Jak vyhladit vrásky na hrudi a krku– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Doporučení A. Skarkova

Obličej je vždy v centru pozornosti, pokud jde o péči o pleť, ale není to jediná část těla, na kterou má stárnutí vliv. Odhalen je i krk a hrudník, a jelikož je tato pokožka mnohem tenčí a křehčí než ostatní části těla, často jsou první, které vykazují známky stárnutí. Trocha péče a prevence může vést k dlouhé cestě; takže nezanedbávejte tyto oblasti, když mají potenciál být tak světlé jako to, co je nad nimi.

Zabraňte suchu

Jak stárnete, mazové žlázy ve vašem těle začnou produkovat méně mazu. U žen se to obvykle stává po menopauze a výsledkem je sušší, svědivá pokožka na celém těle, včetně jemné pokožky kolem krku a hrudníku. Aby tyto oblasti zůstaly hladké a pružné, zacházejte s nimi stejně, jako s pokožkou na tváři. Zvlhčete si hrdlo a hrudník ráno a večer produktem bez vůně, abyste minimalizovali podráždění a možnost alergických reakcí. Ihned po koupeli naneste hydratační krém, abyste utěsnili vlhkost a zabránili odpařování vody z pokožky.

Bojujte proti poškození sluncem

Pokud věčně nenosíte šrouby a šátky, váš krk a hrudník jsou vystaveny slunečnímu UV záření téměř tak často jako váš obličej a nejsou imunní vůči poškození. Největším faktorem stárnutí pokožky je sluneční záření, které může oslabit elasticitu pokožky, způsobit tmavé skvrny a urychlit vznik vrásek. Abyste předešli poškození způsobenému slunečním zářením, aplikujte každý den opalovací krém – zejména širokospektrální, voděodolný opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Pravidelné používání opalovacího krému může také pomoci vyrovnat tón pleti mezi tváří, krkem a hrudníkem.

Prodlužte si exfoliaci

Nudná, vrásčitá pokožka je běžným problémem v oblasti krku a hrudníku, zejména proto, že tyto části těla mají tendenci projevovat stárnutí jako první. K omlazení pokožky krku a hrudníku a jejímu rozjasnění a rozjasnění používejte produkty, které podporují buněčnou obnovu pokožky. Ať už používáte fyzické peelingy nebo chemické peelingy, jako například alfa-hydroxykyselinu (AHA) nebo beta-hydroxykyselinu (BHA), nezapomeňte je aplikovat na horní část hrudníku. AHA a BHA mohou zlepšit barvu a strukturu pokožky poškozené sluncem. Máte-li citlivou pokožku, rozhodněte se pro produkty s obsahem BHA, protože má tendenci být méně dráždivé.

Dodržujte rutinu

Pokud jste první část svého života zanedbávali kůži na krku a hrudi, možná budete muset hrát teď. Protože je kůže na krku a hrudníku tenčí, vyžaduje i důslednou rutinu proti stárnutí, která ji opraví. Stejně jako vaše rutina proti stárnutí obličeje, začněte čištěním, tonizací a hydratací těchto oblastí. Krk a hrudník mohou také těžit z lokálního retinolu a jiných kolagenových a elastinových složek, jako jsou peptidy a kyselina glykolová. Konzistence je klíčem k dosažení jakýchkoli výsledků, pokud jde o péči o pleť.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář