Jak začít s rutinou péče o pleť proti stárnutí– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Jak stárneme, anti-aging se stává hlavním zaměřením našich kosmetických režimů. Koneckonců, mnozí z nás se chtějí ujistit, že nejen co nejlépe vypadáme, ale že jsme také nejzdravější – a jak to udělat lépe, než osvojením si zdravého stravování?

Jak již bylo řečeno, péče o pleť proti stárnutí není jen pro zralé typy pleti. Jak se ukazuje, nikdy nejste příliš mladí na to, abyste začali přemýšlet o preventivních opatřeních. „Čím jsme mladší s preventivní péčí, tím méně práce musíme dělat, když stárneme,“ říká dermatologka z New Yorku Dr. Debra Jalimanová s certifikátem správní rady. Preventivní rutiny péče o pleť jsou víc než jen krémy a séra – jsou také o výběru životního stylu. Koneckonců, jak stárneme, věk je součástí zdraví naší pokožky a návyky, jako je kouření a nedostatek spánku, mohou vést k předčasným vráskám a dalším.

Od odstranění špatných návyků až po přidání účinných přísad do vašeho arzenálu produktů, máme vše, co potřebujete k zahájení režimu péče o pleť proti stárnutí v jakémkoli věku.

1. Peelingem odstraňte suchou pokožku

Hledáte účinný způsob, jak zabránit příznakům předčasného stárnutí a podpořit zdravěji vypadající pleť? Dr. Jaliman říká, abyste si udělali peeling. „Peeling je velmi důležitý – je to první krok k preventivní rutině péče o pleť. Peelingem se zbavíte suché a šupinaté pokožky [and] omlazuje a rozjasňuje pleť“, vysvětluje doktor Jaliman. „Pravidelný peeling pomůže při jakémkoli poškození pokožky sluncem či změně barvy a [it] také umožní produktům proniknout hlouběji do pokožky,“ dodává. Peeling můžete zahrnout do své rutiny několika způsoby, včetně suchého kartáčování a cukrových peelingů spolu s chemickými peelingy, jako jsou AHA kyseliny.

Zkuste: Obagi360 exfoliační čistící prostředek

2. Spěte na hedvábném povlečení na polštář

Hedvábné povlečení na polštáře je právě teď v módě – az dobrého důvodu. Nejenže nám dává záminku jít brzy spát, ale pomáhá také předcházet běžným problémům s péčí o pleť. „Důležité je spát na saténovém povlečení polštáře, aby se pokožka nesvraštila a netvořily spánkové linky,“ radí doktor Jaliman. „To pomáhá udržet pokožku zářivou a dobře odpočatou“; Hedvábí vám navíc z pokožky neukradne vaše drahé přípravky proti stárnutí. Dobrý spánek a více péče o pleť? Ano prosím!

Zkuste: Povlak na polštář Slip Queen

3. Nikdy neminete opalovací krém

I uprostřed zimy je opalovací krém pro vaši pokožku nezbytností. Až natolik, že Dr. Doft doporučuje přidat produkt do vaší rutiny, když jste dítě! Opalovací krém je známý zejména svou schopností předcházet spálení od slunce (pokud se používá správně), ale není to jediné, k čemu je dobrý. Protože dokáže doslova chránit vaši pokožku před sluncem, může ji chránit před škodlivými UVA a UVB paprsky, které vedou k poškození sluncem (uvidíme se, sluneční skvrny!), vráskám a jiným příznakům předčasného stárnutí.

Zkuste: Elta® UV Clear SPF 46 se širokým spektrem

4. Hydratujte kyselinou hyaluronovou

Používání zvlhčovačů v jakémkoli věku může pomoci udržet pokožku ultra jemnou a pružnou. Jak již bylo řečeno, Dr. Doft navrhuje zvýšit ante ve věku 20 let. „Chcete udržet svou pokožku hydratovanou pomocí vynikajícího zvlhčovače s kyselinou hyaluronovou, která bude blokovat vodu,“ vysvětluje Doft. Zadržování vody hraje důležitou roli při zvlhčování pokožky, takže používání zvlhčovače formulovaného s přísadou, která je k tomu známa, může pomoci předcházet suché pokožce a zanechat její mladší vzhled. Kromě toho může podle doktora Jalimana „udělat jemné linky méně viditelné“.

