Jak zesvětlit vlasy (bez odbarvovačů)– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy Co doporučuje Andrea?

Jste připravena jít na blond nebo vyzkoušet světlejší look? Nemusíte chodit do salonu, ale bělidlům byste se měli vyhýbat. Abych dostal odbornou radu, jak si zesvětlit prameny doma, mluvil jsem s Jordanem Davisem, vlasovým stylistou z Roots Salon & Hair Studio v Denveru, Colorado, o tom, jak si zesvětlit vlasy doma bez odbarvování.

„Jako stylista vidím příliš mnoho žen a teenagerů, kteří přicházejí domů s katastrofami kvůli změně barvy vlasů,“ říká Davis. „Lidé bohužel předpokládají, že čím vyšší objem vývojáře, tím rychleji poroste; není to nutné. Naše vlasy procházejí různými úrovněmi liftingu: červená, červená/oranžová, oranžová, žlutá/oranžová, žlutá až světle žlutá. Mnoho lidí si přestane vybírat červenou/oranžovou nebo žlutou/oranžovou při odbarvování vlasů, což je obvykle místo, kde za mnou přicházejí lidé se žádostí o pomoc.“

4 způsoby, jak otevřít vlasy doma

Pokud chcete mít světlejší vlasy, aniž byste chodili do salonu, držte se dále od odbarvovačů. V nejlepším případě skončíte s nerovnoměrnými tóny nebo odstíny, které nebyly tím, co jste zamýšleli. V nejhorším případě byste si mohli popálit pokožku hlavy nebo si vlasy polámat a/nebo vypadnout. A pak budete pravděpodobně muset utratit více peněz a času jít do salonu nebo dokonce k lékaři ke kontrole poškození.

Takže: „Pokud nejste zkušený certifikovaný profesionál, nedoporučoval bych vám odbarvovat vlasy doma,“ varuje Davis. Naštěstí existují čtyři bezpečnější způsoby, jak si vlasy otevírat doma bez rizika poranění při odbarvování.

1. Slunce.

Vaše vlasy se při vystavení UV a UVA paprskům samy otevřou. Chcete-li tento proces urychlit, postříkejte si vlasy ve stejných částech citrónovou šťávou a vodou a užívejte si slunce. „Nejbezpečnějším způsobem, jak si doma zapálit světlo, je citrónová šťáva zředěná vodou,“ říká Davis.

„Postavení na slunci pomáhá procesu.“ Davis však doporučuje tuto metodu pouze pro ty, kteří mají přirozené blond vlasy, protože „použití hnědých vlasů může způsobit, že z vlasů vyjde načervenalý/oranžový nádech“.

2. Citronová šťáva

„Můj oblíbený způsob, jak si otevřít vlasy, je citrónová šťáva a slunce! Jelikož pocházíte z Kalifornie, tato metoda je i nadále nejbezpečnějším a nejoblíbenějším způsobem otevírání vlasů. Také o něco lepší s rozpočtem!”

Vzpomínáte si na plavání v oceánu a uvědomění si, že vaše vlasy jsou na to světlejší? Pro extra osvětlení můžete do směsi přidat mořskou sůl.

doporučuje: Býložravci Botanicals Sea Mist Kokosy + Mořská sůl Beach Wave Hair Mist

3. Heřmánek

Ano, stejně jako čaj. Připravte si silný šálek, nechte ho vychladnout a naneste na jednotlivé prameny světla nebo nalijte všude, abyste přirozeně zvýraznili blond a zlaté tóny.

doporučuje: Klorane sluneční sprej s heřmánkem a medem

4. Ocet

Jablečný ocet nebo destilovaný bílý ocet jsou jednoduché a levné možnosti pro bělení vlasů. Opláchněte vlasy v octě a poté je opláchněte zpět ve studené vodě, abyste zvedli barvu a oživili matné prameny. Zakryjte leskem nebo kondicionérem, abyste utěsnili vlhkost – to je nezbytné, pokud jste již měli nehodu s bělením.

„Bleach, jako každá jiná barva, je škodlivý,“ říká Davis. „Odstraňte veškerou vlhkost, kterou máte ve vlasech. Nepřetržité odbarvování vlasů může způsobit suché, lámavé vlasy, které jsou náchylné k lámání a třepení konečků v důsledku liftingového procesu.

doporučuje: dpHue Lesk +

Napsat komentář