Jak voskovat doma: 6 profesionálních tipů– tvůj kosmetický blog přečtěte si moje doporučení

Mnohé z nás žen mají na těle chloupky, které chceme odstranit. Otázkou je, jak se ho nejlépe zbavit? Pokud jste unaveni z holení a chcete déle trvající výsledky, depilace voskem může být skvělou DIY možností. Abych co nejlépe poradila, poradila jsem se s Jamie Grieb-Spragg, kosmetičkou ve Westlake Skin Spa ve Westlake Village v Kalifornii, která pomáhá klientům s problémy s vlasy už téměř desetiletí.

1. Základem je příprava

Podle Grieb-Spragg je nutno před epilací pokožku řádně očistit a odlupovat. Doporučuje také, abyste si předtím dali horkou sprchu, protože „pára také umožní, aby póry a folikuly byly stále měkčí“. Grieb-Spragg také sdílí jeden ze svých oblíbených a méně známých tipů: „Těsně před voskováním naneste na ošetřovanou oblast speciální teplý ručník z mikrovlákna. Na rozdíl od tradičních ručníků, které jednoduše tlačí špínu tam a zpět, utěrky z mikrovlákna zachytí všechny stopy nečistot, oleje a nečistot,“ vysvětluje.

Kromě čištění pokožky se budete chtít ujistit, že vaše vlasy budou dlouhé až čtvrt palce, aby je vosk držel. Pokud depilujete poprvé, doporučujeme vám použít lokální analgetický krém, abyste předešli podráždění a pomohli znecitlivění svrchních vrstev pokožky před epilací.

2. Vyberte si správný typ vosku pro daný úkol

Tvrdý vosk: „Tvrdá obloha je obvykle vyhrazena pro odstraňování jen těch nejodolnějších a nejsilnějších chloupků, jako jsou linie bikin a chloupky na nose,“ vysvětluje Grieb-Spragg. „Tvrdé vosky poskytují nejen přilnavost potřebnou k fixaci a odstranění hustých chloupků, ale poskytují i ​​větší přesnost při jejich aplikaci,“ říká. Přestože všichni chceme, aby se nepoddajné chloupky rychle odstranily, manipulace s tvrdým voskem může být o něco náročnější, protože velmi rychle schne.

Horký vosk: „Horký vosk je obvykle tolerantnější,“ říká Grieb-Spragg. Zatímco tvrdý vosk dokáže zachytit nepoddajné chloupky, s horkým voskem se snáze pracuje a může být tou nejlepší volbou pro voskové začátečníky. „Snadněji se roztírá a manipuluje a neschne tak rychle jako tvrdý vosk obecně,“ poznamenává Grieb-Spragg. Voskujete-li větší plochu těla, preferovanou možností je horký vosk.

3. Následná péče je vše

I když je k dispozici množství spotřebních produktů pro následnou péči o voskování, Grieb-Spragg dbá na to, že „klíčem je jednoduchost“. Dále uvádí: „Pak udržujte voskové oblasti co nejčistěji ještě několik hodin. Pokud máte na pokožce zbytky vosku, naneste olivový nebo kokosový olej na vatu a jemně vtírejte, dokud se neodstraní. Nejlepší na používání přírodních olejů je to, že pomohou hydratovat pokožku. Nějaká poslední rada od našeho odborníka? „Vyhněte se jakýmkoli pleťovým vodám nebo krémům, které obsahují parfémy, protože mohou způsobit podráždění,“ říká Grieb-Spragg.

4. Zjistěte, kdy nevoskovat

Předtím, než se rozhodnete pro depilaci doma, zvažte stav své pokožky. Jako ženy máme už nyní mnoho starostí (zejména během ten čas v měsíci) a poslední věc, kterou chceme, je přidat bolestivý zážitek z voskování do našeho seznamu neštěstí tohoto období! Grieb-Spragg navrhuje vyhnout se „jakékoli formě depilace voskem čtyři až pět dní před menstruací. Naše pokožka je v tomto období výjimečně citlivější, což může zvýšit vaše riziko nadměrného krvácení, zarostlých chloupků a dokonce i cystických výrůstků,“ poznamenává.

Pokud pro vás není to měsíční období a běžně máte celkově zdravou pleť, náš odborník ještě doporučuje, abyste byli opatrní a opatrní. „Při depilaci voskem je třeba se striktně vyhýbat jakékoli otevřené ráně. Patří mezi ně zranění, popáleniny, kousnutí hmyzem, krtky a znaky krásy,“ vysvětluje Grieb-Spragg. Také vám doporučuje, abyste neepilovali voskem, pokud máte již existující citlivost pokožky, jako je například rosacea. Celkově vzato, pokud se vaše předepilovaná pokožka necítí bezpečně, může být nejlépe provést epilaci voskem později nebo najít jiný způsob odstraňování chloupků.

5. Pokud všechno ostatní selže, vyhledejte odborníka

Pokud si stále nejste jisti při voskování vašeho domova, nejbezpečnější sázkou je zajít za licencovanou kosmetičkou. Grieb-Spragg vysvětluje, že „voskování je realizovatelnou možností doma, ale jen pro ty, kteří jsou ochotni brát svou zodpovědnost vážně. Chce to čas, správný trénink a pečlivý trénink. Pro ty, kteří se cítí nejistí nebo znepokojeni, je nejlepší vyhledat odbornost kvalifikovaného odborníka – alespoň poprvé.

Další možnosti odstraňování chloupků

V závislosti na oblasti vašeho těla a požadovaných výsledcích mohou být krémy na holení a epilátory dobrou alternativou k depilaci voskem, pokud se chloupky pokoušíte odstranit poprvé. Přestože existuje mnoho způsobů, jak odstranit nežádoucí ochlupení z těla, Grieb-Spragg doporučuje pouze tyto dvě možnosti, jak to udělat sami. „Kromě depilačních produktů, možností holení a voskování by ostatní metody odstraňování chloupků měly být ponechány jen těm nejlepším renomovaným profesionálům,“ vysvětluje.

Napsat komentář