Jak získat hladkou pokožku: 7 dermatologických tipů– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Proměňte svou texturovanou pokožku na hladkou

Pokud neustálý výskyt kultovních produktů a trendů v péči o pleť nasvědčuje tomu, že hledání hladší, zářivé a mladší vypadající pleti je nekonečné. Od zvládání akné v dospívání až po vyrážky související se stresem, poškozením sluncem a prvními známkami stárnutí v dospělosti, vždy se vzbudíte a bojujete o dobrý boj o udržení si zdravě vypadající tváře. I když pečlivá strava jistě pomáhá udržovat hladkou pokožku a nesměřovat na jih, existuje řada dalších faktorů, které mohou dosáhnout nebo narušit vaše cíle v oblasti péče o pleť. Zejména pokud si uvědomíte, že vaše pokožka dostává poprask ze spousty každodenních stresových faktorů.

Co způsobuje zesílení nebo zesílení pokožky

Zdraví vaší pokožky je ovlivněno několika faktory, včetně znečištění, stresu a poškození sluncem, které časem vaši pokožku zmenšují a činí ji náchylnější na drsnost, vrásky, stařecké skvrny a ochabování. Ti, kteří zápasí s genetickými stavy, jako je ekzém, ichtyóza, keratóza sloupků a psoriáza, jsou obzvláště náchylní na suchou, drsnou pokožku, jakož i ti, kteří žijí v suchém podnebí s nízkou vlhkostí, říká doktorka Lillian Sooho. Mountain View, Kalifornie

U starších žen mohou chemické a hormonální změny, kterými tělo prochází v důsledku perimenopauzy a menopauzy, přispět k celkové ztrátě hladkosti pokožky. Ve skutečnosti normální proces stárnutí hraje obrovskou roli ve zdraví vaší pokožky, říká David Pollock, chemik krásy a odborník na péči o pleť. „[As we age], naše tělo produkuje stále méně klíčových prvků, díky kterým vypadáme mladší. Kolagenový protein poskytuje pevnost a podporu. Avšak v době, kdy žena dosáhne menopauzy, má asi o 45 % méně kolagenu,“ vysvětluje Pollock.

Hromadění odumřelých a keratinizovaných kožních buněk a opakované podráždění také ovlivňují texturu a vzhled vaší pokožky, říká doktorka Anna Guanche, certifikovaná dermatologka v Los Angeles. Dr. Guanche také uvádí nedostatek vlhkosti a hydratace jako jeden z hlavních důvodů, proč vaše pokožka vypadá drsně a sucho.

Dr. Soohoo odpovídá a dodává: „Horní vrstva kůže je stratum corneum, která obsahuje odumřelé kožní buňky uložené ve voskové matrici ceramidů, cholesterolu a mastných kyselin. Těmito důležitými látkami jsou všechny druhy tuků (lipidů), které pomáhají udržovat vlhkost pokožky a udržovat účinnou bariéru.

Jak zlepšit texturu pokožky

I když není vždy možné, aby dospělí v mládí získali zpět svoji pevnou pokožku bez kazů, neznamená to, že se budete muset vzdát svého úsilí, abyste starli s grácií. Níže je uveden seznam tipů doporučených dermatology pro hladší pokožku od hlavy k patě.

1. Zlepšete svůj jídelníček pro lepší pleť.

Víte, že nezdravé jídlo není pro vás dobré, ale pokud potřebujete více důvodů, proč si odpočinout od těchto chutných pamlsků, tady je jeden dobrý: Zpracované potraviny, alkohol a rafinované sacharidy pomáhají zabíjet dobré bakterie a vytvářejí nerovnováhu ve vašem střevě. .. mikrobiom, což vede k zánětu, který se může projevit také v kůži.

Namísto toho přidejte do stravy více vitamínů a antioxidantů, jako jsou bobule a jiné pestrobarevné ovoce a zelenina, abyste stimulovali obranu pokožky před poškozením volnými radikály. Ryby jsou také dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro hladkou a zářivou pokožku.

„Vitamíny A a C a zinek hrají důležitou roli při opravě a zdraví pokožky,“ řekla Dr. Heidi Prather, MD, FAAD, certifikovaná dermatologka v Austinu v Texasu. Většina ovoce a zeleniny obsahuje první dva, zatímco zinek se nachází v mléčných výrobcích a drůbeži, luštěninách, mase a nejlépe v tmavé čokoládě!

2. Ujistěte se, že máte dostatek spánku.

Stres může způsobit zmatek na vaší pokožce, zvláště když nedovolíte svému tělu odpočívat a zotavit se z každodenní rutiny. „Vaše tělo se během spánku samo opravuje a zotavuje z každodenního stresu, takže nedostatek přiměřeného spánku může způsobit předčasné stárnutí pokožky,“ říká doktor Prather.

Doktor Guanche dodává: „Ti, kteří jsou vyčerpaní, se často objevují se zanesenou, suchou nebo bledou pokožkou. Na druhé straně ti, kteří jsou odpočatí, mají často méně věnce pod očima a ve žlabech slz a mají plnou, svěže vypadající pleť. Netřeba dodávat, že je čas udělat ze spánku prioritu. Dopřejte si sedm až osm hodin kvalitního spánku každou noc, abyste omladili pokožku a tělo.

3. Potit se pravidelným cvičením.

Takže už jíte více zeleniny a lépe spíte, ale cesta ke zdravějšímu životnímu stylu a hladší pokožce se neobejde bez zařazení pravidelného cvičení do vaší rutiny. „Cvičení vyvolává větší objem krve, který se přečerpává přes cévy obličeje, což vede k většímu množství mikroživin a léčivým vlastnostem pokožky obličeje,“ říká Dr. Guanche. Pomáhá také snižovat záněty, reguluje významné hormony pro pokožku a zabraňuje poškození volnými radikály. Kromě toho je pot také skvělý způsob, jak vyčistit póry od nečistot!

4. Buďte vážně při čištění a exfoliaci.

„Snadné čištění a exfoliace může dodat pleti hladší, zářivější vzhled odstraněním odumřelých kožních buněk z povrchu a umožněním odrazu světla od pokožky,“ vysvětluje doktorka Soohoo. Dvojité čištění v závislosti na typu pleti je dobrý způsob, jak se ujistit, že se zbavíte všech nečistot, mastnoty a make-upu, které ucpávají póry, bez rizika nadměrného mytí a vysušování pleti.

Na druhé straně, peeling může být proveden buď chemicky nebo mechanicky. Ale zatímco exfoliace a peeling již mohou být součástí vaší péče o pleť, lze přehlédnout části vašeho těla, které jsou nejvíce opotřebované – vaše ruce a nohy. Mírně abrazivní peelingy s hydratačními přísadami a bohatými na antioxidanty dokážou změkčit a vyhladit vaše chodidla a nohy, které jsou náchylné na drsnost, hrbolky a mozoly. Pokud máte citlivou pokožku, která může být náchylná k tvorbě mikrojizev, doktor Guanche doporučuje umýt si tělo lehkým gelovým gelem s jemným chomáčem.

Co se týče muffinu, jemným kartáčováním rtů teplou vodou a zubním kartáčkem předejdete odlupování a popraskání rtů a odstraníte odumřelé kožní buňky. Chcete-li v exfoliaci pokračovat, zkuste před aplikací hydratačního krému nebo rtěnky jemný peeling na rty, aby byly vaše polibky jemné. Na zbytek obličeje jsou při pokusu o obnovu vnějších vrstev pokožky nejlepší exfoliační kyseliny, jako je kyselina salicylová, mléčná a glykolová, protože rozpouštějí látku podobnou lepidlu, která váže odumřelé kožní buňky na povrch.

Pokud hledáte ještě hlubší exfoliaci, můžete zajít ke svému dermatologovi na kteroukoli z těchto procedur v ambulanci:

