Jak snížit tmavé kruhy– Na zdravém těle zdravá kůže Andrea S. doporučuje:

Tmavé kruhy mohou způsobit, že budete vypadat unaveně a dobrý večer s vypnutýma očima je nadobro nesmaže. Musíte vědět, co způsobuje, že máte sklon ke tmě pod očima. Genetika hraje roli, ale tenká pokožka v této oblasti je náchylná k podráždění způsobenému alergiemi, poškozením sluncem, předčasným stárnutím a drsnou taktikou čištění. Upravte své kosmetické návyky, abyste snížili svůj stínový vzhled a získali jasnější oči.

Příčiny tmavých kruhů

Tmavé kruhy může mít kdokoli, ale kvůli zděděné tenké nebo světlé pokožce můžete mít na tyto tmavé cévy větší genetickou predispozici. Možná jste v tomto regionu zdědili množství plavidel. Hromadění krve v cévách blízko povrchu kůže se často jeví jako tmavé kruhy.

Jemná péče o pleť

Přetírání očí při odstraňování make-upu je dalším viníkem – podporuje tok krve v dané oblasti a výslednou tmavou pokožku. Použijte jemný odličovač očí, který oční make-up úplně rozpustí, abyste jej nemuseli energicky třít. Pravidelně aplikujte opalovací krém v oblasti; Složení s jemnými přilnavostmi vám obvykle poskytuje maximální kontrolu nad touto jemnou pokožkou. Odličování není jediným viníkem podráždění očí. Sezónní alergie mohou také způsobit tmavé kruhy a oteklé oči. Když oční okolí svědí a oteče, v cévách se hromadí krev, což může vést ke ztmavnutí. Většina volně prodejných antihistaminik, které pomáhají kontrolovat alergie, také sníží zánět pod očima.

Vrhá to trochu světla

Řasy ani věk nezměníte, ale můžete s nimi bojovat. Krémy s obsahem retinolu mohou pomoci odstranit tmavou, pigmentovanou pokožku, ale mohou dráždit, proto je používejte opatrně. Další složky, jako je kyselina azelaová, kyselina kojová a kyselina glykolová, mohou pomoci ztmavit kožní pigment pod očima. Některé krémy s obsahem hydrochinonu mohou také pomoci zesvětlit geneticky hyperpigmentované oblasti pod očima. K redukci tmavých kruhů se používají také některé kožní procedury, například chemický peeling. Další informace získáte od svého dermatologa.

Kompenzované stárnutí

Nehledě od genetiky, tmavé kruhy mají tendenci být výraznější, když stárnete. Je to proto, že s věkem dochází ke ztrátě kolagenu, sloučeniny, která pomáhá pokožce zůstat hustá a elastická, díky čemuž jsou tmavé kruhy zřetelnější. Krémy s retinolem mohou pomoci obnovit kolagen, který ztrácíte věkem, zatímco krémy s obsahem kofeinu také pomáhají zmenšit krevní cévy v oblasti pod očima, takže jsou méně výrazné. Pokud kouříte, přestaňte – zhoršuje to poškození kolagenu, čímž jsou kruhy zřetelnější. Ztráta objemu obličeje s věkem může také způsobit dutý vzhled, který vytváří stíny pod očima. Vyhýbání se nadměrnému řídnutí během stárnutí může pomoci vaší tváři zůstat plnější a méně náchylnou na tmavé kruhy.

Ekologické prostředky

I staromódní léky mají své výhody. Přiložení studených čajových sáčků nebo plátků okurky na oči nebo přiložení studené lžíce může ve skutečnosti dočasně snížit zánět a snížit cévy, které se objevují pod tenkou pokožkou.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář