Jak udělat dokonalou pedikúru doma– Na zdravém těle zdravá kůže Doporučení A. Skarkova

I když je výlet do nehtového salonu vždy zábavný, není to jediný způsob, jak zničit naše pracující ruce a nohy. Pokud ovládáte DIY manikúru a pedikúru, můžete si dopřát lázeňskou kúru kdykoli budete chtít. Mluvila jsem s newyorskou nehtovou umělkyní Narinou Chan a manikérkou z Chicaga Nayeon Yang o jejich tipech a tricích, jak se hýčkat dokonalou pedikúrou doma.

1. Miluj své nohy

Základem dobré pedikúry jsou šťastné a zdravé nohy a jedním ze způsobů, jak to zajistit, je zůstat hydratovaný. Chan doporučuje, abyste pravidelně používali oleje a krémy na nehtovou kůžičku (a zejména jako součást vašeho pedikérského režimu).

Pro zjemnění a úpravu nehtů a nehtové kůžičky vyzkoušejte Cuti-Cocktail Olej na nehty a nehtovou kůžičku od SpaRitual. Další produkt dva v jednom, Baby Foot Easy Pack – Original Deep Skin Exfoliation, zklidňuje a snadno odlupuje pro jemnější a hladší chodidla.

Prvním speciálním krokem, který můžete pro své nohy udělat, je peeling pomocí peelingu, který zvýší krevní oběh, odstraní odumřelé buňky a vyhladí vaše mozoly a nehty. Vyzkoušejte 60-sekundovou manikúru-pedikúru od Barielle, která tohle všechno a ještě více zvládne.

2. Pečujte o svou nehtovou kůžičku

Investujte do odstraňovače nehtové kůžičky. Chan je must-have je Deborah Lippmann intenzivní odstraňovač nehtové kůžičky, „Vážně, po použití tohoto už nemusíte nic stříhat.“ Je to úžasné.“

Pokud se rozhodnete oříznout kůžičku, Yang navrhuje „namáčet si nohy v teplé vodě, abyste změkli kutikulu.“ A když je budete zatlačovat, ujistěte se, že používáte správné nástroje a dávejte pozor, abyste příliš netlačili nebo nenaráželi na nehtová lůžka, protože „to je nejjednodušší způsob, jak si poškodit nehty“.

Chcete-li zatlačit hrubou nehtovou kůžičku a vyčistit pod nehty, vyzkoušejte nástroj Pushy and Nail Cleaner od Tweezermana. Pokud potřebujete ostříhat a zastřihnout nehtovou kůžičku, vyzkoušejte Rockhard Cuticle Nipper, také od Tweezerman.

3. Opatrně mrkněte

Yang říká: „Když si stříháte nehty na nohou, nezapomeňte oříznout boční okraje, které by se mohly zapíchnout do kůže.“ Pokud ostříháte jen viditelnou část nehtů na nohou a necháte boční okraje, může to vést k zarůstání nehtů na nohou. Okraje oříznutých nehtů vyhlazujte podložkou na nehty, jako je 4cestný tlumič nehtů Deborah Lippman’s Smooth Operator.

Co se týče zarostlých nehtů na nohou, běžného a nepříjemného neštěstí, Chan říká, že se držte dál: „Zkus si je nestříhat a raději navštivte lékaře.“ Pokud to uděláte špatně a zaříznete příliš hluboko, varuje, může to vést k infekci.

4. Používejte správné produkty

Chan vždy radí klientům, aby „používali základní lak k omlazení, protože to pomůže vašim nehtům růst opět zdravě.“ Kvalitní leštění je nezbytné pro zajištění dlouhotrvající pedikúry bez třísek a správný vrchní nátěr zaschne super rychle, utěsní barvu a zároveň zabrání vzniku skvrn a odlupování. Máslo LONDÝN tvoří vynikající, netoxický vrchní a základní nátěr.

5. Zjistěte, kdy se máte načepovat a jděte do salonu

Přestože pro dokonalou pedikúru můžete udělat hodně i doma, některá ošetření je lepší nechat na profesionály. Chan říká, že kromě zarostlých nehtů na nohou by se v salonu z bezpečnostních důvodů mělo provádět i „ošetření parafínem a kalusem“.

Napsat komentář