Jak zabránit stárnutí pleti ve věku 20, 30, 40, 50, 60 a více– Zdravá kůže Doporučení A. Skarkova

Všimli jste si někdy, jak na vás váš oblíbený produkt péče o pleť v určitém okamžiku přestane fungovat? Jak když odličovač, který používáte více než 10 let, najednou způsobil, že je vaše pleť příliš suchá? Ano, stává se to – a ne proto, že by se výrobce produktu rozhodl nevyrábět kvalitní produkty. Jak se věkem mění naše tělo, mění se i naše pokožka.

Zde jsme mluvili s odborníky na péči o pleť, abychom zjistili, co se stane s vaší pletí, když dosáhnete určitého desetiletí, a co můžete udělat, abyste získali tu nejlepší možnou péči.

Ve věku 20 let

Jemné linky a vrásky nejsou zrovna hlavním problémem většiny dívek po dvacítce, ale chcete-li své budoucnosti usnadnit život, nyní je ten nejlepší čas začít s pracovní rutinou péče o pleť. Pamatujte: prevence je vždy lepší než léčba!

Ve věku 20 let jste stále náchylní na akné, zvláště pokud jste s ním bojovali během dospívání. Začněte se základní rutinou čištění a hydratace a pokračujte přidáním několika kroků k prevenci akné a předběhněte svůj režim proti stárnutí. Kosmetický dermatolog Christopher O’Connell z Miami navrhuje přidat retinol, lokální formu antioxidačního vitamínu A, do vaší noční péče o pleť, zvláště když se blížíte ke dvacítce, protože je známo, že je účinný v boji proti akné a akné. stárnutí (ale počkejte na to, pokud jste těhotná, protože to může být škodlivé pro nenarozené dítě). „Vitamin A pomáhá předcházet a léčit ucpané póry, tvoří nový kolagen a elastin, odstraňuje přebytečný pigment a sluneční skvrny a zanechává pokožku zářící,“ vysvětluje.

A pokud jste to ještě neudělali, teď je ten správný čas začít s opalovacím krémem. Pokud nechcete ráno trávit příliš mnoho času, použijte jemný čistící prostředek a následně hydratační krém s extra ochranným faktorem SPF, který by to měl zvládnout ve dvou krocích. „Je důležité používat opalovací krém denně, abyste předešli fotostárnutí nebo vzniku jemných linek, vrásek a tmavých skvrn způsobených slunečním UV zářením a abyste předešli rakovině kůže,“ dodala Dr. Joyce Park, rezidentka dermatologie a autorka knihy Beauty and Kůže. Blog o péči o čaj s MD.

Přečtěte si: 4 základy péče o pleť, které byste měli začít používat ve věku 20 let

Ve věku 30 let

Náznak ghibiho nohou tam, slabá čára smíchu tady a tmavé skvrny, které jakoby vyšly z ničeho nic. Vítejte ve 30 letech! A tímto způsobem vám připomíná, že vaše mladá pleť není vůbec neporazitelná. Dosažení třicítky pro mnohé z nás znamená začít podnikat a převzít více povinností v kariéře a osobním životě. Je to rušná doba, ale také hodně dřiny. A pokud všechen tento stres neovlivní vaši pokožku, učiní to velké hormonální změny. To by u některých žen stačilo na paniku – a to je pochopitelné! Ale nebojte se, stále máte dostatek prostoru pro boj s těmito časnými příznaky stárnutí.

Pokud jste s rutinou péče o pleť začali ve věku 20 let, je pravděpodobné, že jste si již nyní osvojili rutinu čištění, hydratace a opalování, proto zvažte přidání pravidelného peelingu do svého režimu – dvakrát denně. máte suchou nebo mastnou pokožku a jednou, pokud máte citlivou pokožku, protože to udrží vaši pokožku čistší a hladší odstraněním odumřelých kožních buněk. Hydratace je důležitá také proto, že hormonální nerovnováha má tendenci způsobovat matnou pleť bez života. Při výběru produktů si vybírejte ty, které obsahují hydratační látky jako kyselina glykolová, kyselina hyaluronová, aloe a glycerin. Přitahují a zachytávají vlhkost ze vzduchu a dodávají ji do vrstev vaší pokožky, čímž zajišťují, že zůstanou hydratované.

Pokožka pod očima je velmi citlivá a první oblast naší tváře vykazuje viditelné známky stresu a špatného zdraví pokožky. Doktor O’Connell doporučuje přidat do vaší rutiny oční krém a zvolit takový, který stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Kromě nanášení a opětovného nanášení opalovacího krému během dne přidejte do svého ranního režimu dávku antioxidačních sér, abyste působili proti účinkům volných radikálů a poškození sluncem.

Přečtěte si: Toto jsou produkty péče o pleť, které potřebujete ve věku 30 let

Ve věku 40 let

Stav vaší pokožky do 40 let je jasným odrazem toho, jak byla vaše rutina péče o pleť za poslední dvě desetiletí. Začnete vidět výsledky svého brzkého tréninku (nebo jeho nedostatku) a účinky všech hormonálních změn, kterými vaše tělo prošlo od 30. roku života. Můžete si všimnout viditelnější známky stárnutí a stresu, než byste chtěli, ale dobrou zprávou je, že stále lze kontrolovat vaše problémy s pletí na základě vašeho režimu péče o pleť.