Zkuste: Omlazující hydratační krém SkinMedica

5. Přidejte do stravy vitamín A a C

Jak stárneme, naše preventivní rutina péče o pleť by se měla začít vyvíjet. S ohledem na to má Dr. Doft nejlepší herní plán na konec 20. a 30. let. „Když se blížíte třicítce, je skvělé začít používat vitamíny A (retinol) a C, které vám pomohou rozjasnit pleť, zachytit volné radikály a stimulovat tvorbu kolagenu,“ vysvětluje. Díky jejich oblíbenosti naleznete vitamín A a C v množství kosmetických produktů, jako jsou séra, krémy a dokonce i pleťové masky. Jakmile dosáhnete věku 40 let (a více), Dr. Doft doporučuje, abyste zvážili „volně prodejný retinol“. Před provedením změny si o tom určitě promluvte se svým dermatologem.

Při používání retinolu ve vaší stravě je důležité zvážit potenciální nežádoucí účinky. „Při používání retinolu vždy používejte širokospektrální opalovací krém nad SPF 30,“ říká doktor Jaliman. „Používání retinolu může způsobit, že vaše pokožka bude citlivější na slunce [and it] měla by se používat pouze v noci,“ poznamenává. Kromě ochrany před sluncem by si budoucí maminky měly dávat pozor. „Není jasné, zda je lokální retinol nebezpečný během těhotenství,“ říká doktor Doft. „Ukázalo se, že perorální retinol vede k vrozeným vadám. Během těhotenství bych se vyhýbala jakýmkoli výrobkům s retinolem,“ dodává.

Zkuste: SkinCeuticals Retinol 0,5 Refining Night Cream

6. Aplikujte oční krém na noc

Když už mluvíme o retinolu, Dr. Jaliman navrhuje používat oční krém se silným anti-agingovým účinkem na noc. „Používání retinolového očního krému je dobrý nápad, pokud se snažíte snížit výskyt jemných linií a vrásek nebo se snažíte předejít jakýmkoli budoucím,“ vysvětluje. „Retinol stimuluje rychlejší obnovu kožních buněk. Když někdo použije retinol, vnější vrstva kůže se sloupne a odhalí se novější kůže pod ní,“ vysvětluje. Oční krém obecně může být vynikajícím preventivním produktem péče o pleť, protože bývá hustší než běžný hydratační krém a může poskytnout cílenou výživu jemné pokožce kolem očí.

Zkuste: Oční krém Replenix Repair

7. Pozor na složky, které bojují proti akné

Když myslíme na preventivní péči o pleť, automaticky myslíme také na vrásky a jiné příznaky předčasného stárnutí. Není to však jediná věc, která může zabránit tomu, aby vaše pleť vypadala zdravěji a mladší – a akné ano. Pro ty, kteří mají pleť náchylnou k akné, možná budete chtít zvážit přidání produktů k léčbě akné s kyselinou salicylovou nebo benzoylperoxidem. „Používejte jemné peelingy s přísadami, jako je kyselina salicylová, abyste z pokožky odstranili nečistoty a přebytečný maz,“ navrhuje Dr. Jaliman. „To pomáhá snižovat množství odumřelé kůže, která ucpává póry. Máte-li pleť se sklonem k akné, měli byste na etiketách hledat určité složky nebo klíčová slova, [like] kyselina glykolová, kyselina salicylová, bez aloe oleje [and] nekomedogenní, “radí.

Zkuste: Eminence Organic Skin Care Advanced Acne Clarifying Mask

Preventivní péče o pleť spočívá v přidávání správných produktů a přísad. Jak již bylo řečeno, existuje několik věcí, na které je třeba si dávat pozor a některým je třeba se zcela vyhnout. Nemluvě o tom, že míchat některé z výše uvedených návrhů může být katastrofální. Níže uvádíme opatření, která je třeba zvážit.

8. Přestaňte kouřit

Podle našeho úvodu jste pravděpodobně věděli, že to přijde. Zatímco odstranění kuřáckých návyků na palubě může tělu prospět několika způsoby, pomoci může zejména na oddělení preventivní péče o pleť. „Nekuřte, a pokud ano, přestaňte,“ říká plastická chirurgička Dr. Melissa Doft, MD. „Vždy vidím někoho, kdo kdy kouřil vchází do kanceláře, protože vždycky vypadá mnohem starší než jejich věk,“ poznamenává.

„Cigaretový kouř snižuje prokrvení pokožky, způsobuje zbytečné vrásky na obličeji a zanechává pleť dehydrovanou a matnou,“ dodává doktor Jaliman. Podobně jako jiné látky znečišťující životní prostředí, i cigarety jsou plné volných radikálů – nepříjemných věcí, se kterými se snažíme bojovat přípravky proti stárnutí – a pokud kouříte, darujte jim jedinečnou vstupenku pro vaši pokožku a celkové zdraví.

9. Zůstaňte hydratovaní

Další změna životního stylu, která může ovlivnit zdraví vaší pokožky? Vaše zásoba vody. „Pijte hodně vody,“ říká doktor Jaliman. „Zůstat hydratovaný je dobré pro pokožku.“ Doporučený denní příjem vody se může lišit podle pohlaví a úrovně aktivity (zábavný fakt: čím více trénujete, tím více vody potřebujete!), pokud máte nějaké obavy týkající se příjmu vody, poraďte se se svým lékařem.“

10. Zaspi do své krásy

Spánek zabrání více než špatné náladě. Než spíme, pokožka se regeneruje, což jí pomáhá zůstat zdravé. „Nedostatečný spánek je špatný zvyk,“ říká doktor Jaliman. „Krásný spánek je velmi důležitý; Doporučuji, aby moji pacienti spali sedm až osm hodin v noci. Všichni můžeme použít výmluvu, abychom byli uzavřenější, proč neobviňovat naši krásu?!

Kromě změn životního stylu existuje řada produktů a přísad pro péči o pleť, které možná budete chtít zvážit při preventivní rutině péče o pleť. Čtěte dále a zjistěte, jaké produkty a postupy Dr. Jaliman a Dr. Doft přísahal na zdravou a mladistvě vypadající pleť.

Preventivní opatření, která je třeba přijmout

Přestože je retinol hvězdnou preventivní složkou péče o pleť, může způsobit zmatek, pokud se nepoužívá správně a samostatně. „Měli byste se vyhýbat míchání produktů s retinolem s produkty, které obsahují kyseliny jako alfa-hydroxy (glykolová a mléčná) a beta-hydroxykyseliny (salicylová),“ varuje doktor Jaliman. „Produkty můžete stále používat, ale měli byste je používat v jiném čase. Kyselé produkty mohou být používány během dne a retinol v noci, “poznamenává. Parabeny je také důležité zvážit – a doktor Jaliman říká, že byste se jim měla vyhýbat. „Přidávají se do mnoha produktů, aby se zachovala jejich trvanlivost, ale mohou narušit hormony ve vašem těle,“ vysvětluje.

Pokud máte akné, měli byste na obalu hledat určité složky a slova, jiným se však vyhýbat. „Silikonový make-up má tendenci způsobovat akné,“ říká doktor Jaliman. Kromě toho navrhuje vyhýbat se olejům jako „mandlový olej a olej z pšeničných klíčků“, protože tyto složky mají schopnost ucpávat póry, když se používají na obličeji.

Ti, kteří mají rosaceu, nemusí mít užitek ze stejných složek a produktů k preventivní péči o pleť jako ti, kteří mají akné nebo suchou, předčasně stárnoucí pleť. „Benzoylperoxidu, běžné složce používané k léčbě akné, by se lidé s rosaceou měli vyhýbat.“ [as] může zvýšit zánět,“ vysvětluje doktor Jaliman. „Kyselina glykolová se nachází v mnoha produktech proti stárnutí a pokud máte rosaceu, měli byste se jí vyhnout. Může to spálit a způsobit zarudnutí a olupování,“ uzavírá.

Napsat komentář