Jaké alergie způsobují tmavé kruhy?– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Některé tmavé kruhy zůstanou kolem očí přetrvávat i po dobrém spánku a plátcích okurky. Zatímco únava, stres a hubnutí pokožky jsou na vrcholu seznamu běžných viníků, kteří podněcují tyto tmavé kruhy, alergeny mohou být dalším viníkem. Pyl, plísně, chemická dráždidla a určité potravinové alergie mají tendenci způsobovat svědění, otoky očí a ucpané nosní průchody. Toto je dokonalý recept na ucpané cévy, namáhanou pokožku a sluneční brýle.

Otok s pylem

Každé jaro rostliny vypustí do ovzduší svůj voňavý pyl. Naneštěstí pro některé lidi tyto krásné květiny signalizují vážné příznaky senné rýmy, jako je ucpání, rýma, svědění kůže a slzení očí. Viditelné krevní cévy a otoky kolem očí se obvykle vyskytují, když silné ucpání trvá několik dní, což znamená neúprosné tmavé kruhy. Také známá jako alergická rýma, mnoho lidí také trpí touto alergií, která způsobuje tmavé kruhy kolem chlupů domácího mazlíčka nebo vysokou úroveň prachu.

Mucegai Mayhem

Vlhkost se vyvíjí v prostorách, jako je kuchyň, koupelna a sklep vašeho domova, což z něj činí ideální prostředí pro pěstování plísní. Pokud půjdete na toaletu a začnete hned kýchat, možná máte co do činění s tímto dráždidlem. Ačkoli je ve většině případů relativně neškodný, uvolnění malých spór plísní může způsobit ucpání, svědění očí, rýmu a škrábání v krku. Ucpané nosní průchody mohou způsobit snížený průtok krve a otok kolem očí. Stejně jako senná rýma, tyto příznaky se časem nahromadí, aby vytvořily dokonalý koktejl na tmavé kruhy pod očima.

Dráždivá péče

Možná budete chtít druhý pohled na korektor, který používáte k zakrytí tmavých kruhů, zvláště pokud máte citlivou pokožku. Mnohá ​​mýdla, čisticí prostředky na obličej a podkladové báze obsahují alkohol, glykol, mastek a další přísady, které mohou při aplikaci zanechat kožní buňky zanícené, popraskané a namáhané. Buňky kolem očí jsou obzvlášť citlivé na drsné složky, které mohou vést k otoku, zarudnutí a zánětu pod očima, což vytváří ten obávaný efekt tmavých kruhů. Tento typ alergie, také známý jako kontaktní dermatitida, často zmizí, když se odstraní nepříjemná dráždivá látka a pokožka má šanci se zhojit.

Potravinové a lékové alergie

Tyto tmavé kruhy by vám mohly poslat zprávu o vašich stolních rutinách a lékárničce. Mnoho lidí trpí potravinovými alergiemi, což znamená, že tělo má reakci imunitního systému na určitou potravinu, jako jsou ořechy nebo mléčné výrobky. Některé alergické reakce způsobují svědění, podráždění očí, ucpaný nos a otok kolem krku a nosu, což vše podporuje tmavé kruhy pod očima.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář