Jak správně aplikovat oční krém– Každodenní péče o vaše tělo Andrea S. doporučuje:

Pokožka kolem očí je tenčí a citlivější než na zbytku obličeje, takže zde často nejprve uvidíte známky stárnutí. Znamená to také, že při používání očního krému musíte věnovat zvláštní pozornost a pozornost. Zde budeme diskutovat o tom, co hledat ve složení očního krému pro řešení vašich specifických problémů pod očima a jak jej aplikovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

Jaké složky hledat v očním krému

Oční krémy mohou pomoci snížit otoky a vrány, tmavé kruhy pod očima a díky nim bude váš obličej vypadat mladší a probuzenější. Některé receptury jsou navrženy tak, aby řešily jeden z těchto problémů, zatímco jiné jsou vše zahrnující produkty. Zde je několik ingrediencí, které je třeba hledat při hledání očního krému:

  • Antioxidanty, jako je vitamin C nebo niacinamid: chraňte své oči před budoucím poškozením sluncem, znečištěním, stresem a nedostatkem spánku
  • Retinoidy: pomáhá stimulovat buněčnou revoluci
  • Peptidy: pomáhá zvyšovat produkci elastinu a kolagenu
  • Arnika, kofein a vitamín K: zaměřit se na krevní cévy, aby se zvýšil oběh a snížil otok
  • Kyselina hyaluronová a bambucké máslo: zvlhčuje a uzavírá vlhkost v okolí očí, aby se zabránilo jemným vráskám

Jak aplikovat oční krém

KROK 1: Naneste množství velikosti hrášku na prsteníček.

Oční krémy jsou super koncentrované, takže na obě oči vám stačí množství velikosti hrášku. Pro tuto jemnou oblast použijte prsteníček, protože má přirozeně nejsnazší dotek. Nechcete příliš tlačit na kůži.

KROK 2: Naneste malé tečky od vnitřního koutku pod očima až po kostici obočí.

Při aplikaci začněte od vnitřního koutku pod očima a na kosti obočí aplikujte malé tečky v půlkruhu. Poklepáním na půlkruh stimulujte oběh, dokud se produkt zcela nevstřebá. Při tom určitě netahejte ani nenatahujte kůži.

Pamatujte: nepřibližujte se příliš k očím, abyste předešli podráždění. Kromě toho, pokud to štítek produktu neuvádí, neaplikujte na oční víčka nebo do jejich blízkosti.

KROK 3: Před nanesením korektoru počkejte.

Po nanesení očního krému počkejte asi 90 vteřin, než nanesete korektor nebo jiné produkty péče o pleť, aby se zcela vstřebal.

Stále si nejste jisti? Prohlédněte si video níže, abyste viděli tyto kroky v akci.

Další tipy, jak používat oční krém

Pro dosažení nejlepších výsledků používejte oční krém ráno a večer. Někteří lidé jej raději používají během dne, aby jejich korektor vypadal lépe; jiní jej raději používají v noci. Pokud jde o to, jak tento krok zapadá do vaší rutiny, budete chtít použít oční krém po čištění a tonizaci a před hydratačním nebo nočním krémem.

Napsat komentář