Jaký je účel obočí? Vysvětlete odborníkovi– Zdravá kůže Co doporučuje Andrea?

Mnohým z nás to pravděpodobně trvalo deset – nebo dvě – než jsme našli dokonalé obočí. (Jsou to přece komplexní vlastnost.) Představili jste si však někdy, jak by vypadala vaše tvář bez nich? Kromě zjevného rozdílu v našem vzhledu ztrácíme rozhodující prvek naší struktury obličeje.

Chtěli jsme zjistit, jaké máme obočí ve skutečnosti a jak se v průběhu let změnila krása našeho obočí, proto jsme oslovili certifikovanou kosmetičku Gillian Cahill. Poskytla nám šťavnatý pohled na vývoj obočí a na to, jak moc dělají tyto dva malé oblouky.

Fyzický účel obočí

Obočí definuje naše tváře a naše komunikační prostředky, ale slouží i pro mnohem fyzičtější a smysluplnější účel – chrání naše oči.

„Obočí je moje věc,“ říká nám nadšeně Cahill. „A hlavní funkcí našeho obočí je zabránit vniknutí potu a vody do očí.“ Přirozeným obloukem „původního/neupraveného“ obočí je odvádění potu a vody. Obočí je zde k tomu, aby konečně nasměrovalo vlhkost na stranu obličeje, aby naše oční okolí zůstalo suché.

„Naše obočí také zabraňuje špíně / kořínkům / prachu / atp. zevnitř ven,“ říká Cahill. „Působí však i jako orientační bod, protože lidské tváře jsou relativně ploché.“ To hraje významnou roli v identitě tváře.

Podobně jako naše otisky prstů, každý má jiný tvar obočí. Takže „orientační bod“, kterým je naše jedinečné obočí, může přispět ke specializovaným algoritmům rozpoznávání obličeje, které nejčastěji používají orgány činné v trestním řízení, ale nyní lze použít dokonce i na odemknutí nového mobilního zařízení.

Výrazný účel obočí

Obočí může být velmi výrazné, kromě tvrdé práce, kterou dělá, aby chránilo naše oči a pomáhalo technologii 21. století. Cahill nám jednoduše říká, že hlavním estetickým účelem obočí je pomoci mu vyjádřit se.

„Jednoduchým příkladem by byl překlad jednoho zvednutého obočí jako projevu skepticismu,“ říká, „ale také pomáhá při plné komunikaci.“

Cahill říká, že komunikace s obočím je obzvláště důležitá v komunitě neslyšících, protože výrazy obličeje mohou skutečně změnit význam znamení ruky. Může také diktovat náladu osoby v souvislosti s jejím podpisem.

Estetický účel obočí

Avšak výběr tváření obočí může udělat spoustu věcí se vzhledem naší tváře. To zahrnuje naše metody navrhování a údržby. Cahill říká, že náš oblíbený styl obočí dokáže stejně hodně nadzvednout, prodloužit, zkrátit, uzavřít, vyplnit, zjemnit, orámovat a nakonec „dokreslit“ naše tváře.

Existuje mnoho způsobů, jak si udržovat obočí, včetně pinzety/trhání, voskování, laserového odstraňování chloupků, elektrolýzy, navlékání nití, holení, depilačních krémů a léků.

Cahill dodává, že existuje řada způsobů, jak si „projektovat“ obočí, včetně prodlužování obočí, microbladingu, tetování (mikropigmentace), barvení, tužky, masti, prášku, gelu a vosku.

Podobné čtení: 8 každodenních kosmetických návyků, díky kterým stárnou vaše oči

Evoluce obočí

Zaměření na tvary obočí se datuje od roku 2500 před Kristem, říká Cahill, kde egyptští muži a ženy nosili intenzivní make-up, aby definovali a zlepšili svůj vzhled. Jejich obočí muselo být tak výrazné jako jejich silně masité oči.

„Rychle vpřed do roku 146 před Kristem a staří Řekové zdůrazňovali přirozenější přístup,“ říká Cahill. „Vdané ženy měly přirozené obočí, zatímco svobodné ženy si obočí dotýkaly černým kadidlem.“

Byly dokonce časy, kdy se jednoobočí považovalo za žádoucí vlastnost, protože bylo znakem inteligence. V alžbětinské době však Cahill říká, že existovaly jen dva typy obočí: dokonale klenuté, jemné linie nebo zcela vzdálené obočí (daha!).

Obočí minulého století se změnilo na tenkou, ostře kreslenou tužku ve 20. letech 20. století. „Styl obočí se měnil téměř každé desetiletí,“ dodává Cahill. „Ve 30. letech přešli k tenkým tmavým liniím a ve 40. letech jim začalo hrubnout obočí s výraznějším obloukem.“

Elizabeth Taylor byla modelkou pro čisté obočí v 50. letech, s výrazným obloukem a výraznou barvou, stejně jako Marilyn Monroe v 60. letech.

„Sedmdesátá léta byla obdobím, kdy se obočí vrátilo do přirozeného tvaru a pak se v osmdesátých letech téměř vůbec netrhalo,“ říká Cahill. „Devadesátá léta byla jen tavicím kotlem věcí. Lidé začali zajímat individualistický přístup namísto toho, aby dělali to, co dělají všichni ostatní.

Posledních sedmnáct let zavedlo výplně obočí a jasněji definovanou paletu obočí. „Jsme skoro zpátky v osmdesátých letech,“ dodává Cahill, „ale s mnohem větším množstvím produktů, se kterými můžeme pracovat, protože obočí se vrátilo do plnosti a hloubky.“

Napsat komentář