Jak uklidnit a nanést make-up na zanícenou pokožku– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice Doporučení A. Skarkova

Podrážděná nebo zanícená pokožka je jedním z nejčastějších kožních problémů, se kterými se potýkáme. Může být také jedním z nejtěžších, se kterým se dá vyrovnat, zvláště pokud si nejste jisti, proč způsobuje, že vaše pokožka štípe, svědí nebo se cítíte syrově. Naštěstí rychlá návštěva vašeho dermatologa vám pomůže najít správnou léčbu, která obnoví jasnou a zářivou záři vaší pleti. Jak již bylo řečeno, proces hojení často vyžaduje čas – něco, co není vždy na vaší straně. A přestože se nanášení make-upu na zakrytí zarudnutí a suchých míst jeví jako problém, používání nesprávných produktů nebo technik může problém ještě zhoršit.

Netřeba dodávat, že je důležité vybrat si make-up a produkty péče o pleť, které mohou fungovat ruku v ruce, aby zabránily vzniku skvrn a zároveň umožnily vaší pokožce zahojit se a zotavit se. Ale pokud se vám to zdá hodně práce, nebojte se. Požádal jsem Nicole Akers, zástupkyni viceprezidentky pro vzdělávání a rozvoj ve SkinCeuticals, a Rachel Short, zástupkyni viceprezidentky pro vzdělávání a školení v Dermablend, spolu s předními dermatology a odborníky na péči o pleť, aby nám prozradili věci a podělili se . tipy, jak uklidnit a nanést make-up na zanícenou pokožku.

Co je to zanícená kůže

Zrudnutí, otok, citlivost a teplo jsou jasnými znaky zanícené kůže, říká dermatolog Hadley King z řady města New York s certifikací. Zatímco genetika a určité chronické stavy způsobují, že někteří lidé jsou náchylnější k různým zánětlivým stavům, doktor King také zmiňuje množství faktorů, které mohou způsobit podráždění nebo vyvolat záchvaty. „Například strava a hladina hormonů může ovlivnit akné, zatímco cokoli od počasí až po režim péče o pleť může mít vliv na ekzémy a rosaceu. Nemoc nebo stres mohou spustit psoriázu a vystavení se prostředí může vést k alergické nebo dráždivé kontaktní dermatitidě. Všechny výše uvedené jsou doprovázeny zánětem,“ vysvětluje Dr. King.

Vzhled zanícené kůže se může lišit iv závislosti na příčině zánětu, dodává doktor King. Akné je charakterizováno červenými, citlivými hrbolky, které mohou být i cystické, zatímco akné z rosacey se „často projeví zarudnutím, někdy doprovázeným otokem, otokem a pocitem pálení nebo tepla,“ vysvětluje. Na druhé straně zánět způsobený ekzémem nebo seboreou je obvykle chronickější a přichází se suchostí a odlupováním. „Při alergické kontaktní dermatitidě, jako je například jedovatý břečťan, se akutní zánět může projevit šťavnatými otoky, plnými tekutiny, svěděním a štípáním,“ dodává doktor King.

Jak make-up ovlivňuje zanícenou pokožku

Zanícená pokožka by měla být zpravidla ponechána bez make-upu, „aby pokožka mohla dýchat a léčit se od zdroje zánětu,“ říká certifikovaná dermatologka Debra Jaliman, odborná asistentka dermatologie na Icahn School of Medicine na Mount Sinai. Akers to opakuje a dodává, že „aplikování make-upu na zanícenou pokožku může způsobit, že vzhled make-upu zmizí, protože pokožka vypadá být vybledlá prvkem potřebným k vyvážení.“ Může to také vést k přetížení, což způsobuje, že pokožka je citlivější , napjatější nebo nepříjemnější, dodává. Proto je nezbytné používat ty správné kosmetické produkty, říká Short. „V závislosti na vzorci může být make-up buď exacerbací nebo pohodlím pokožky,“ vysvětluje.

Jaké ingredience hledat a kterým se vyhýbat

„Pokud je vaše pokožka zanícená, vyhněte se výrobkům, které obsahují benzoylperoxid, kyselinu salicylovou a retinoidy, jako je Retin-A nebo tretinoin,“ říká dermatologka Janet Prystowsky s certifikací správní rady, protože tyto složky mohou vaši pokožku ještě zhoršit. Namísto toho Akers navrhuje věnovat pozornost zklidňujícím rostlinným látkám, jako je okurka, tymián a máta, o kterých je známo, že zklidňují zanícenou pokožku a zmírňují otoky a bolest.

Protizánětlivé složky jako aloe vera a zelený čaj mohou pomoci i při zarudnutí, podráždění a citlivosti, dodává doktor Jaliman. „Aloe osvěžuje a zklidňuje pokožku, zatímco zelený čaj pomáhá při zánětech a má silné antioxidanty, které mohou pomoci vyblednout skvrny a jizvy,“ poznamenává.

Jak připravit zanícenou pokožku na make-up

Příprava pleti před úplným nanesením make-upu je nezbytností i tehdy, když je pleť v top formě, ale ještě důležitější je při řešení zánětů. Akers navrhuje, abyste začali s „expresním pětiminutovým maskovacím rituálem“ pro zklidnění a zklidnění pokožky. Níže je uveden podrobný návod.

Krok 1: Vytvořte perfektní maskovací směs

Rozdělte čtyři pumpičky Resveratrol BE a čtvrtinu hydratační masky B5 do misky a rovnoměrně promíchejte, poté aplikujte na zanícenou pokožku. Kombinace silných antioxidantů a hydratačních složek poskytuje ochranu a výživu namáhané pokožce a zároveň doplňuje a uzavírá vlhkost.

