Jak správně odstranit černé tečky– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

V dnešním blogovém příspěvku jsem se chtěla zabývat černými tečkami. Mohou být neštěstím naší existence, ale nikdy se nebojte, se správnými nástroji dokážeme vaši pleť udělat mnohem lepší!

Ale nejprve, co jsou černé tečky?

Lékařský termín pro černou skvrnu je otevřená černá tečka. Černé tečky jsou malé tmavé tečky na vrchní části pórů a části normální pokožky. Oblasti s většími póry, jako je nos a uši, budou mít černé tečky… vždy! Pokud se póry ucpou, mohou se stát dokonce malým otokem s nahromaděným kožním mazem (olej, který vaše tělo vytváří ke zvlhčení pokožky), který se pod ním zachycuje. Černé tečky jsou černé kvůli pokožce uvízlé v pórech. Mrtvá kůže obsahuje melanin (kožní pigment), který časem oxiduje a zčerná. Pro srovnání, bílé skvrny nebo tmavé komedony jsou obvykle o něco hlouběji v kůži, takže je na ní velmi tenký povlak, který zabraňuje oxidaci melaninu, přičemž konečky zůstávají bílé.

Jakékoli fyzické ucpání pórů může přispět k tvorbě černých teček, ale i jiných forem akné, jako je nadměrné pocení bez sprchování, vlasové přípravky na pokožce čela a těsné oblečení. Také užívání mužských hormonů, jako je testosteron, zvyšuje produkci kožního mazu, což vede k tvorbě černých teček a jiných forem akné.

Jak odstranit černé tečky

Černé tečky jsou součástí života. Jak stárneme, krásné drobné póry dětství se zvětšují v důsledku zvýšené produkce oleje (kožního mazu), která začíná v pubertě. Když se z pórů vytlačí více oleje, póry se rozšíří a usnadní tak věcem, jako je mrtvá kůže, aby se uvnitř zachytily. Protože černé tečky nejsou špína, nedají se jen tak vyčistit. ALE existují tři věci, které lze udělat před spaním, aby se výrazně zlepšil jejich vzhled.

1. Očistěte tvář kyselým čistícím prostředkem.

Umyjte si peelingový krém na obličej, který obsahuje chemický exfoliant, tj. alfa hydroxy kyselinu (jako je kyselina glykolová) nebo beta hydroxy kyselinu (jako je kyselina salicylová). Kyselina lehce pohltí odumřelou kůži a kožní maz, čímž zablokuje póry. Netírejte fyzickým peelingem; což často způsobí více škody než užitku.

2. Naneste retinolový krém na problémovou oblast.

Po umytí pokožku osušte a naneste malé množství retinolu nebo tretinoinu bez lékařského předpisu, abyste podpořili obnovu kožních buněk a stlačili obsah pórů, čímž se vyčistily černé tečky.

Svůj retinolový produkt si můžete upravit tak, aby vyhovoval vašemu typu pleti. Například pokud máte mastnou pleť, silnější retinol (například 1,0%) vám bude fungovat lépe než slabší. Ale pokud máte suchou pokožku, slabší retinol bude účinný s nižším rizikem podráždění (například 0,25%). Vždy následujte retinolový produkt s hydratačním krémem, abyste omezili riziko podráždění.

3. Použijte masku z dřevěného uhlí nebo hlíny.

Nakonec jednou nebo dvakrát týdně použijte masku s dřevěným uhlím nebo jílem. Tyto složky se vážou na kožní maz a odumřelou pokožku v pórech a stahují jej při mytí masky.

Jako při každé nové dietě, nezapomínejte na používání nových produktů a nepoužívejte je každý den, dokud si na ně pleť nezvykne. Tím se omezí riziko podráždění pokožky při realizaci vaší dokonalé rutiny. Pokud výše uvedená ošetření nestačí, můžete se také rozhodnout naplánovat ošetření obličeje měsíčně až do čtvrtletí s kvalifikovaným mistrem kosmetičky, který vám udělá extrakce.

Doufám, že vám pomůže milovat svou pokožku. Do budoucna!

teplý,
Heather

Napsat komentář