  • Ošetření chemickým peelingem – Tento typ peelingu pomáhá napnout, tonizovat a rozjasnit pokožku, přičemž snižuje výskyt stařeckých skvrn, skvrn, jemných linek a vrásek a lehkých až středně těžkých jizev. „Lehká série chemických peelingů spojená s chemickým exfoliačním krémem, jako je Retin-A nebo kyselina glykolová, funguje skvěle,“ říká Dr. Guanche a dodává, že jeho střídání s mikrodermabrazí může přinést ještě lepší výsledky.
  • Mikrodermabraze a dermabraze – Mikrodermabraze je snadná procedura, kterou lze použít na obličej, krk, ruce a tělo pomocí nástroje s jemným hrotem nebo nanesením jemného prášku z abrazivních částic. Dermabraze je na druhé straně hlubší a výkonnější technika zotavení, a proto se ne vždy doporučuje pro všechny typy pleti. Obě ošetření fungují tak, že odstraňují svrchní vrstvy pokožky, aby se podpořila regenerace buněčný.
  • Laserová obnova kůže – Tato procedura využívá koncentrované paprsky světla ke zlepšení tónu pleti, textury a jemných linek a vrásek. Laserová oprava pokožky je účinná i při léčbě zarudnutí a pigmentace, podporuje tvorbu kolagenu a odstraňuje nežádoucí ochlupení a jizvy z těla. „Rozhodněte se pro dobře kontrolovaný laser s kvalifikovaným a kvalifikovaným dodavatelem,“ navrhuje Dr. Guanche. „Každý z těchto postupů může fungovat mimořádně dobře, pokud se provádí v sérii. Nečekejte jedinečnou léčbu, která může být drsná, riskantní a může vést k dalším problémům, jako je hyperpigmentace, zjizvení nebo bílá, lesklá tvář.

5. Zvyšte hydrataci správnými hydratačními přípravky.

Ať už máte suchou nebo mastnou pleť, zvlhčování je důležité, aby se vyrovnala tvorba kožního mazu, zabránilo se odlupování a suchým místům a obnovila se ztracená vlhkost. „Mléka a krémy jsou mastné produkty, které mohou zahustit část odumřelých kožních buněk a poskytnout jemnější texturu přidáním mastné vrstvy na povrch,“ vysvětluje doktor Soohoo. „Mnohem účinnější může být, pokud do pleťové vody nebo krému přidáte účinné látky. Myslete na pleťovou vodu nebo krém jako na „základ“ nebo vehikulum pro účinnější složku, jako je retinoid, růstový faktor, vitamin C nebo alfa/beta hydroxykyseliny.

Při výběru správných ingrediencí je klíčové brát v úvahu typ a citlivost vaší pokožky. „Je také důležité vědět, jestli si léčíte jiná kožní onemocnění, jako je akné, hnědé skvrny a ekzém, předtím, než vyzkoušíte něco nového, protože výběr nesprávného hydratačního krému může vaši pleť zhoršit,“ dodává doktor Soohoo. Nejlepším řešením jsou lehké zvlhčující energie, jako je kyselina hyaluronová, glycerin a ceramidy. Nejlepších výsledků dosáhnete nanesením mléka nebo hydratačního krému na vlhkou pokožku (nebo do tří minut po opuštění sprchy), aby zachytila ​​vodu, a poté naneste pleťový nebo tělový olej k uzavření a blokování vlhkosti.

6. Zvlhčete pokožku zevnitř.

Vezměte si to od francouzských dívek a udělejte svého nejlepšího přítele vodou. Kromě toho, že pomáhá odstraňovat toxiny z těla, doktor Guanche říká: „Čím více vody pijete, tím jsou vaše buňky hydratovanější a plnější. Metabolické procesy uvnitř buněk mohou fungovat nejefektivněji. Dr. Guanche doporučuje vypít alespoň osm až deset sklenic vody a sníst alespoň pět porcí ovoce nebo zeleniny denně, „abyste získali všechny tyto mikroživiny a antioxidanty, aby vaše pokožka zůstala zdravá. Nezapomeňte jíst duhu: jablka, pomeranče, banány, kiwi, borůvky a hrozny!

7. Pozor na slunce.

Není žádným tajemstvím, že UV záření je pro pokožku špatnou zprávou. Ve skutečnosti je většina kožních lézí u starších pacientů způsobena celoživotním nechráněným vystavením slunci. „Chronické poškození sluncem během našeho života má kumulativní účinek ničení kolagenu a elastinu, které tvoří pojivové tkáně naší pokožky,“ říká Dr. Hal Weitzbuch, certifikovaný dermatolog v Los Angeles.

Ať už popíjíte sedmikrásku na pláži nebo relaxujete uvnitř, klíčem je širokospektrální opalovací krém. Zejména když si uvědomíte, že až 80 procent UV paprsků může proniknout přes oblaka a proniknout skrz skla a skla auta. V zimě se sluneční paprsky mohou odrážet na sněhu a otáčet se, přičemž vaši pokožku zasáhnou dvakrát.

Pro každodenní použití se rozhodněte pro širokospektrální SPF 30, který poskytne vaší pleti dostatečnou ochranu před UVA i UVB paprsky. Pokud trávíte spoustu času venku, dotkněte se SPF 50 nebo vyššího.

Napsat komentář