Jak si poradit s ekzémem – 12 dermatologů testovaných léků na ekzém

V tomto příspěvku na blogu bychom vám rádi vysvětlili pravdu o tom. Jak si poradit s ekzémem – 12 dermatologů testovaných léků na ekzém

.

Většinu svého života jsem si náhodně natíral tělovým mlékem (nebo olejem) a objevil jsem zvláštní, svědivou, šupinatou skvrnu kůže na pravé straně dolní části nohy. Musí to být alergická reakce, řekl jsem si a zbavil se toho. dělat podívejte se na milion věcí. Ale po pár týdnech, kdy neustálé svědění a podráždění neustupovalo, jsem zašla ke své kožní… Brzy jsem zjistila, že trpím ekzémem, první v mém životě.

Zřejmě nejsem sám – více než tři miliony lidí trpí záněty a zarudnutím kůže v důsledku řady faktorů včetně počasí, stresu a genetiky. Máte-li příznaky podobné vyrážce, které se objevují na vašich rukou, za koleny nebo na oblastech pokožky vystavených různým environmentálním faktorům, můžete mít ekzém (známý také jako dermatitida).

Ti, kteří trpí všeobecnými kožními problémy, vědí, že nalezení uklidňujících, hydratačních produktů, které utiší současné (a zabrání budoucím) vzplanutím, vyžaduje trochu pokusů a omylů. Abych urychlil vaši cestu, mluvil jsem se třemi špičkovými dermatology, abych vám řekl vše, co jste kdy chtěli vědět o ekzému, včetně toho, co vám doporučují používat. Vážně, nenechte se strhnout zimním suchem, jsem tady, abych vám pomohl!

Co je ekzém?

Ekzém je ve své podstatě běžný, neinfekční, suchý stav kůže, který může vést k suché, šupinaté pokožce s určitým zarudnutím a svěděním, ačkoli v závažnějších případech může kůže praskat, krvácet a/nebo kůrat. „Jde o chronické zánětlivé kožní onemocnění spojené s narušením kožní bariéry a nerovnováhou v kožním mikrobiomu včetně přemnožení stafylokokových bakterií,“ dodává dermatolog Dr. Marnie Nussbaum z New Yorku.

Jaké jsou typy ekzémů?

Existují různé typy dermatitidy, včetně atopického ekzému, alergické kontaktní dermatitidy, dráždivé kontaktní dermatitidy a asteatotického ekzému (v důsledku velmi suché kůže). Když většina lidí mluví o ekzému, obvykle má na mysli atopickou dermatitidu nebo atopický ekzém. Atopická dermatitida je běžná a obvykle se vyskytuje v rodinách spolu s astmatem, sennou rýmou, problémy s dutinami a suchou pokožkou.

Co způsobuje ekzém?

Bohužel, kombinace věcí od alergenů (roztoči, domácí zvířata, pyl, plísně a srst), určitých potravin (mléčné nebo sójové výrobky, vejce, ořechy a semena a pšenice), určitých tkanin (zejména vlna a polyester). ) a úroveň stresu může zhoršit vzplanutí.

„Stále přesně nevíme, co způsobuje ekzém, ale vědci se domnívají, že je to způsobeno kombinací genetiky a environmentálních faktorů,“ dodává dermatoložka Mustela, doktorka Latania Benjaminová.

Dalším důležitým faktorem je, že ekzém je obvykle dědičný stav. „U dětí je o 40 až 50 % vyšší pravděpodobnost, že budou mít ekzém, pokud jeden z rodičů má v minulosti ekzém,“ vysvětluje Benjamin. „Toto číslo se zvyšuje na 50-80%, mají-li oba rodiče ekzém.“

Zhoršuje se ekzém v různých obdobích roku?

Podle certifikovaného dermatologa Dr. Shila Desai Solomon z Preston Dermatology jdou chladné počasí a suchý vzduch často ruku v ruce. „Příliš suchý vzduch může připravit pokožku o její přirozenou vlhkost. Suchost často vede ke svědění, které pak vede ke svědění a zánětu,“ vysvětluje.

Na druhé straně horké počasí může také nepříjemný ekzém. „Silné pocení může vést ke svědění pokožky a dlouhodobé vystavení vodě je dalším spouštěčem ekzému. Voda může vysušit pokožku, což může vést k trvalému svědění,“ dodává doktor Solomon.

Jak mohu snížit zjizvení ekzému?

Nejlepším způsobem, jak zabránit zjizvení ekzému, je v první řadě účinně předcházet a kontrolovat svědění. „Když se svědění vymkne kontrole, nejvíce škodí pacienti. Zvlhčení pokožky a stříhání a vyhlazení nehtů výrazně snižuje riziko zjizvení po ekzému,“ varuje Benjamin.

Nussbaum vysvětluje, že jizvení je obvykle způsobeno pozánětlivou hyperpigmentací (PIH) nebo zbytkovým zarudnutím ze zánětu, které může být hyper- nebo hypopigmentované. „Nejdůležitější je udržovat zdravou kožní bariéru používáním jemného čistícího prostředku dvakrát denně a hydratačního krému dvakrát denně bez jakýchkoli drsných přísad,“ říká.

Další klíčové složky, včetně vitamínu C, niacinamidu a aloe vera, mohou pomoci vyrovnat tón pleti, minimalizovat záněty a zvýšit produkci kolagenu. „Kup s ovesnými vločkami po dobu 30 minut denně může také pomoci odstranit odumřelé kožní buňky, snížit zánět a obnovit hydrataci a snížit jizvení,“ sdílí Nussbaum. „Ale jsou-li jizvy vážné, my [dermatologists] určitě je možné použít laserový resurfacing nebo jiné typy laserů ke snížení zarudnutí a hyperpigmentace.“

Existují volně prodejné léky na ekzém?

Ano, ale pamatujte, že v současnosti neexistuje žádný „lék“ na ekzém, ale existují způsoby léčby a budou je další. „V závislosti na typu a závažnosti ekzému léčba zahrnuje změny životního stylu, volně prodejné (OTC) léky, lokální léky na předpis, perorální a injekční léky, fototerapii a biologické léky, které mohou zmírnit příznaky.“ vysvětluje Šalomoun.

Je však užitečné začít se zklidňujícími hydratačními přípravky, zejména s těmi, které obsahují ceramidy, což jsou přirozené lipidy (tuky) v pokožce, které pomáhají udržovat normální bariérovou funkci pokožky. Více o tom níže.

Jaká jsou vaše doporučení pro volně prodejné krémy?

Celkově vzato, jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat pro ekzém, je najít skvělý hydratační krém. Pleťová mléka mohou pokožku trochu vysušit, neboť obsahují více vody, proto certifikovaný dermatolog a generální ředitel Curology Dr. David Lorcher doporučuje zvolit hustší krém s ceramidy nebo vazelínou.

Pokud je vaše pokožka obzvlášť suchá, nebo jste-li vystaveni velmi studenému, suchému vzduchu, měli byste začít ráno používat tenkou vrstvu hrubšího hydratačního krému, abyste si pleť ochránili. Zvlhčení je klíčem ke zlepšení bariérové ​​funkce pokožky, rychlejšímu vyřešení symptomů a snížení relapsů při pokračující léčbě.

Zde jsou nejlepší hydratační krémy na ekzémy schválené editory a dermatology:

Nezbytné tělové mléko
butta. Bambucké máslo na obličej
La Roche-Posay Lipikar Repair Lotion
Zklidňující pleťový krém s medem a ekzémem
Pod vaší maskou léčivé šlehané suflé na pokožku
CeraVe zklidňující krémový olej
Krém na ekzém Aveeno
Curel Ultra Medicated Lotion
Revitalizující hydratační krém na pokožku Cetaphil

Kdy byste měli vyhledat lékařskou pomoc?

Pokud vaše pokožka nereaguje na volně prodejné léky, dermatolog vám může předepsat lokální přípravky na předpis. Ke krátkodobému použití jsou k dispozici silnější lokálně předepisované steroidy. Protopic (tacrolimus) 0,03% a 0,1% mast a Elidel (pimekrolimus) 1% krém jsou inhibitory kalcineurinu, což jsou lokální léky, které potlačují imunitní systém snížením zánětu a podráždění. Doktor Lorcher obvykle používá Protopic mast a krém Elidel k odvykání pacientů od lokálních steroidů.

FDA nedávno schválila nové možnosti léčby včetně Eucrisa (crisaborole) a Dupixent (dupilumab).

  • Eucrisa je lokální nesteroidní léčba. Eucrisa účinkuje jinak než Protopic a Elidel tím, že se zaměřuje na enzym zvaný fosfodiesteráza, který pomáhá tělu bojovat proti zánětu.
  • Dupixent je injekce pro lidi s ekzémem, který je odolný vůči lokální léčbě, nebo pro ty, kteří nemají přístup k lokální léčbě. Dupixent účinkuje tak, že blokuje faktory, které umožňují bílým krvinkám hlásit zánět.

Mám používat různé produkty pro různé oblasti?

Absolutně! Podle Nussbauma by se s ním mělo zacházet různě podle toho, kde se ekzém nachází. „Například oční víčka a citlivé oblasti kůže, jako jsou podpaží, slabiny a rty, budou ošetřeny lehčím kortikosteroidem než hrubší kůže, jako jsou záda nebo nohy,“ vysvětluje.

„Pokožka hlavy může zažít několik různých stavů, které mohou vypadat jako ekzém, ale mohou být formou seboroické dermatitidy, psoriázy nebo plísňové infekce. Na diagnostiku onemocnění se proto vždy poraďte s dermatologem. V závislosti na stavu existují různé šampony, gely a krémy s přísadami jako uhelný dehet, kyselina salicylová, kortikosteroidy nebo sulfid selenu, které mohou účinně léčit i vlasovou pokožku.“

Na závěr speciální poznámka o peelingech:

I když se peelingy mohou zdát jako zřejmé řešení pro exfoliaci odumřelé kůže, vyhněte se používání peelingů na pokožku s aktivním ekzémem. Peeling podle definice (tj. peeling s mechanickým třením) pravděpodobně skutečně podráždí pokožku postiženou ekzémem. Pokud jsou však granule měkké (téměř pastovité) a základ přípravku těžší a připomínající spíše sádlo, může se v pokožce zdržovat voda. (což je dobré!) a zvlhčování může uklidnit ekzém.

Janelle M. Hickman-Kirby je spoluautorkou pro Cosmopolitan.com.

Chloe Hall je kurátorkou veškerého kosmetického pokrytí na Zdravaplet.com. Věděla, že chce být krásná v momentě, kdy se Donna Summer dostala na její obrazovku, a od té doby se žene za dokonalými diskotékovými stíny. Jejím oblíbeným místem je průsečík krásy s moderní kulturou, ať už jde o hudbu, filmy nebo sociální sítě. Najdete ji v Brooklynu s jejím mopslíkem nebo v sekci komentářů Rihanny.

.

Napsat komentář