Jak získat zdravou zimní pokožku– Jak se starat o vlasy a mít zdravou pokožku přečtěte si moje doporučení

Dobře hydratovaná pokožka je ekvivalentem šťastné a zdravé pokožky v chladných zimních měsících. S menší vlhkostí ve vzduchu je však méně pravděpodobné, že pokožka dostane vlhkost přirozeně a může se objevit suchá, svědivá pokožka, která je mírně podrážděná. „Umělé, elektrické nebo infračervené teplo je často suché a to může ovlivnit kožní bariéru,“ říká Dr. Josh Zeichner, MD, certifikovaný dermatolog v New Yorku. „Ruptura ve vnějších vrstvách kůže znamená ztrátu hydratace a zánět.“ Pokožce navíc „chybí esenciální oleje potřebné pro správné fungování bariéry,“ dodává doktor Zeichner.

Pokud se vám daří udržovat si zdravý vzhled pokožky, která v zimě nevypadá ani není suchá a mdlá, děláte dobře. Dermatologové pokračují ve sdílení nejlepších tipů pro zdravou a zářivou pokožku tuto zimu.

Slunce si nebere den volna a v zimě nejste o nic méně náchylní k poškození sluncem než v létě. „Ochrana před sluncem je důležitá během celého roku,“ poznamenává doktor Zeichner. „Sníh odráží UV světlo, čímž se zvyšuje riziko spálení.“

S ohledem na to si v chladnějších měsících vyberte bohatý krémový opalovací krém s hydratačními přísadami pro extra vlhkost. Dr. Sejal Shah, MD, certifikovaný dermatolog v New Yorku, doporučuje SPF s hydratačními složkami, které podporují kožní bariéru, jako je kyselina hyaluronová, ceramidy, vitamín E a skvalen.

Zkuste: Elta® UV Elements SPF 44 se širokým barevným spektrem

Běžnou chybou zimní péče o pleť je mytí tvrdým čistícím prostředkem, přičemž lepší volbou je čistící prostředek bez sulfátů. „Účelem čistících prostředků je odstranit nečistoty, aniž by se z pokožky odstranily oleje, které jsou nezbytné pro bariérovou funkci,“ vysvětluje doktor Zeichner. Navíc v zimě potřebuje pleť jakoukoli extra hydrataci, kterou může dostat. „Pro mnohé lidi jsou skvělou možností hydratační mléka, kondicionéry, mléka nebo oleje,“ dodává doktor Zeichner. Na závěr si obličej nemyjte horkou vodou, ale raději vlažnou, abyste zabránili dalšímu vysušování.

Zkuste: Jemný hydratační čistící prostředek Dr. Loretta

  • Přejdeme na hustší krém

Zima je ideální čas pro zintenzivnění vaší hydratační hry. „Je důležité vybrat si hustší přípravky, které obsahují složky, které podporují kožní bariéru a zvlhčují pokožku,“ říká doktor Sejal. „Pomocí mohou být přísady jako ceramidy, glycerin, kyselina hyaluronová, niacinamid a koloidní ovesné vločky a heřmánek.“

V zimě také není nadbytečná hydratace. Zabalte do tašky malou tubu vašeho oblíbeného zimního hydratačního krému a aplikujte jej podle potřeby během dne. První aplikace, ráno, je tehdy, když chcete nanést velké množství a lehce ho nanést na pokožku – nejlépe když je vlhká – až do úplného vstřebání. Jelikož je potřebná retuš, použijte korektor nebo štětec na podkladovou bázi a pleť jemně přitlačte přes make-up.

Zkuste: Obagi Medical Hydrate Luxe

  • Nezapomeňte na peeling

Čím je počasí chladnější, tím je pravděpodobnější, že pokožka přilne k odumřelým kožním buňkám. Přestože se pokožka přirozeně odlupuje každých 28 dní, v zimě je třeba jí více pomáhat. „V zimě je důležité dělat peeling, ale možná budete chtít snížit počet krát za týden, aby pleť nebyla přeexponovaná, což může vést k vysušování,“ radí doktor Sejal. „Používejte jemné peelingy a ujistěte se, že potom hydratujete.“ Vyhněte se tvrdým drhnutím, zejména těm, které jsou vyrobeny s abrazivními jamkami.

Zkuste: Dr. Dennis Gross Alpha Beta Ultra jemný denní peeling

Tak jako hydratační krém dodává pleti potřebnou hydrataci, tak i dobrá hydratační maska. Masky působí o něco rychleji a navíc pleť zaplaví hydratačními složkami pro viditelný rozdíl. Některé mohou dokonce vyblednout vrásky a jemné linky, zvláště pokud obsahují kyselinu hyaluronovou a niacinamid.

Dr. Zeichner říká, že masky byste měli myslet jako pobídku pro vaši rutinu péče o pleť. „Poskytují pokožce vysoké koncentrace specifických účinných látek a v zimě je lze použít s běžnými přípravky pro péči o pleť, když je potřebujete k ošetření suché pokožky,“ říká Dr. Zeichner.

Zkuste: PCA Skin noční maska ​​s kyselinou hyaluronovou

Tyto oleje dodávají ochrannou vrstvu proti škodlivým zimním živlům, které mohou způsobit zmatek na pokožce. „Poskytuje lehkou hydrataci, přirozené změkčující výhody a poskytuje pokožce vysokou hladinu mastných kyselin a antioxidantů,“ říká doktor Zeichner. Oleje mají tendenci sedět na povrchu pokožky, aby ji zároveň chránily a poskytovaly zdravý lesk, ať už se používají samostatně nebo ve vrstvě pod hydratačním krémem pro další výhody. Jedna věc, kterou je třeba si o olejích všimnout, je, že jim chybí hydratační vlastnosti, „takže nebudou schopny přitahovat vodu k pokožce,“ vysvětluje Dr. Sejal.

Zkuste: BeautyStat Universal Moisture Essence

Napsat komentář