Jsou tací, kteří v té době raději nechodí do posilovny, ale to by nemělo znamenat vzdát se fitness; Dodržujte své rutiny doma, vlastním tempem, bez spěchu a bez pocitu viny. Cvičení a tempo, jakým je provádíte, přizpůsobte svým potřebám.

Proto je dobré sportovat, když máme menstruaci, dokáže nás to po fyzické i psychické stránce výrazně zlepšit, ale každá žena a každé tělo je jiné. Někdy chce naše mysl dělat věci, které naše tělo nedokáže, proto je velmi důležité poslouchat své tělo a to, co od vás vyžaduje.

V tomto období je pro nás ještě obtížnější stravovat se zdravě; dávají nám chutě, více chuti jíst sladkosti a čokoládu a je to naprosto přirozené, ale musíme se snažit vybrat ty nejlepší možnosti, co nejzdravěji, starat se o své tělo, ale dávat mu to, co chce.

Napsat komentář