Krok 2: Přidejte další vrstvu obrany

Obnovující masku biocelulózy aplikujte alespoň na pět minut. Tato maska ​​obsahuje biovlákna s vodou, která snižuje teplo, které ochlazuje a zklidňuje podráždění citlivé nebo zanícené pokožky. Potom aplikujte čtyři až šest kapek Ferulic CE ke stimulaci ochrany pokožky a zabránění dalšímu poškození škodlivinami, UV zářením a volnými radikály.

Krok 3: Uklidněte se a opravte

Zklidňuje citlivost a podráždění aplikací čtyř až šesti kapek Phyto Corrector Gel s botanickými protizánětlivými a antiseptickými látkami, které zklidňují příznaky zánětu a zároveň redukují tmavé skvrny a hyperpigmentaci.

Krok 4: Chraňte

Bez ohledu na typ pokožky je opalovací krém nutností. Sheer Physical UV Defense SPF 50 nabízí širokospektrální ochranu proti UVA a UVB paprskům bez zanechání bílé barvy nebo mastných zbytků. Matný povrch a lehké složení jej předurčují k nošení pod make-up.

Výběr správného make-upu pro zanícenou pokožku

Typ použitých ingrediencí by měl být nejdůležitější věcí, kterou je třeba zvážit při výběru kosmetických produktů pro skrytí podrážděné pokožky. „Chcete být opatrní s přísadami, jako je silikon a dimetikon, protože zůstávají na epidermis a mohou dále inhibovat transepidermální ztrátu nebo dehydrataci,“ říká Short. „Vyhýbejte se složkám jako parfém, lanolin a isopropylmyristát, které mohou zanítit jemnou pokožku,“ dodává.

Kvalita ingrediencí a sladění odstínů jsou také klíčovými faktory, chcete-li ze svých makeupových produktů vytěžit maximum. „Protože Dermablend používá vysoce výkonné pigmenty, získáte skvělé krytí bez použití příliš velkého množství produktu,“ říká Short. „Navrhuji sladit odstín s nezapálenými partiemi, jako je linie čelisti nebo čelo. Možná budete chtít zvolit neutrální odstín, abyste se ujistili, že po nanesení nebude na vaší pokožce působit příliš chladně,“ doporučuje.

Kromě toho, chcete-li zůstat v bezpečí, rozhodněte se pro produkty, které jsou určeny pro citlivou pokožku a jsou testovány dermatology a alergiemi. „Používání Dermablendu je perfektním krycím řešením, jelikož jde o make-up číslo jedna, který doporučují dermatologové,“ dodává Akers.

Jak zakrýt zánět make-upem

Aplikace vašich produktů pomocí houby umožňuje dokonalejší, přirozeně vypadající povrch, říká Short. Zde je několik věcí, které byste měli dělat a co nedělat, pokud jde o použití make-upu ke skrytí změny barvy a jiných příznaků zánětu.

 • Nanášejte mírným tlakem, protože zanícená pokožka je třením mírně podrážděná. Pomocí houby na míchání nebo měkkého kartáčku na podkladovou bázi použijte lehké tření, abyste vytvořili pigmenty na zanícených místech bez zhoršení stavu pokožky. Jemně se dotkněte produktu přímo nad oblastí a zpřehazujte okraje, abyste se ujistili, že těsně přiléhá k pokožce.
 • Naneste malé množství práškových pigmentů pro úpravu barvy Quick Fix pro zánětlivé zbarvení po akné, což vyžaduje dodatečné pokrytí.
 • Použijte správný pigment v závislosti na typu zabarvení a tónu pleti.
  • Zelená: Skrýt červené značky nebo léze.
  • Pomeranče: Skryje hnědé nebo fialové skvrny na kůži od opálení až po hluboké
  • červená: Zakryje tmavohnědé nebo černé skvrny v hlubších tónech pleti
 • Pravidelně čistěte houby a kartáče. Špinavý make-up nástroje jsou ohniskem bakterií, které mohou infikovat a zhoršit stav vaší pokožky.
 • NESPÁVEJTE s make-upem na sobě. Zanícená pokožka nebo ne, ponechání make-upu na kůži přes noc je bezpečný způsob, jak způsobit vyrážky, podráždění a alergické reakce.

Správný způsob odstranění make-upu na zanícené pokožce

Odličování by se mělo provádět jemným čistícím prostředkem, jako je Gentle Cleanser, říká Akers. Formulováno pro přecitlivělou a namáhanou pleť, jemně odstraňuje make-up, mastnotu, nečistoty a nečistoty jediným pohybem, přičemž vaši pokožku zklidňuje a zklidňuje. Akers doporučuje, abyste tento krok následovali s režimem péče o pleť v noci. Podívejte se na její kroky níže.

Krok 1: Snižte nepohodlí

 • Po očištění obličeje si najděte na noc pleťovou masku, jako je například Phyto Corrective Masque, která je naplněna zklidňujícími a vyživujícími složkami včetně aktivních botanických látek. (výtažky z okurky, tymiánu a oliv), dipeptidy a kyselina hyaluronová. Je klinicky testován na zmírnění zarudnutí a nepohodlí a poskytuje okamžitý uklidňující účinek na namáhanou a citlivou pokožku.

Krok 2: Uklidněte zarudnutí

 • Potom naneste Fyto korekční gel, abyste dále zmírnili jakékoli známky zánětu a pomohli snížit výskyt tmavých skvrn a změny barvy.

Krok 3: Doplňte vlhkost

 • Nakonec hydratujte pomocí Triple Lipid Restore 2:4:2. Toto ošetření obličeje proti stárnutí je naplněno esenciálními lipidy, vitamínem E a esenciálními oleji, které nejen udržují jemné linky a vrásky na uzdě, ale také obnovují vlhkost, potlačují volné radikály .

Napsat komentář