Jak zastavit exfoliaci kůže z akné– Tipy pro dokonalou pleť Napsala Andrea

Běžná moudrost nám říká, že akné a mastná pleť jdou ruku v ruce, ale fakta říkají opak. Pro desítky milionů Američanů akné postihuje celou řadu typů pleti, včetně těch, které mají suchou nebo smíšenou pleť. Ať už je to příznak přirozeně suché pokožky nebo nadměrně drsného režimu proti akné, vlhká pokožka se může vysušit a odlupovat. Chcete-li udržet pokožku hydratovanou a zároveň zabránit akné, používejte jemné čistící prostředky na akné a lehké zvlhčovače.

Nominální hodnota

Mnohé čisticí prostředky na akné jsou založeny na složkách, které vysušují pokožku, jako je kyselina salicylová. Přestože jsou účinné proti vyrážkám, když je pokožka zbavena vlhkosti, její vnější vrstva se stáhne, což vede k prasknutí v podobě praskání, šupinatění a olupování. Na druhé straně, zásaditá mýdla – opak kyselin – smývají přirozené bariéry naší pokožky a zvou bakterie, které způsobují akné. Pro každodenní mytí obličeje, které bojuje s pupínky bez olupování, najděte střední cestu; vyberte si čistící prostředek s vyváženým pH, který udrží vaši pokožku bez nečistot a zbytků bez nadměrného vysušení. Čistící prostředky na bázi pyritionu zinku také redukují bakterie, které podporují akné, aniž by pleť zbavovaly jejích přirozených olejů.

Mírná vlhkost

Protože mastný kožní maz je klíčovou příčinou akné, oblíbené léčby mají tendenci vysušovat pokožku, což může způsobit nebo zhoršit problémy s olupováním. Nadměrně suché kožní buňky však mohou ve skutečnosti ucpávat póry, což vede k ještě většímu počtu akné. Chcete-li bojovat proti olupování a akné najednou, hydratujte pokožku alespoň jednou denně. Vyberte si nekomedogenní hydratační krém, který nezapálí akné a neucpává póry. Ideální jsou hydratační krémy na vodní bázi a ty, které obsahují antioxidanty, jako například zelený čaj, mají další výhody. Zelený čaj jako klíčová složka působí jako protizánětlivý a antioxidační prostředek a chrání pokožku před suchým UV zářením.

Ošetření na místě

Benzoylperoxid – hvězdný hráč v mnoha krémech a gelech na akné – je test na akné, který byl testován časem, ale při jeho používání budete chtít být obzvláště opatrní, pokud máte suchou pokožku; Použití jako kompletní ošetření může způsobit vysušení, popraskání a exfoliaci. Zatímco mnozí věří, že léčba pupínků benzoylperoxidem může pomoci překonat vyrážku, pravdou je, že nemá téměř žádný vliv na již existující léze akné a funguje lépe než preventivní opatření. Mnoho produktů se může pochlubit 10procentní účinností benzoylperoxidu, ale koncentrace nad 5 procent se ukázaly být účinnější a jsou jen sušší. Namísto toho se rozhodněte pro nižší procento nebo mytí obličeje, které bude k pokožce šetrnější než produkt, kterým bude bezpochyby krém nebo gel.

Více vědět

Lokální krémy na akné s tretinoinem mají pověst způsobující olupování pokožky, ale správná aplikace tento problém zmírňuje. Tyto produkty používejte pouze v noci – sluneční záření plus tretinoin se rovná podráždění a suchosti – a vyhněte se jejich použití v kombinaci s kyselinou salicylovou, benzoylperoxidem nebo jinými vysušujícími kúrami. Velmi jemná exfoliace může pomoci podpořit obnovu buněk a zmírnit suchou kůži. Pokud se rozhodnete pro peeling, zůstanou vám výplachy s kyselinou mléčnou, které jsou méně dráždivé a zvlhčující než produkty s kyselinou glykolovou.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář