Jak si vybrat správný krém na obličej pro krásnou pleť a make-up

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se Jak si vybrat správný krém na obličej pro krásnou pleť a make-up

.

Myslíte si, že hydratační krém, který používáte, neovlivňuje vzhled vašeho make-upu? Zamysli se znovu. Dobrý základní nátěr je rozhodující pro bezvadný make-up. Složení, které si vyberete, nejen pomůže vašemu podkladu, CC krému nebo korektoru zjemnit, ale pomůže zjemnit zarudnutí, pomůže vyrovnat vaši pleť a další.

Podle Joshua Zeichnera, MD, vedoucího dermatologie v Mount Sinai, je hydratační krém na obličej nejcennější součástí vaší každodenní péče o pleť. „Hydratační krém může zlepšit zářivost tím, že zesílí odraz světla od vaší pokožky, redukuje jemné linky zvětšováním objemu, zvyšuje hydrataci vtažením vody a chrání před prostředím vytvořením prodyšného těsnění na pokožce,“ říká.

Výběr cíleného složení pro potřeby vaší pleti také znamená, že bude pro vás jednodušší dosáhnout jakéhokoli vzhledu make-upu. „Vždy používejte hydratační krém, který je vhodný pro váš typ pleti,“ říká vizážistka Tracey Alfahora. „Pokud to neuděláte, dáváte navrch jen více make-upu, když můžete problém vyřešit dobrou péčí o pleť.“

Potřebujete další důkaz, že toto je krok, který byste opravdu neměli přeskočit? Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak vám výběr správné receptury Olay Regenerist může bez námahy poskytnout pleť a make-up, jaký chcete.

Pokud jste suchá… bohatý krém vaši pokožku hydratuje

Julia Gorbačenková//Disney+

Můžete použít jakýkoli tónovaný hydratační krém nebo krémový rozjasňovač, ale pokud je vaše pokožka suchá, šupinatění a jemné linky zastíní vše ostatní.

Proto je tak důležité připravit si pleť s hvězdným krémem na obličej, který obsahuje složky jako super hydratační glycerin, peptidy posilující kolagen a zpevňující vitamín B3.

Julia Gorbačenková

Krém na mikroskulpturu Olay Regenerist

Krém na mikroskulpturu Olay Regenerist

Olay Regenerist Micro-Sculpting Cream obsahuje všechny tři složky a je základem pro zde zobrazený efekt skleněné pokožky.

Kritický krok: Alfajora říká, že načasování úplné hydratační masáže je neměnné. „Bez správné přípravy pokožky make-up nebude fungovat správně,“ říká. „Místa, která jsou suchá a šupinatá, se jednoduše zakryjí make-upem a uvidíte, jak to všechno zůstane na povrchu.“

Máte-li sklony k mazání… textura lehká jako vzduch vytváří matný povrch.

Julia Gorbačenková

Pokud je vaše pokožka mastná v některých oblastech (jako jsou tváře, nos a brada), možná budete chtít vynechat svůj denní krém na obličej ze strachu, že vás bude šíleně mastit. Ovšem lehký hydratační krém, který hydratuje a zároveň zadržuje vodu v pokožce, je přesně to, co potřebujete každý den.

„Zvlhčovače, které obsahují velké množství hydratačních složek, jako je kyselina hyaluronová nebo glycerin, vážou a nasávají vodu, aby hydratovaly pokožku,“ říká Dr. Zeichner. A pokud je vaše pokožka hydratovaná, neuvolní přebytečný maz, aby nahradila nedostatek vody. Výsledek: Vaše pokožka je přirozeně méně mastná na mastných místech.

Julia Gorbačenková//Disney+

Olay Regenerist hydratační krém na obličej SPF 25

Olay Regenerist hydratační krém na obličej SPF 25

K vytvoření tohoto matného vzhledu pleti Alfajora použila Olay Regenerist Whip Face Moisturizer SPF 25, ultralehkou, vzdušnou texturu, která rychle proniká do pokožky a působí jako základní nátěr před aplikací jakéhokoli podkladového make-upu.

Nenechte se však zmást jeho lehkostí. Tento hydratační krém je naplněn glycerinem, aby udržel vaši smíšenou pleť více hydratovanou tam, kde je suchá, ale nezpůsobí, že mastná místa budou mastnější. Jedinečný hybrid gel-krém má také širokospektrální UV ochranu, která pomáhá předcházet poškození sluncem a skvrnám v průběhu času.

Pokud jste citliví… složení bez vůně vyrovná vaši pleť.

Julia Gorbačenková

Vidíte vždy červenou, když přijde na vaši pokožku? Jedním z hlavních, často přehlížených viníků je chuť vašich produktů. „Zatímco vůně zlepšuje smyslový zážitek z používání produktu, tyto sloučeniny mohou způsobit podráždění nebo skutečné alergie,“ říká Zeichner.

To ovšem rozhodně neznamená, že byste se měli vyhýbat všem produktům péče o pleť. Namísto toho se ujistěte, že používáte hydratační, neparfémovaný hydratační krém – to je důležité, aby byla vaše pokožka klidná. „Vnější vrstva pokožky působí jako bariéra mezi vaší pokožkou a vnějším světem,“ vysvětluje Zeichner. „Když se vnější vrstva pokožky rozpadne, což je často případ citlivé pokožky, ztrácí vlhkost, což vede k suchu, zánětu a zarudnutí.“

Julia Gorbačenková

Neparfémovaný hydratační krém Olay Regenerist Whip

Neparfémovaný hydratační krém Olay Regenerist Whip

Olayův vzorec, který vytvořil tento zářivý vzhled: Olay Regenerist Whip Face Moisturizer Unscented.

. Kromě toho, že neobsahuje chemikálie související se zápachem, obsahuje glycerin a vitamín B3, které dodají vaší pleti vše, co potřebuje, a zároveň posílí vnější vrstvu, takže voda zůstane uvnitř a dráždivé látky venku.

Potřebujete inspiraci na nový make-up? Vezměte si příklad z tohoto elektrického vzhledu a upoutejte pozornost na své oči vytvořením nádherného limetkově zeleného víčka, jak je znázorněno zde.

Stylistka: Cathy Lee.

Na foto: náušnice Panconesi, náušnice Jil Sander, šaty Cushnie.

Napsat komentář