Jak získat čistou pokožku podle dermatologů– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Při hledání čisté pleti jsme byli krutí, drsní a někdy i trestuhodní. Jak se však ukázalo, čištění, tření a mačkání naší tváře naší pokožce neprospívá. Pokud jde o získání čistší pleti, dermatologové nyní podporují více dobrot v naší stravě. Od produktů po praktiky jsem se zeptal několika špičkových dermatologů, jak jednou provždy dosáhnout jasnosti pleti. Zjistěte, co měli předtím říct.

1. FAC: Použijte čistící kartáček

Čistící prostředek „odstraní z vaší pokožky více nečistot, bakterií a make-upu,“ říká Dr. Debra Jaliman, dermatologka a autorka knihy Skin Rules: Trade Secrets od top newyorského dermatologa. Čistící kartáčky také odlupují povrch pokožky a zanechávají ji na pohled a pocit jemnější a hladší. Jen se ujistěte, že používáte přístroj určený k akné. Některé štětiny mohou být příliš drsné, což způsobuje zarudnutí a citlivost.

Zkuste: FOREO Luna 3 pro citlivou pokožku

2. NE: Použijte jakékoli mytí obličeje

Navzdory obvyklé touze eliminovat hluk, doktor Jaliman navrhuje lehký čistící prostředek navržený speciálně pro pleť se sklonem kakné. Zní to neintuitivní, ale jakýkoli čistící prostředek, který zbavuje pokožku jejích přirozených olejů, může zvýšit produkci mazu, což často vede k, ano, většímu počtu vyrážek. Jinými slovy, je to bumerangový efekt na samotné bradě. Kromě toho je nejlepší mýt obličej dvakrát denně – ráno a večer – abyste odstranili nečistoty, nečistoty a pot. A pokud absolvujete velmi intenzivní trénink, použití jemného čistícího prostředku po zpocení je vždy dobrý nápad.

Zkuste: Murad Clarifying Cleanser Jumbo

3. Udělejte: Použijte toner (ale ne jakýkoli toner)

Tonery s vysokým obsahem alkoholu, které se odlupují od pokožky, jsou pro většinu lidí špatný nápad, zejména pro ty, kdo mají sklony k akné. Namísto toho doktor Jaliman navrhuje ráno a večer po očištění toner s kyselinou glykolovou nebo kyselinou salicylovou, aby se zabránilo ucpávání odumřelých kožních buněk. Správný toner může také vyrovnat přirozenou hladinu pH pokožky, uklidnit a uklidnit pokožku a zároveň snížit zarudnutí.

Zkuste: SkinCeuticals vyrovnávající toner

4. NE: Pick, Poke nebo Pop

Možná jste viděli nezbytná videa, ze kterých se kroutí žaludek a která slaví výbuchy. Následujte je, pokud musíte, ale nenásledujte jejich vedení. Namísto toho nasměrujte tuto energii do aplikace ošetření na místě. Tím se postižené místo vysuší a zánět se sníží. Můžete také najít čisticí prostředky na akné, peelingy a dokonce i zařízení pro péči o pleť, která vám pomohou zbavit se zarudnutí a obnovit čistou pokožku.

Zkuste: COSRX náplast na akné pupínek Master Patch

5. TVÁŘ: Pozdravte retinoidy

Lokální retinoid může zabránit ucpávání pórů a pomoci při léčbě akné, aby fungovala lépe a rychleji, říká Dr. Jeremy Brauer, ředitel klinického výzkumu v Laser & Skin Surgery Center v New Yorku. Tyto produkty však mohou být drsné, takže začněte tím, že si na tvář nanesete jen množství velikosti hrášku a dělejte to jen jednou za tři dny. Když se vaše pleť přizpůsobí, můžete vyrůst na noční aplikaci a těšit se z vědomí, že váš obličej je nyní hmotný „po“ obrázku.

Zkuste: PCA Skin Intensive Clarity Treatment 0,5 Pure Retinol Night

6. NE: Vynechejte opalovací krém

Myšlenka, že sluneční záření může odvrátit erupce, je zažit mýtus. Ve skutečnosti „slunce, teplo a vlhkost mohou způsobit hyperaktivitu mastných žláz, což může vést ke vzniku akné,“ řekl Dr. Dendy Engelman, certifikovaný dermatolog a spolupracovník Manhattanské dermatologie a kosmetické chirurgie. Abyste předešli vyrážkám, vyberte si bezolejový, nekomedogenní opalovací krém a naneste jej štědře.

