Jak vybrat a používat SkinCeuticals s retinolem– Tipy pro dokonalou pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Retinol, derivát vitamínu A, je pravděpodobně jednou z nejvíce prozkoumaných složek proti stárnutí. Kromě toho, že je silným antioxidantem, nespočet studií podporuje jeho schopnost stimulovat regeneraci buněk, obnovovat kolagen, redukovat jemné linky a vrásky a vyblednout stařecké skvrny. Pomáhá také zjemnit texturu pokožky, minimalizovat velikost pórů a vyrovnat tón pleti. „Má za sebou nejlepší vědu,“ říká doktorka Ashley Magovernová. „Existuje nespočet studií, které znovu a znovu ukazují, že deriváty kyseliny retinové, jako je retinol, skutečně dělají to, co každý říká, že dělají.“

Na trhu s novým retinolovým produktem? Je pravděpodobné, že jste viděli řadu možností retinolu, které jsou dnes k dispozici na kosmetické uličce – všechny slibují mladší vypadající pleť. Ale ne všechny produkty s retinolem jsou stejné. Při výběru produktu hraje důležitou roli síla, čistota ingrediencí, stabilita receptury, způsob podávání a dokonce i balení. Další zásadní věcí, kterou je třeba zvážit, je schopnost pokožky tolerovat tuto silnou složku.

Abychom se mohli hlouběji zabývat tímto tématem, obrátili jsme se na odborníky ze společnosti SkinCeuticals, jedné z profesionálních značek péče o pleť, která tuto složku používá ve svých produktech. Zde hovoří o tom, čím je řada retinolu SkinCeuticals jedinečná, jak si vybrat, který z nich použít, a jak jej použít k dosažení nejlepších výsledků.

Čím jsou produkty SkinCeuticals jedinečné s retinolem?

„Existuje spousta receptur, které obsahují složku retinol. Retinol je složka, která je citlivá na světlo i vzduch. Retinol vystavený vzduchu a světlu potenciálně snižuje účinnost přípravku při lokální aplikaci. Nejlepší produkty s retinolem obsahují složky, které podporují stabilitu retinolu a [are] zapouzdřený způsobem, který nevystavuje aktivní složky vzduchu nebo světlu, aby se zachovala jeho účinnost.

SkinCeuticals Retinol 0.3, SkinCeuticals 0.5 a SkinCeuticals Retinol 1.0 obsahují čistý retinol (ve srovnání s retinolem formulovaným s derivátem sójových bobů), který je zapouzdřený, aby poskytoval maximální stabilitu a pomalé uvolňování do pokožky pro lep.

Jak si vybrat ten správný retinolový produkt pro vás

„Čísla na etiketě produktu s retinolem jsou indikátory síly receptury. Řada SkinCeuticals s retinolem je dostupná ve třech různých koncentracích: Retinol 0,3, Retinol 0,5 a Retinol 1,0. Způsob, jakým si zvolíte výkon, závisí na schopnosti vaší pokožky tolerovat retinol, jak dlouho retinol používáte a na výsledcích, které hledáte. Zde je rychlý návod:

  • Retinol 0,3: Všechny typy pleti a stádia uživatelů retinolu s cílem zlepšit vzhled lehké pleti.
  • Retinol 0,5: Všechny typy pleti a stádia uživatelů retinolu s cílem zlepšit vzhled mírných až středně závažných kožních problémů.
  • Retinol 1,0: Typy pleti, které se aklimatizovaly na retinoly s nižší silou nebo používaly retinoly a exfolianty, aby se zlepšil vzhled středně závažných až závažných problémů s pokožkou. Toto je největší síla, které lze dosáhnout. Indikací pro rozhodnutí přejít na 1,0 by bylo dlouhodobé používání retinolu 0,5 a touha přidat extra podporu péče o pleť k vzhledu a dojmu z léčebného režimu osoby.

Jak používat retinol k dosažení nejlepších výsledků

„Nepřetržité používání retinolu v noci ukázalo výhody proti stárnutí, včetně zářivosti, zlepšené elasticity a zesílení pokožky. Cílem je zlepšit používání až do noci. Pokud používáte retinol poprvé, začněte začleněním retinolu do nočního režimu dvakrát až třikrát týdně během prvních dvou týdnů. Ujistěte se, že retinol je prvním přípravkem aplikovaným na čerstvě vyčištěnou pleť.

Při neustálém používání byste měli začít vidět výsledky – zlepšení celkového mladistvého vzhledu pleti, zlepšení elasticity pleti, redukce jemných linek a vrásek – již po 12 týdnech. Chcete-li vidět výsledky, doporučujeme vyfotit si pokožku před použitím retinolu a poté v přírůstcích dvou týdnů po použití retinolu.

Je třeba přijmout další opatření

„K viditelným vedlejším účinkům užívání retinolu během prvních dvou týdnů patří olupování, nadměrně suchá pokožka, mírné podráždění, svědění a pocit tepla v pokožce. Ty jsou docela běžné a někdy se dají očekávat. Pokud však pociťujete nadměrné pálení, nadměrné štípání, otok kůže a zánět kůže nebo erytém, podráždění, pálení a svědění, které trvá déle než tři dny, kontaktujte lékaře na vyšetření kůže.

Jedna mylná představa, kterou často posloucháme, je, že používání retinolu „ztenčuje pokožku“. Opak je pravdou: jednou z dlouhodobých výhod používání retinolu je, že podporuje vzhled hrubší a mladší vypadající pokožky.

Napsat komentář