Snad nejdůležitější věcí, kterou můžete pro svoji pokožku nyní udělat, je pokračovat v důsledném natírání se opalovacím krémem. Vystavování se slunečnímu záření je jednou z hlavních příčin poškození a stárnutí pokožky, proto je rozhodující dostatečná ochrana před UV zářením. Pokud jste tak ještě neučinili, nyní je ten nejlepší čas pomalu zavést do stravy předepsaný retinoid, například Retin-A. „Retina-A stimuluje kolagen vaší pokožky, pomáhá zpomalit produkci mazu, podporuje zářivost a rovnoměrný tón pleti a také pomáhá předcházet rakovině kůže,“ řekla Dr. Jill Waibel, certifikovaná dermatologka a majitelka Miami. a Laserový institut. Je však důležité začít s nízkou dávkou, neboť retinoidy způsobují, že vaše pokožka je citlivější na slunce a mohou způsobit menší podráždění.

Když se schopnost vašeho těla produkovat hormony zpomaluje, vaše pokožka bude také náchylnější k zabarvení a změně barvy. Aby se tomu zabránilo, dermatologové navrhují zaměřit se na hydrataci. „Doporučuji do vaší rutiny přidat hydratační krém s kyselinou hyaluronovou. Je to silný zvlhčovač, který zadrží ve vodě až 1000 násobek své vlastní hmotnosti,“ vysvětluje Dr. Park. „Zvyšte používání tonerových sér, abyste dodali extra hydrataci, a několikrát týdně zvažte masky na obličej, zejména během suchých zim.“

Přečtěte si: 6 základních věcí pro péči o pleť, které musíte používat ve věku 40 let

Ve věku 50 let

Ach, radostný věk ochablé a tenké pokožky, návalů horka a zrychleného stárnutí. To vše kvůli této úžasné věci zvané menopauza. Zní to beznadějně, víme. Má naše pokožka šanci proti prudkému poklesu hormonů a drastickým změnám, kterými naše tělo prochází? odpověď je ano. Věřte či ne, naše pleť může stále vypadat dobře, i když se naše tělo snaží vyrovnat se všemi nežádoucími vedlejšími účinky krutého žertování přírody na ženách.

V tomto bodě vaší cesty péče o pleť byste se měli zaměřit na „udržování zdraví vaší pokožky pomocí několika důležitých doplňků,“ tvrdí Dr. Park. První z těchto přísad je antioxidační sérum, které „pomáhá léčit a bojovat proti produkci reaktivních oxidačních druhů ve slunečních paprscích“. Aplikujte to ráno a večer, poté naneste hydratační krém s SPF. Kromě ochablé pokožky je běžným znakem zralé pleti i její suchost, proto nikdy nezanedbávejte hydrataci pokožky. Vždy si vybírejte produkty, které jsou naplněny zvlhčovači, aby obsah vody v pokožce zůstal zdravý. Abyste předešli rychlému stárnutí pokožky, zařaďte do své noční rutiny retinoidní ošetřující krém na předpis, neboť podporuje tvorbu kolagenu a obnovu buněk. Pokud je vaše pokožka citlivá na retinoidy, můžete se rozhodnout pro produkty s kyselinou hyaluronovou nebo kyselinou glykolovou. Jednoduše hledejte v jakémkoli produktu, který si vyberete vždy dvě věci: hydratace a tvorba kolagenu!

Přečtěte si: Produkty péče o pleť, které byste měli používat v 50., 60. letech a později

Za 60 let a více

Konečně důchod. Je čas věnovat se svým dávno zapomenutým zálibám, zamilovat se do svých vnoučat a jet na slunečnou dovolenou. Je to pravděpodobně jeden z nejočekávanějších momentů našeho života, kdy si konečně můžete sednout, zvednout nohy a vychutnat si plody své tvrdé práce. A jistým způsobem to samé platí i pro vaši rutinu péče o pleť. Můžete si odpočinout, ale jen trochu. Jelikož se vaše pokožka v tomto věku stává citlivější, možná budete muset omezit „silnější“ prvky vaší rutiny buď snížením frekvence nebo přechodem na jemnější náhradu. To ovšem neznamená, že je konec. Kožní problémy, se kterými jste se setkali ve věku 50 let – ochablá, tenká pokožka, suchost a tmavé skvrny – budou pokračovat i po 60. letech a později, takže věnujte pozornost své rutině péče o pleť.

„V 50., 60. letech a později má pokožka přirozeně nižší produkci mazu a může se stát tenčí a nudnější,“ říká doktor O’Connell. „Na rozjasnění pleti se musíme zaměřit na neovaskularizaci (nové cévy), neokolagenézu (nový kolagen) a hydrataci.“ Abyste dosáhli všech těchto výsledků, vaší nejlepší zbraní je pracovité sérum, které dokáže signalizovat produkci kolagenu a zabránit dalšímu ochabování pokožky. Přidejte tento krok do své základní rutiny a rozšiřte aplikaci na krk a hrudník. Kromě toho doktor Park doporučuje ošetřovat specifické partie „investicí do bohatšího nočního krému na obličej nebo oči, který obsahuje ceramidy nebo kyselinu hyaluronovou, obě klíčové složky vaší pleti, které pomáhají udržovat vlhkost.“ To je obzvláště důležité, protože kyselina hyaluronová je nezbytná při prevenci hyperpigmentace, suchosti a odlupování.

Ale možná důležitější než získání mladšího vzhledu je pochopit moudrost správné rutiny péče o pleť. V konečném důsledku nejde o to vypadat o dekádu mladší (i když i to bych přijala!), nýbrž o zdravou a krásnou pleť, kterou můžete hrdě nazývat svojí.

Napsat komentář