Zkuste: Elta® UV Clear SPF 46 se širokým spektrem

7. Udělejte: Hrajte si s hlínou

Jíl je výborným spojencem pro mastnou pleť se sklonem kakné. Přitahuje nečistoty a absorbuje mastnotu, ale nezanechává pokožku suchou, olupující se ani podrážděnou. Dr. Jaliman navrhuje jílovou masku jednou týdně. Pokud je vaše pokožka zanícená, vyhledejte jílovou masku, která má také objasňující enzymy a/nebo síru k léčbě vyrážek a zklidnění zarudnutí.

Zkuste: Čistící jílová maska ​​Revision Skincare®

8. DĚLAT: Nakrmte svůj obličej

O jídle se objevilo tolik smíšených zpráv – nejezte pizzu, tuk rodí tuk, čokoláda je nepřítel – že je lákavé všechno ignorovat. Nedávné záchranné pátrání! Odborníci zjistili, že cukr, vysokoglykemické potraviny – bílá rýže, bílé pečivo, těstoviny, brambory – a odstředěné mléko mohou vyrážky zhoršit. Doktor Jaliman doporučuje stravu bohatou na antioxidanty, včetně ovoce, zeleniny, ořechů, zeleného a černého čaje a ryb. Pokud je obtížné získat tyto antioxidanty z potravy, chytrou alternativou jsou doplňky.

Zkuste: Hush Hush SkinCapsule CLEAR

9. Udělejte: Zvažte světlo LED

Pokud lokální léčba akné nefunguje dostatečně rychle, pouvažujte nad zařízením s LED diodami (light emitting diode). „LED terapie je forma světelné energie nízké úrovně, která proniká do pokožky a způsobuje různé reakce a problémy,“ říká Dr. Robin Evans, certifikovaný dermatolog z dermatologie Southern Connecticut. „To může opravit tkáň a podpořit hojení ran. Energie může zasáhnout i bakterie, záněty a stimulovat kolagen,“ dodává.

Zkuste: Dr. Dennis Gross SpectraLite Skin Care™ FaceWare Pro

10. Udělejte: Vyčistěte si telefon – A už se nedotýkejte svého obličeje!

Bakterie na vašem mobilním telefonu by vám mohly prasknout, což by mohlo vysvětlovat stopy na vašem líci. „Nepřikládejte si telefon na tvář, použijte raději sluchátka!“ říká doktor Jaliman. S našimi telefony jsme zacházeli opatrně; teď víme, že je můžeme vyčistit hygienickou vložkou nebo vatovým tamponem namočeným v alkoholu. Bez ohledu na to, zda telefonujete nebo ne, je také důležité zvážit, jak často se vaše ruce dotýkají tváře, a pokud můžete, úplně se jich nedotýkat. Vaše ruce také zachycují nečistoty a bakterie a jejich přenos na pokožku obličeje může způsobit další vyrážku.

11. DĚLAT: Jdi spát

Z nějakého důvodu se tomu říká spánek krásy. Když spíte, pokožka se sama opravuje, produkuje kolagen a hojí rány. A pokud máte nedostatek spánku, nejenže skončíte s tmavými kruhy a váčky pod očima, ale s větší pravděpodobností se vám zvýší akné, jemné linky, dehydratace a podráždění. Uf! Dospělí potřebují minimálně sedm hodin klidného spánku za noc. Takže hodinu nebo dvě předtím, než půjdete spát dříve, odložte elektroniku a jděte do vířivky nebo sprchy. Následné zvýšení a snížení tělesné teploty způsobí ospalost a zlepší kvalitu spánku během noci.

Zkuste: Funguje sprej na polštář pro hluboký spánek

12. FAC: Zůstaňte hydratovaní

„Zůstat hydratovaný je důležitým cílem při udržování čisté pleti,“ říká Dr. Loretta Ciraldo MD FAAD, dermatologka s certifikací v Miami a zakladatelka péče o pleť Dr. Loretta. „Téměř všechny formy akné začínají zachycením odumřelých buněk v našich pórech,“ dodává s tím, že dehydrované kožní buňky se spíše uvíznou v našich pórech. „Udržování dobré hydratace pleti je součástí prevence a dokonce i čištění pleti se sklonem k akné, takže můžete posílit zdravou míru odstraňování odumřelých buněk z vašich pórů.“ Pokud jde o udržení hydratace, je důležité konzumovat doporučené množství vody k uhašení zevnitř. Navíc hydratace pokožky ráno a večer může udržet pokožku pružnou, jemnou a dobře vyživenou.

