Jak zabránit vypadávání vlasů při hubnutí– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Andrea S. doporučuje:

I když pozitivních aspektů tenčího pásu je jistě mnoho, někdy se mohou vyskytnout vedlejší účinky, jako je vypadávání vlasů. Jsou také případy, kdy nečekaně a rychle zhubnete, což může vést k řídnutí vlasů. V obou případech se možná budete chtít poradit s lékařem, abyste vyřešili své jedinečné obavy. Během hubnutí můžete přijmout další opatření ke zpomalení a zabránění vypadávání vlasů.

Hubněte pomalu

Když vaše tělo prochází velkými změnami, jako je náhlá ztráta hmotnosti, reaguje nesčetnými způsoby. Náhlý úbytek hmotnosti spíše překvapí nebo šokuje tělo, což může zvýšit pravděpodobnost vypadávání vlasů. U mnohých je toto vypadávání vlasů nejviditelnější na pokožce hlavy, ale vypadávání vlasů můžete pociťovat i na jiných částech těla. Vyhněte se náhodným dietám a extrémnímu půstu a místo toho se rozhodněte pro postupné hubnutí. Cílem je vytvořit udržitelný životní styl. Promluvte si se svým lékařem, aby vám vytvořil zdravou výživu a tréninkový režim.

Dopřejte si bílkoviny a železo

Potraviny bohaté na bílkoviny s vysokým obsahem železa jsou životně důležité pro zdravé tělo, zvláště při hubnutí. K vypadávání vlasů může vést také nedostatečný příjem železa. Během diety a obecně byste měli jíst libové maso, ryby, ořechy, fazole nebo dokonce extra bílkoviny v prášku nebo tyčinkách, abyste získali dostatek železa. Potraviny bohaté na železo zahrnují sóju, železem obohacené obiloviny, špenát a maso z orgánů. Můžete také užívat doplňky železa, ale o správném množství se poraďte se svým lékařem.

S vitamínem A to nepřehánějte.

I když chcete zvýšit příjem bílkovin a železa, příliš mnoho vitamínu A může potlačit růst vlasů. Nadměrný příjem vitamínu A je obvykle výsledkem užívání příliš velkého množství léků nebo vitamínových doplňků. Je to všechno o střídmosti, pokud jde o příjem správných živin, které vaše tělo potřebuje.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář