Jak si zlepšit náladu– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice Andrea S. doporučuje:

Všichni potřebujeme pomoc, abychom se cítili optimisticky a plní energie v těchto dnech, kdy je každá zpráva temnější a temnější. Proto jsme požádali odborníky o nejlepší radu, jak obnovit náš postoj a ducha v časných ranních hodinách pro pozitivnější a produktivnější den.

1. Pětkrát se zhluboka nadechněte.

Probudí-li se špatnou náladou, Alionka Polanco, životní koučka v New Yorku, řekne: „Nevstanu z postele, aniž bych se to pokusila změnit.“ A to, co dělá, je jednoduché. „Pětkrát se zhluboka nadechněte, když přemýšlíte o svém těle ao tom, jaké máte štěstí, že jste naživu,“ říká. „Pak si odpusťte všechno, co vás stresuje nebo lpí.“

2. Křičení a/nebo křik.

Jako vážený dospělý člověk se pravděpodobně snažíte nezvyšovat hlas. Ale někdy to může být katarzní (zejména když vás nikdo neslyší). Carmen Parksová, životní koučka z Arizony, doporučuje: „Udělejte vše, co je ve vašich silách, abyste vyjádřili každou špatnou náladu, špatný postoj a špatný pocit, který zažijete. Dostaňte jej ze sebe co nejdříve. Vyjádření toho, jak se cítíte, vám umožňuje cítit to, potvrdit to a potom jít dál. Pokud dovolíte, aby se tyto myšlenky a pocity spojené se špatnou náladou zhoršily, zablokují vše ostatní a uvíznou ve vaší hlavě.

3. Dejte si špatný časový limit.

Je to skoro jako kdybyste si dali pauzu. Životní koučka Sarah Stewart, MSW, CPC, říká: „Tím, že si stanovíte časový limit pro pocit a prožívání špatné nálady a poté ji necháte jít, získáte zpět svou vlastní sílu.“ „Trik je v tom, aby to netrvalo příliš dlouho, obvykle ne více než 5 nebo 10 minut. A nekrmte se a nepřiživujte svou špatnou náladu další negativní energií. Rozpoznejte to, nastavte časový limit a pak to nechte plavat.

4. Zamyslete se nad dvěma důvody, proč chcete vstát z postele.

Mohlo by být lákavé neustále si přetahovat přikrývku přes hlavu. V tyto rána Jennifer Coleman, životní trenérka ze Severní Karolíny, navrhuje zaměřit se na dvě konkrétní věci, ze kterých jste nadšeni, i když jsou tak malé jako snídaňový muffin a zavolejte příteli. Tyto jednoduché pobídky vám mohou pomoci vstát z postele a oklamat vaši mysl do pozitivity.

5. Vydržte skutečný úsměv 20 sekund.

Vzpomeňte si, kdy vás naposledy někdo rozesmál. Skutečný plný smích stimuluje vaše endorfiny a tento dobrý pocit může trvat hodiny. Parks říká, že přemýšlení o jedné z těchto vzpomínek a držení úsměvu na 20 vteřin se rozloží na zbytek dne. „Úsměv připomíná vašemu mozku příjemné zážitky a šťastné vzpomínky,“ poznamenává. „Můžete změnit svou náladu nebo postoj změnou řeči těla nebo chování.“

6. Voní jako něco, co vám dělá radost.

Vůně vás může vrátit do období, kdy jste se cítili pohodlně a v pohodě. Může to být oblíbená vonná svíčka vaší mámy, pokojový sprej vaší nejlepší kamarádky nebo třtinový difuzér vašich oblíbených koupelí. Zapalte svíčku, postříkejte místnost, ráno vdechujte vůni, i když si tyto věci obvykle necháváte pro speciální příležitosti.

7. Udělejte 15 skákadel.

Nebo chvíli podržte desku. Nebo streamujte nové cvičení. Všechno je aktivní a povzbudí vás. „Je to neuvěřitelné. V první řadě vám rozproudí krev a vzbudí vás před sprchou,“ říká Parks. „Pomáhá to také vašemu mozku produkovat endorfiny: hormony, které stimulují pohodu.“ Vědci zjistili, že i krátké dávky intenzivního cvičení – pouhých sedm minut denně – mohou zlepšit vaši náladu a kondici.

8. Jezte zdravou snídani.

Podle Harris Business School je zdravá snídaně rozhodující pro opětovné nabití těla energií po dobrém spánku. Ať už se rozhodnete pro vejce, ovoce nebo celá zrna, snídaně dodá vašemu mozku a tělu základní živiny, které potřebuje k výkonu během dne. Další výhodou snídaně je, že vám mohou výrazně zlepšit náladu. Když své tělo nakrmíte ráno výživným jídlem, nastartuje vaši mysl, aby začala každý den se šťastnějším postojem. Jak již bylo řečeno, po strávení jídla nezapomeňte natáhnout tělo!

9. Všímejte si krásy kolem sebe.

„Moje oblíbená nálada při změnách nálady je krása. Krásou mám na mysli věci, které polechtá vaše smysly a díky kterým se budete cítit dobře,“ říká Pam Bauer, životní trenérka v Texasu. „Nepodceňujte sílu krásy, která vám zvedne náladu. Nejlepší na tom je, že neexistují žádná pravidla – můžete si vybrat své oblíbené.“ Když se vzbudíte, podívejte se ven oknem. Najděte si chvilku na nasávání krásy vnějšího světa a povzbuďte svou mysl, aby se více soustředila na to, co máte, a ne na to, co nemáte.

Napsat komentář