Jakých je 6 dimenzí wellness?– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

S rozmachem biopotravinářského průmyslu a rozmachem jógových studií se do centra pozornosti dostává trend wellness, který masám přináší zdravý životní styl. Přizpůsobení wellness životního stylu pro vás se však ze všech dostupných informací stalo v drtivé většině pochopitelné.

Chrissy Weir, majitelka Food Made Fresh a Holistic Health Coach, poskytuje tipy na pochopení a uplatnění blahobytu v šesti různých dimenzích: fyzické, emocionální, sociální, intelektuální, pracovní a duchovní. V každé z těchto oblastí je klíčem sebeuvědomění a personalizace. Nejsme jedineční ani naše zdraví, proto čtěte dál a zjistěte, jak si vytvořit vlastního jedinečného průvodce.

1. Fyzická pohoda

Fyzická pohoda je na prvním místě, protože má vliv na všechny ostatní oblasti. Toto je to, o co se podle Weira zaměřujeme: stabilní energie, duševní jasnost, dobré trávení, důvěra ve vlastní kůži a radost, která se šíří v životech kolem vás. Hlavním nájemcem fyzické pohody je používání jídla jako léku. Když budete jíst potraviny, které vyživují vaše tělo a poskytují různé biologicky dostupné živiny, začnete tyto změny pociťovat.

Weirová nám dává několik základů: „Dejte si pořádnou dávku zdravých tuků, vynechejte zpracované cukry a místo toho si vyberte přírodní nebo celé ovoce, vychutnejte si bílkoviny z trávy, naložte si talíř zeleniny. organické a listové zeleniny a jezte jídlo v to. pokud je to možné, celý formulář, nezpracovaný.“ Dalším tipem je „vyhýbat se chemikáliím a složkám, které nemůžete vyslovit v potravinách, doplňcích a produktech, které si dáváte do těla, abyste zabránili toxickému zatížení jater a otevřeli detoxikační cesty, aby vaše tělo mohlo prosperovat.

Podobné čtení: Nejlepší a nejhorší potraviny pro vaši pokožku

2. Emocionální pohoda

Na rozdíl od fyzické pohody je emocionální pohoda ovlivněna jinými dimenzemi. To znamená, že pokud budete pozitivně vychovávat ostatní dimenze zdraví, můžete zažít výlev ve vaší perspektivě pocitů. Weir nejlépe ilustruje, že „zvýšené vědomí a spojení se svými emocemi, když se potýkáte se zkušenostmi a zpracováváte svět kolem vás“. Povzbuzuje k modlitbě, meditaci a vytváření prostoru, aby vás zpracoval prostřednictvím emocionálních zážitků. Je však důležité získat úroveň emocionální inteligence, když se stanete pozornějšími, „žijící život, kde pocity nediktují vaše reakce z jednoho případu na druhý“.

Podobná četba: Co je všímavost?

3. Sociální péče

Trendové zkratky jako FOMO, JOMO a YOLO nepopisují nejlepší způsob dosažení sociální rovnováhy. Ve světě, který je sociálnější než kdykoli předtím, si možná myslíte, že sleva je nejlepší způsob, jak se cítit lépe. V jistém smyslu je.

Máte povrchní přátelství, které spotřebuje čas a energii a brání vašemu pokroku a cíli? Weirová říká, abyste je nechali jít, ale ona pokračuje: „Místo toho hledejte chlapa, který vás posouvá vpřed, bere vás na zodpovědnost a zůstaňte silný, když vás životní shon brání od týdenních setkání u kávy.“ A pak slyšíme nepříjemnou pravdu, říká Weir: „Sdílejte smysluplné rozhovory a nechte své přátele dostat se na zranitelná místa. Vydejte se na spontánní dobrodružství a často shromažďujte své blízké u stolu. Cvakněte na to.

Podobné čtení: Jak může jednoduchá rutina péče o pleť zvýšit vaši sebedůvěru

4. Intelektuální pohoda

Nemusíte být „book smart“, abyste byli intelektuálně dobří. Weir popisuje intelektuální pohodu jako „neustálou zvědavost a touhu učit se, po které následuje sdílení vašich zkušeností, vědomostí a vědomostí s ostatními“.

Abyste toho dosáhli, nikdy se nepřestaňte učit! Obklopte se dobrými knihami, mentory a jinými zdroji (miluji podcasty). Digitální doba nám přinesla mnoho možností kariérního vzdělávání či vášnivého projektu, který nás vede k uplatnění intelektuální pohody.

Podobné čtení: Inspirativní příběhy značek dámské krásy

5. Pracovní wellness

Pocit pracovní pohody, jak jej definoval Weir, je „ve skutečnosti milovat to, co děláte a stát se díky tomu dynamičtějším jednotlivcům – vytvářením hodnoty, odkazu a účelu, který mohou ostatní následovat a do kterého vkročí.“ Nechápejte mě však špatně. Weir nikdy neměl rád citát: „Jestli děláš to, co miluješ, nikdy v životě nebudeš pracovat,“ protože i když děláš to, co miluješ, vždy se najdou věci, které neděláš. Buďte však opatrní a uvědomte si, že „když se rozhodnete jít ven, riskovat a dělat něco, co je v souladu s vaším záměrem a přesvědčením, i ty nejtriviálnější aspekty budou mít svůj účel a smysl,“ říká Weir.

Související čtení: Jak může stres způsobit každodenní stárnutí pleti a co s tím můžete udělat

6. Duchovní pohoda

Spiritualita je vrcholem role blahobytu. Jogíni se nemýlí, ale existuje nebezpečí, že budou duchovně vágní. Duchovní pohoda podle Weira znamená být hluboce spojen se svým záměrem a pochopit svoji nezastupitelnou roli ve světě. Uveďte, co pro vás znamená spiritualita.

„Naše mysl je příliš krásná, naše srdce příliš rozsáhlá, složitá a plná lásky a svět kolem nás je příliš slavným stvořením na to, aby s námi kráčel každý rok milující Bůh,“ vyzývá Weir. Následuje: „Jsme duchovní bytosti, proto hledej duchovnost a co to znamená pro tvůj život prostřednictvím modlitby a meditace. Dbejte na klidný čas během dne, abyste mohli přehodnotit své myšlenky a obnovit své činy na základě vašeho jediného účelu. Je to nepřetržitá cesta, takže na cestě máte milost pro sebe.“

Související čtení: Seznamte se se značkou zaměřenou na wellness, která nově definuje doplňky výživy

Napsat komentář