13. TVÁŘ: Zvažte výběr make-upu

Podle doktora Ciralda „některé složky, které se běžně nacházejí v make-upech, mohou způsobit nebo podporovat akné a je lepší se jim vyhnout.“ Těmito složkami jsou umělé parfémy, sulfáty a D&C, „což je červené barvivo, které může způsobit hodně akné,“ vysvětluje doktor Ciraldo. Kromě toho, že bere v úvahu složky make-upu, Dr. Ciraldo říká, že byste si měli vždy umýt make-up před spaním, protože „zbytky make-upu se mohou dostat do [the skin] a ucpáváme póry, když spíme.“ Doporučuje také mýt štětce na make-up jednou týdně, „protože mohou sbírat bakterie a podporovat akné.“

Zkuste: Čistící prostředek na botanický kartáček Jane Irdale

14. FAC: Vyzkoušejte lokální léky doporučené lékařem

Některé lokální léky, jako je BHA, benzoylperoxid a kyselina azelaová, mohou také pomoci zlepšit vzhled pokožky a podpořit jasnější pleť. I když je vždy nejlepší se o nich nejprve zeptat svého dermatologa, abyste zjistili, jestli vám dávají smysl navzájem, abychom je mohli vyčistit od našich pórů,“ vysvětluje Dr. Ciraldo. „Pomáhá to vyčistit stávající akné a zabránit vzniku nových akné,“ řekla. Co se týká benzoylperoxidu, Dr. Ciraldo říká, že tento lokální lék je také exfoliant, ale funguje také jako antibakteriální. Jak již bylo řečeno, pokud má vaše pokožka tendenci být v suchých a citlivých částech spektra, může být nejlepší držet se kyseliny salicylové, protože benzoylperoxid je „obvykle sušší a dráždivější než BHA.“ Pokud je vaším cílem čistá pleť a rozjasněná pleť, kyselina azelaová může být pro vás, protože působí tak, že přináší jasnost a podle Dr. Ciralda může také pomoci podpořit jasnější pleť.

Jak získat čistou pleť pro váš přesný typ pleti

Získání čistší pleti není univerzální přístup. Stejně jako u většiny postupů péče o pleť, je důležité zvážit váš typ pleti při navrhování plánu pro jasnost.

Suchá kůže: Máte-li suchou pokožku, Dr. Ciraldo říká, že „vyhněte se jakýmkoli produktům, které způsobují odlupování nebo zarudnutí pokožky“, protože to může způsobit, že pokožka bude přehnaně reagovat na agresivní režimy vysoušení a často produkovat více nezdravých kožních mazů. sušení“. .“ V důsledku toho se může objevit více vyrážek.

Mastná kůže: Pro ty, kteří mají mastnou pleť, doktor Ciraldo doporučuje používat BHA k „uvolnění přebytečných mazů, které jsou zachyceny v ucpaných pórech“. Doporučuje také přidat retinol do vaší stravy.

Smíšená kůže: „Většina lidí má skutečně smíšenou pleť,“ říká doktor Ciraldo. „Pravidlem je vždy aplikovat péči o pleť před dobře osvětleným zrcadlem,“ dodala s tím, že může být nutné identifikovat ošetření v oblastech, které mají „nejkoncentrovanější vyrážky.“ Tyto skvrny mají tendenci být podél linie vlasů nebo nosu. Jako další opatření Dr. Ciraldo říká: „Nikdy neaplikujte léčbu akné na oblasti, které jsou již silně zanícené nebo se olupují.“

Tajemstvím čistší pleti nejsou jen receptury, které používáme, ale také postupy, které zavedeme. A i když možná nemáte vždy ty nejlepší metody – čtěte dále: čištění a vybírání – nikdy není pozdě vyzkoušet nový způsob. Pokud jde o naše těla (včetně naší pokožky), dobro zachází velmi daleko. To se týká i zkoušení nových režimů péče o pleť. Bez ohledu na váš typ pleti, doktor Ciraldo říká, že „více není lepší“ ve jménu čisté pleti. Doporučuje aplikovat přípravky s mírou as novými přípravky na akné začít zvažovat postupně.

Napsat komentář