Jaká je nejlepší prevence a léčba hlubokých vrásek?– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Vrásky mohou být přirozenou součástí procesu stárnutí, ale to neznamená, že neexistují způsoby, jak je léčit. Nedávné pokroky v technologii péče o pleť umožňují zlepšit vzhled vrásek, aniž byste museli jít pod nůž, a to jak prostřednictvím lokálních ošetření, tak neinvazivních procedur, jako jsou lasery a výplně.

Laserová ošetření

Přístup k vráskám s laserem zahrnuje dlouhá období prostojů a několik léčebných sezení. Nyní si pacienti, kteří podstupují několik sezení laserové terapie, mohou vychutnat výsledky, které trvají až deset let. Laserová terapie je metoda léčby světlem, která nasměruje krátké, koncentrované laserové paprsky do poškozených vrstev kůže, buď tím, že v nich podpoří tvorbu kolagenu, nebo je odstraní, aby se odkryly zdravější vnitřní vrstvy. Můžete si vybrat z několika metod laserového ošetření. Ablativní lasery, jako je oxid uhličitý (CO2) a frakční lasery, se zaměřují na vyhlazení a napnutí vrásčité a zestárlé pokožky, aby vypadala mladší. Neablativní lasery jednoduše stimulují kolagen, vyhlazují pokožku a nepoškozují ani neodstraňují žádnou vrstvu pokožky.

Dermální výplň

Namísto zpevnění pokožky používají dermální výplně injekci do měkkých tkání k vyplnění oblastí náchylných na vrásky. Časy zotavení jsou krátké ak dispozici je mnoho možností výplně, včetně kyseliny hyaluronové, kyseliny poly L-mléčné, polymetylmetakrylátu, tukových buněk a hydroxyapatitu vápenatého. Přírodní výplně vrásek, jako je kolagen, mají tendenci mít méně vedlejších účinků, ale syntetické výplně často trvají déle. Některé přinášejí dočasné výsledky; jiné jsou trvalé a mohou vyžadovat více než jedno ošetření. Myslíte si, že výplň by mohla být pro vás to pravé? Chcete-li vybrat nejlepší možnost, zvažte svůj rozpočet, očekávané výsledky a typ pleti a prostoje, které si můžete dovolit.

Dermabraze

Dermabraze, kterou obvykle provádí dermatolog, zahrnuje rotační drátěný kartáč nebo diamantový kotouč s hrubými hranami, který zaciluje a odstraňuje více vrstvy pokožky a umožňuje, aby se objevila nová, mladší vypadající pokožka. Může to být dobrá volba pro hluboké vrásky kolem brady a rtů. Protože laserové zákroky mohou poškodit oči, u většiny dermabrázních ošetření je nutná ochrana očí, proto není vždy vhodná pro oční vrásky. Zotavení po dermabrazi obvykle trvá sedm až 10 dní a může se provádět v lokální anestezii. Mírnějším zákrokem je mikrodermabraze, která sice vrásky nezlepšuje, ale dokáže zvýšit účinnost lokálních přípravků proti stárnutí. Pomocí přenosného zařízení jemně odstraňuje svrchní vrstvu pokožky a poskytuje zrychlenou exfoliaci bez potřeby prostojů. Mikrodermabrazi může provést estetik, dermatolog nebo i doma v závislosti na přístroji a ošetření. Ošetření dermatologa jde o něco hlouběji do pokožky a obvykle vyžaduje několik sezení v rozsahu od 5 do 16 ošetření.

Místní léčby

Lokální ošetření nebo volně prodejné přípravky nejsou účinné při zlepšování vzhledu hlubokých vrásek, ale mohou být účinné při prevenci vzniku vrásek nebo jejich výrazného zvýrazňování. Klíčovými lokálními produkty pro použití jsou exfolianty, zvlhčovače, opalovací krémy a antioxidační krémy a mléka, zejména ty, které obsahují retinoidy. Před hodnocením jejich účinků nechte produkty nepřetržitě používat alespoň šest týdnů.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář