Jak vytvořit rutinu pro smíšenou pleť– Přírodní kosmetika na dosah ruky přečtěte si moje doporučení

Vaše ideální péče o pleť může být obtížné pochopit. Možná si každý večer myjete tvář, jen abyste se vzbudili s novou vyrážkou. Možná je vaše pokožka vždy suchá, bez ohledu na to, kolik hydratačního krému nanesete. Ne každá pleť je totiž stvořena stejně – a kromě mastné a suché pleti existuje mnohem více typů pleti.

Vezměte si například smíšenou pleť. V zásadě máte co do činění se dvěma různými typy pokožky, takže léčba může být velmi náročná. Pokud uvažujete o klasické kombinaci mastného nosu a čela se suchými lícemi, máme novinku: tady to nekončí. „Můžete mít suchost iv T-zóně a červenat se na tvářích,“ říká Joanna Vargas, slavná kosmetička a zakladatelka řady péče o pleť Joanna Vargas.

Úplně zmatený? Nebuď. Se správnými ingrediencemi a zkrášlovacími postupy můžete svoji pleť snadno ošetřit tak, aby byla bezvadná.

Nejvhodnější složky pro smíšenou pleť

Při smíšené pleti je vaším přítelem olej, zejména jojobový. „Jojobový olej je skvělá složka, protože kontroluje olej a zároveň zvlhčuje pokožku,“ říká Vargas. Je to to nejlepší z obou světů – a tak běžné v čisticích prostředcích na obličej, hydratačních krémech a (samozřejmě) pleťových olejích, že opravdu není důvod ne používat jej.

doporučuje Elemis Gentle Rose Exfoliator (je objasňující, ale jemný) a Paula Choice Skin Balancing Pore-Reducing Toner, který čistí póry a zklidňuje zarudnutí. Pro drsné vyrážky kolem vašich mastných oblastí vyzkoušejte Sunday Riley UFO Ultra-Clarifying Face Oil, který v boji proti akné kombinuje jojobový olej s kyselinou salicylovou.

Také, pokud má T-zóna tendenci být typem oleje se sklonem k akné, hledejte přípravky, které obsahují med. Med má antibakteriální i protizánětlivé vlastnosti – což může pomoci při jakékoli vyrážce – ale také hloubkově vyživuje a zklidňuje pokožku, a proto dokáže zvlhčit jakákoli suchá místa. Je to hlavní složka medového čistícího balzámu Manuka Naturopathica, který funguje na jakýkoli typ pleti, takže je ideální pro smíšenou pleť.

Exfoliace + smíšená pleť = rovnováha

Nezbytná je i pravidelná exfoliace, neboť prospívá suchým i mastným typem pleti. „Pomáhá udržovat vaše póry čisté, abyste je tolik nepraskali, a zbytek vaší pokožky zůstává lesklý,“ říká Vargas. Hledejte takový, který kombinuje jemné chemické peelingy, jako je kyselina mléčná a ovocné enzymy, které jemně odstraňují odumřelé buňky s jílem, který pomůže ucpat póry a lesk. Používejte jej dvakrát nebo třikrát týdně, aby byla vaše pleť vyvážená. Vyzkoušejte její peelingovou masku z její řady, která (bonus!) obsahuje také hydratační kyselinu hyaluronovou.

Co nepoužívat

Co se týká čeho ne Při použití se vyhněte jakýmkoli přípravkům, které mají vysokou koncentraci kyseliny glykolové, běžného (a super silného) chemického exfoliantu. „Příliš vysušuje az dlouhodobého hlediska nepomáhá pokožce k nápravě,“ říká Vargas. Můžete jej použít, pokud máte velmi tvrdohlavou vyrážku, ale způsobuje-li zarudnutí nebo štípání, vraťte se k běžným přípravkům. Klíčem je rovnováha, takže pokud vaše produkty nejsou příliš suché nebo příliš mastné, vy (a vaše pleť) byste měli být připraveni.

Napsat komentář