Jak vybrat ošetření tenké pokožky pod očima– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Vaše oči mohou být okny vaší duše, ale pokožka pod nimi dává jasný obraz o vašem věku. Tato tenká a jemná pokožka je jednou z prvních, která vykazuje známky stárnutí. Mnozí se domnívají, že každá pokožka je stejná a diví se, proč jsou vůbec potřebné produkty formulovány pro určité části těla. Jak se však ukazuje, tato oblast si zaslouží speciální ošetření v boji proti typickým problémům tmavých kruhů, vrásek, suchosti a otoků.

Jak se liší pokožka pod očima

Pokožka pod očima má zespoda velmi málo tuku a tuk, který se tam nachází, se s přibývajícím věkem zmenšuje. Bez tohoto tuku k jejímu zlepšení je pokožka náchylná na vrásky. Kolagen udržuje vaši pokožku a svaly napjaté a elastické, ale s přibývajícím věkem se kolagen začne zmenšovat a už se tak snadno nezotavíte. Pohyby obličeje, jako je pohyb očí na slunci nebo smích, se vyskytují několikrát denně a mohou způsobit, že se linky a vrásky objeví zrychleným tempem. Pokožka pod očima je také tenčí, a tedy průsvitnější než jiné typy pleti na vašem těle. V důsledku toho se všechny žíly nebo krevní cévy pod touto pokožkou jeví jako tmavé kruhy.

Základní strategie

Pokožka kolem očí neobsahuje mastné žlázy, proto je náchylná k vysušení. Během dne používejte hydratační krém s opalovacím krémem k ochraně této oblasti před poškozením sluncem. Večer naneste velmi bohatý změkčující prostředek, který neobsahuje opalovací krém; pokožka může během spánku absorbovat dodatečnou vlhkost. Naneste jen množství velikosti hrášku – oblast pod očima je dost malá a koncentrovaná – a lehce vklepejte prsteníčkem.

Nejlepší ingredience

Chcete-li zvýšit schopnost pokožky produkovat kolagen, hledejte peptidové krémy. Pokud vás trápí tmavé kruhy způsobené hyperpigmentací, vyberte si krém s kyselinou nikotinovou, která pochází z vitamínu B niacinu. Tmavou, zbarvenou pokožku pod očima lze ošetřit krémy s obsahem kyseliny retinové, kyseliny azalové, kyseliny kojové a kyseliny glykolové, ale používejte je opatrně, protože mohou být drsné a způsobit podráždění.

technicky

Natahování a tření oblasti pod očima může zhoršit řídnutí a podpořit zánět, který se projevuje zarudnutím nebo tmavými kruhy. Při odličování očí buďte opatrní – nešoupejte. Spěte na zádech, abyste zabránili hromadění tekutiny pod očima a vzniku váčků pod očima. Studené položky, jako je balíček ledu, plátky okurky a sáčky studeného čaje, mohou být také použity k dočasnému zmenšení krevních cév, které vypadají jako oteklé tmavé kruhy.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář