Jak si udržet zdravou pokožku– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Přečtěte si Andreina doporučení

Naše kůže je největším orgánem našeho těla a je stejně důležitá jako naše plíce, mozek nebo srdce. A přestože je snadné změřit zdraví jiných orgánů těla (skenování, krevní testy atd.), naše pokožka je poněkud subjektivnější. Než pochopíme, jak si udržet zdravou pokožku, podívejme se nejprve na to, co to skutečně znamená mít zdravou pokožku. Abychom se dozvěděli o příznacích a osvědčených postupech při udržování zdravé pokožky, rozhodli jsme se zastihnout jednoho z odborníků.

Co znamená mít zdravou pokožku?

Christina Ponzio-Guarino, MSPA, certifikovaná Národní komisí pro certifikaci sester, se specializuje na akné u dospělých a říká: „Mít zdravou pokožku znamená mít hydratovanou pokožku a bez poškození sluncem.“

Ach, dvě věci, které si vždy (někdy) pamatuji udělat – hydratovat a chránit. Ponzio-Guarino vysvětluje, že SPF by měl být nejlepším přítelem každého. Poškození sluncem může vést ke vzniku pih, vrásek, prekanceróz, atypických mateřských znamének, bazocelulárního karcinomu (BCC), spinocelulárního karcinomu (SCC) a maligního melanomu. (Ó můj!)

„Kromě hydratace a nedostatku poškození sluncem,“ dodává, „zdravá pokožka je také barevně jednotná, hladká, pevná a elastická.“

Jak změřit zdraví pokožky

„Ve srovnání s měřením krevního tlaku nebo cholesterolu je měření zdravé pokožky mnohem méně objektivní,“ říká Ponzio-Guarino. „Je jednodušší začít s nezdravými opatřeními na kůži, která zahrnují špatnou texturu, nedostatek vlhkosti, nepružnost a nerovnoměrný tón.“

textura

Nezdravé: „Pokud je vaše pokožka drsná, nerovná nebo zabarvená,“ říká Ponzio-Guarino, „jsou to jednoznačně nezdravá opatření.“

zdravé: Vaše pokožka by měla vypadat a na dotek hladká. Mezi vzhledem velikosti pórů a vlasových folikulů by měla být shoda.

Vlhkost a Hydratace

Nezdravé: Suchá a dehydrovaná pokožka se často používá zaměnitelně (protože má podobné příznaky). Pokud je vaše pokožka červená, suchá, napjatá nebo šupinatá, může být velmi suchá a/nebo dehydratovaná. I když je vaše pokožka mastná, stále může být dehydratovaná. Je to proto, že bez dostatečného množství vody ve vaší pokožce se vaše póry mohou nadměrně kompenzovat tvorbou většího množství mazu. Přestože olej vyrábíme na pomoc naší pokožce, jeho nadbytek má potenciál vytvořit prostředí milující bakterie, které nechceme hostit!

zdravé: Ponzio-Guarino říká: „Vaše pokožka by měla být dostatečně hydratovaná, aby vyzařovala klidnou záři.“

Elasticita

Nezdravé: Jak stárneme, naše pokožka produkuje méně elastinu, což ji činí tenčí. Zvažte velké množství poškození, zdravější pokožka se nebude moci vrátit a bude náchylnější k vráskám.

zdravé: Zdravá elasticita minimalizuje jemné linky a vrásky. „I když stárneme,“ říká Ponzio-Guarino, „zdravá pokožka dokáže produkovat dostatek kolagenu a elastinu, aby byla pokožka pevnější.“ Okolí očí, rtů a čelisti nám poděkují za dlouhodobou preventivní péči!

Barva a tón

Nezdravé: Prvním znakem je nerovnoměrný tón pleti, ale Ponzio-Guarino rovněž poukazuje na to, že opálená pokožka je nezdravá. „I když se nespálíte,“ vysvětluje, „pokud si opálíte pokožku, zničíte ji.“

zdravé: Celé vaše tělo, konkrétněji tvář, hrudník a záda, by mělo mít jednotnou barvu a váš tón by měl přirozeně pronikat.

Jak si udržet zdravou pleť: 4 kroky k lepší pleti

Získání zdravé pokožky se nestane přes noc (povzdech), ale existují čtyři klíčové postupy, které můžete prozkoumat, abyste zvrátili kožní léze a každé ráno se vzbudili se zdravější pokožkou než včera.

1. Chránit

„Je důležité nosit opalovací krém každý den,“ říká Ponzio-Guarino. „Aplikujte znovu každé dvě hodiny, noste deky, sluneční brýle a klobouky. Nikdy nevkročíte do solária. Podle Nadace pro výzkum melanomu již jedna návštěva pod 30 let zvyšuje riziko vzniku melanomu o 75 %. Jednoduše to nestojí za to. Moje oblíbená značka opalovacích krémů je Elta®. Nabízí vysoký SPF a je šetrný k pokožce.”

doporučuje: EltaMD UV Daily Broad-Spectrum SPF 40

2. Hydratuje a hydratuje

Začněte tím, že budete pít dostatek vody každý den, protože to může být příčinou dehydratované pokožky. Pokud potřebujete extra hydrataci, dodává Ponzio-Guarino, „před aplikací hydratačního krému použijte sérum s kyselinou hyaluronovou.“ Denně byste si měli hydratovat i tělo a obličej. Ponzio-Guarino navrhuje použití bezolejových a nekomedogenních zvlhčovačů pro vaši tvář (zejména pro ty, kteří jsou náchylní k akné).

doporučuje: Peter Thomas Roth Water Drench Hyaluronic Cloud Ser

3. Kyselina glykolová a retinoidy

„Kyselina glykolová a retinoidy mohou pomoci zvrátit poškození kůže a udržet pokožku hladkou a zdravou,“ říká Ponzio-Guarino. „Retinoidy vydávané na lékařský předpis, jako je tretinoin (používaný zejména na akné), jsou lepší než volně prodejné verze, ale můžete najít skvělé alternativy ke kyselině glykolové bez předpisu.“

doporučuje: Pečující tampony Glycolix Elite 20%.

4. Kosmetické procedury

„IPL světelná terapie (laserové pulzní světlo), laserová ošetření, chemický peeling, mikrodermabraze, mikrojehličková a pravidelná ošetření obličeje mohou udržet vaši pokožku zdravou a zvrátit známky poškození,“ vysvětluje Ponzio-Guarino. Pro mnoho z těchto procedur nebo ošetření můžete zavolat místního lázeňského kosmetičky nebo ordinace.

doporučuje: ORA Microneedle Face Roller System

Chcete-li získat další informace o tom, jak si udržet zdravou pokožku, kontaktujte svého dermatologa a podívejte se na video Christiny Ponzio-Guarino How to See the Sun, kde zjistíte míru poškození kůže, které může být pouhým okem zcela neviditelné.

Napsat komentář