jaké jsou a co mohou udělat pro naši pokožku| Zdravápleť

31. července Antioxidanty: co jsou a co mohou udělat pro naši pokožku

Zveřejněno v 10:00 v Cosmetics by Fabra Communication

Když mluvíme o antioxidanty, je logické myslet na naše mámy či babičky a jejich typický zvyk dávat nám k snídani pomerančový džus. Ještě jste neslyšeli, že „pijte rychle, vitamíny mizí“? No, ty vitamíny téměř vždy fungovaly jako antioxidanty. Z hlediska nutriční hodnoty napomáhají vstřebávání železa, udržují růst buněk, pomáhají při metabolismu tuků a napomáhají hojení.

Přestože jsme je měli ve stravě velmi dobře zařazené – pomeranče, kiwi, paprika … – musíme také vědět, že jsou velmi zastoupeny v kosmetický průmysl a že jeho výhody jsou mnohočetné. Jak vysvětluje lékárník Pšenice Almudena na jeho instagramovém profilu jsou to „molekuly schopné blokovat volné radikály – látky, které způsobují oxidaci a odumírání buněk v kůži a jiných orgánech –“. Tyto volné radikály vznikají „v situacích stresu, znečištění, denního záření, tabákového kouře, chudého cukru nebo trans-tuků,“ vysvětluje.

Antioxidačně aktivní složky: co jsou zač?

  • vitamín C
  • vitamín E
  • Kyselina ferulová
  • Floretina
  • resveratrol
  • Niacinamid

Jaké jsou výhody antioxidantů na kůži?

Pšenice uvádí vše antioxidantyCo mohou s pletí udělat: „Kromě toho, že antioxidanty pomáhají předcházet předčasnému stárnutí pleti, zlepšují jemné linky, vrásky, skvrny a ochabování tím, že neutralizují volné radikály a stimulují tvorbu kolagenu v kůži.“ Mají také protizánětlivý a zesvětlující účinek. V Kosmetika„Antioxidanty jsou formulovány v koncentraci 1% – 20% a to má samozřejmě vliv na kvalitu dermofarmaceutika a v konečném důsledku i na jeho účinnost na naši pokožku,“ říká.

Některé antioxidační produkty

Bambusový suchý olej

© Bamboology Suchý antioxidační a výživný olej

Antioxidační série Truelogie

© Truelogie Sérum vitamínu C

Ampule pro antioxidační léčbu

© Lahvičky vitamínu C z Beauty Drops

Troufáte si zařadit kosmetiku s antioxidačními aktivními složkami do vaší rutiny obličeje?

Napsat komentář