Jak vybrat nejlepší hydratační krém pro vaši pokožku– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Andrea S. doporučuje:

Hydratační krém byl vždy hrdým místem v našich šatnících. Pravdou ovšem je, že jen málo lidí rozumí tomu, co to dělá a proč je to důležité v jejich rutině péče o pleť. Zde odpovím na šest nejčastěji kladených otázek o hydratačních přípravcích včetně toho, jak si vybrat ten správný pro vás.

1. Opravdu potřebuji hydratovat?

Běžná otázka pacientů v mé dermatologické ambulanci je: „Opravdu potřebuji hydratační krém?“ Pro většinu je odpověď ano. I když má vaše tělo svůj vlastní přirozený mazací systém sestávající ze žláz, které vylučují olej (nebo kožní maz), aby si udržely ochrannou vrstvu proti nepříznivým vnějším podmínkám a infekcím, většina z nás potřebuje dodatečnou hydrataci po pustošeních, která máme. chemikálie. na naší kůži.

Existují také lidé, kterým geneticky chybí schopnost udržet svrchní vrstvu pokožky neporušenou a chybí jim lipidy potřebné k utěsnění vlhkosti. Některé léky (jmenovitě látky snižující cholesterol a isotretinoin) mohou také ovlivnit schopnost pokožky správně udržovat hydrataci. Pokud jste náhodou jedním z těchto lidí, budete mít prospěch z denního zvlhčovače.

2. Co když mám mastnou pleť?

Dokonce i lidé s mastnou pokožkou mohou potřebovat zvlhčovače, odstraní-li svou přirozenou ochrannou vrstvu drsnými mýdly. Avšak lidé s normální až mastnou pokožkou, kteří nejsou vystaveni nepříznivým vnějším podmínkám a/nebo produktům a dokáží produkovat dostatek kožního mazu k ochraně své pokožky, nepotřebují nutně extra vlhkost a bylo by lepší investovat do antioxidačního séra.

3. Proč existují různé typy zvlhčovačů a jaký je mezi nimi rozdíl?

Existuje několik typů zvlhčovačů: zvlhčující, změkčující a okluzivní. Zvlhčovače přitahují vodu do svrchní vrstvy pokožky, zatímco změkčovadla pomáhají vyplnit trhliny a utěsnit vodu, aby poskytly hladkou a jemnou pleť. Okluze poskytují hrubší ochrannou bariéru, aby se zabránilo ztrátě vody. Většina hydratačních krémů na obličej má hydratační a změkčující látky, které fungují v tandemu, zatímco okluze jsou prospěšnější na hrubších částech těla, jako jsou ruce, nohy, lokty a kolena.

4. Co bych měl hledat v hydratačním krému?

Při výběru hydratačního krému hledejte klíčové složky. Mezi oblíbená zvlhčovadla patří glycerin (nebo glycerol), kyselina hyaluronová, propylenglykol, močovina, sorbitol a alfa-hydroxykyseliny (např. kyselina glykolová a kyselina mléčná). Při vysokých koncentracích alfa-hydroxykyseliny a urea změkčují vnější vrstvu pokožky, což vede k exfoliaci. Běžná změkčovadla jsou lanolin, minerální olej, ceramidy, dimetikon, kokosový olej a jiné rostlinné oleje. Mezi okluze patří mimo jiné bambucké máslo, vazelína, včelí vosk a parafín.

5. Jak si vyberu nejlepší hydratační krém pro můj typ pleti?

Ti, kteří mají citlivou pokožku, mohou chtít držet glycerinové produkty, neboť ostatní složky mohou způsobit pocit pálení na podrážděné pokožce. Také byste se měli vyhýbat okluzím v oblastech, které jsou náchylné k akné.

Máte-li tendenci mít suchou pokožku, hledejte krémy nebo mléka na bázi oleje. Osoby se suchou pokožkou by se obecně měly vyhýbat jakémukoli hydratačnímu přípravku s alkoholem nebo parfémem, protože to může problém zhoršit. Pro mastnou nebo aknózní pleť jsou prospěšnější lehké gely a séra.

6. Jak by se měl hydratační krém aplikovat k dosažení nejlepších výsledků?

Nejlepší doba pro aplikaci hydratačního krému je tehdy, když je pokožka ještě vlhká. Po použití jemného čistícího prostředku si jemně otřete vlhký obličej a poté ihned naneste vrstvu hydratačního krému, abyste ji udrželi hydratovanou.

I když je dobrý hydratační režim skvělým začátkem, je důležité zůstat hydratovaný a získat základní živiny (vitamíny, esenciální mastné kyseliny), které jsou základem zdravé pokožky. Pro dlouhodobou péči o pleť je nezbytné vyhýbat se kouření a používat dobrou ochranu před sluncem.

Teď, když máte představu o tom, co hledat, můžete se lépe orientovat v ohromujícím moři produktů a nalézt ten nejlepší zvlhčovač pro vaši pokožku!

ČTĚTELE – Máte otázky týkající se zvlhčovačů a zvlhčovačů? Zeptejte se nás na cokoli v sekci komentářů níže!

Napsat komentář