Jak se zbavit tmavých kruhů– tvůj kosmetický blog

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se Jak se zbavit tmavých kruhů

.

Přemýšleli jste někdy, jak se zbavit tmavých kruhů pod očima? Nejsi sám. Jedna studie zjistila, že 89% amerických žen používá oční krém, populární produkt, který přispívá k multimiliardovému kosmetickému průmyslu. Zajímavé je, že muži utrácejí stejné množství peněz na kosmetiku a Ochrana pokožky produkty, takže tmavé kruhy pod očima jsou problémem nejen mezi ženami.

Vidíte však tmavé kruhy pod očima nebo tmavé kruhy, když se podíváte do zrcadla? Pokud jste byli úzkostliví noc nedostatečný spánek, je možné, že máte pouze tmavé kruhy v důsledku oteklých víček. Na druhé straně, jste-li starší, máte větší pravděpodobnost vzniku tmavých kruhů pod očima v důsledku ztráty kolagen, který ztenčuje pokožku, díky čemuž jsou červeno-modré cévy kolem očí viditelnější. Ale to je jen špička ledovce. Podívejme se na různé příčiny a možnosti léčby, abychom minimalizovali výskyt tmavých kruhů.

Co způsobuje tmavé kruhy pod očima?

Oční stíny způsobuje několik faktorů, a proto jsou častou výzvou v dermatologii a estetické medicíně. Bez ohledu na to je důležité pochopit anatomii vašeho obličeje, jakož i faktory stárnutí a životního stylu, abyste správně diagnostikovali základní příčinu.

 • Vnitřní stárnutí: I když pravděpodobně není zcela běžné, že si stěžujete na svá vaziva a strukturu kostí, tyto anatomické vlivy mohou přispět k tvorbě tmavých kruhů pod očima. S věkem se objem kostí, kolagen a tuk na tváři zmenšují, což vede k dutému vzhledu, který zhoršuje vzhled tmy. Toto se jmenuje vnitřní (nebo chronologické) stárnutí. Geneticky podmíněný proces, který je ovlivněn kolísáním hormonů, zhoršujícími se účinky volných radikálů, jako je slunění a znečištění, neschopnost těla opravit poškozenou pokožku, nižší hladiny kyseliny hyaluronové v pokožce a ztráta kolagenu a elastinu, které nám dodávají pleť její tón. Když se pokožka stává tenčí, krevní cévy pod očima způsobují, že tmavé kruhy jsou ještě tmavší.
 • Špatná strava: Strava sestávající hlavně ze slaných, vysoce zpracovaných potravin a nadměrného množství alkoholu může přispět ke obratlům, protože zadržujete vodu. Sůl a alkohol dehydratují, což vede k edému očního víčka – hromadění tekutiny, která se obvykle jeví jako purpurová v důsledku kruhového svalu (odpovědného za zavírání očních víček) umístěného v dolním víčku. Za druhé, pokožka – včetně okolí očí – vám dokáže říci, zda jíte vyváženou stravu plnou výživných potravin nebo tří nezdravých jídel. Můžete mít nedostatek železa (nebo jiného vitamínu a/nebo minerálu), protože nekonzumujete dostatek zelené listové zeleniny, masa a luštěnin. Pokud se přetěžujete nápoji s kofeinem, příčinou tmavých kruhů pod očima může být vyčerpání nadledvinek. Další možnou příčinou je příliš málo nebo příliš mnoho jídla, protože toto chování způsobuje, že tělo a jeho vnitřní systémy pracují přesčas.
 • Příliš mnoho času na slunci: Celkově je slunění hlavní příčinou vrásek a předčasného stárnutí, ale jelikož pokožka pod očima je obzvláště tenká a jemná, je náchylnější k dehydrataci a poškození sluncem. Slunce spouští produkci melaninu, který může urychlit vznik stínů.
 • Kouření: Nikotin v cigaretách způsobuje zúžení krevních cév ve vnějších vrstvách kůže, což ztěžuje průtok krve. Snížený průtok krve znamená, že vaše pokožka nedostává tolik kyslíku nebo důležitých živin, jako je vitamín A nebo C. Pokožka kuřáků má tendenci být dehydratovaná, což může také zvýraznit tmavé kruhy pod očima. Za zmínku také stojí, že studie zjistila, že u kuřáků je čtyřikrát větší pravděpodobnost, že se ráno budou cítit závratě než u nekuřáků, kvůli nočním abstinenčním příznakům nikotinu, které mohou narušit dobrý noční spánek. Jak již bylo zmíněno, nedostatek spánku může přispět ke vzniku tmavých kruhů.
 • Alergie: Ať už máte sezónní alergii nebo jste alergičtí na prach či plísně, oba typy mohou uvolňovat histamin, který spouští zánětlivou reakci. Když se krevní cévy pod očima podráždí a zanítí, mohou se objevit tmavé kruhy.
 • Hormonální změny: Jako by nestačilo vypořádání se s emocionální zátěží kolísavých hormonů, hormonální jízda na horské dráze spojená s menstruací, těhotenstvím a menopauzou vám může způsobit tmavé kruhy pod očima.
 • Některé léky: Některé léky, jako jsou blokátory vápníkových kanálů, protizánětlivé léky, kortikosteroidy a dokonce i antikoncepční pilulky, mohou způsobit rozšíření krevních cév, což přispívá k tvorbě tmavých kruhů.
 • Genetika a etnicita: Přestože stárnutí pokožky je kombinací vnitřních (chronologických) a vnějších (slunění a životní styl) faktorů, svou roli hrají i geny. Možná jste po mámě zdědili světlou pleť, díky které jsou cévy pod očima viditelnější. Svou roli hraje i etnická příslušnost. Výzkum naznačuje, že tmavé kruhy pod očima jsou běžné u všech barev a typů pleti, ale ještě více u Afroameričanů, Jihovýchodních Asijců a Italů na jihu.
 • Vždy před počítačem: Sledování na obrazovku počítače způsobuje únavu očí, protože krevní cévy jsou nuceny pracovat přesčas. Podobně jako u alergií, i při zánětu cév, který je způsoben nadprodukcí kortizolu, se oblast pod očima jeví tmavší.

Změny životního stylu související se stíny kolem očí

Hej, nikdo není dokonalý – ale pokud chcete zlepšit vzhled tmavých kruhů pod očima, musíte provést příslušné změny životního stylu. Které z následujících vylepšení jsou na vašem seznamu cílů?

 • Používejte opalovací krém: Jak již bylo zmíněno, vystavení slunci urychluje rozklad kolagenových a elastinových vláken zrychleným tempem, proto používejte opalovací krém denně (iv zamračeném počasí) a noste klobouk a sluneční brýle pro dodatečnou ochranu.
 • Dopřejte si dostatek spánku: National Sleep Foundation naznačuje, že zdraví dospělí potřebují sedm až devět hodin spánku za noc. Miminka, batolata a dospívající potřebují ještě více odpočinku, aby mohli růst a rozvíjet se. Sedm až osm hodin v noci by měli dostat i lidé nad 65 let. Abyste si zajistili svůj limit, vypněte všechna elektronická zařízení 30-60 minut před spaním, vyhýbejte se pití tekutin před spaním, ujistěte se, že v ložnici není nepořádek, udržujte místnost blízko 65 stupňů Fahrenheita, investujte do zatemňovací plachty a hluku. stroj, a také zkuste nastříkat to podstatné Olejna bázi polštářového spreje pro usnadnění unášení se do země snů. Další skvělý tip: spěte s mírně podepřenou hlavou, abyste zabránili vniknutí tekutin.

 • Pijte dostatek vody: Pití vody jednoduše pomáhá každému orgánu ve vašem těle pracovat efektivněji. Pokud jde o osmózu, voda gravituje směrem k místům ve vašem těle s největším množstvím vody (s nejnižším obsahem soli) a tenká pokožka kolem očí je extrémně náchylná k dehydrataci, což může vést k tmavým, oteklým a červeným očím. .

 • Zastavte alergie: Vyhněte se spouštěčům rýmy, kýchání, tečení a svědění očí, jak nejlépe umíte, ale poraďte se se svým lékařem o užívání správných antialergických léků, které vám pomohou zastavit alergie a tmavé kruhy pod očima.
 • Přestat kouřit: Výzkum ukazuje, že první rok po pokusu přestat kouřit je nejpravděpodobnější, že dojde k relapsu – více než 50 % – takže je snazší říci změnu životního stylu, než udělat. Získejte podporu, kterou potřebujete, abyste mohli začít dělat zdravější rozhodnutí, kterých se můžete držet.
 • Udělejte si přestávky od počítače: Práce na stole? Udělejte si během dne několik přestávek od obrazovky počítače (20-20-20 – každých 20 minut na 20 sekund, přičemž se dívejte na něco vzdáleného 20 stop), abyste si odpočinuli. Zkontrolujte také osvětlení, abyste snížili odlesky na obrazovce, ujistěte se, že váš předpis brýlí je aktuální a upravte nastavení obrazovky a nastavte vše od typu písma po kontrast.
 • Jezte zdravější stravu: Slyšeli jste už o pravidle 80/20? To znamená, že 80% času se stravujete zdravě a zbývajících 20% si dopřejete příležitostně. Toto pravidlo vám může pomoci vyhnout se umělým nebo tučným jídlům, která obsahují sodík, který může způsobit zadržování vody. Při vaření vlastních jídel přidejte přebytečnou sůl do čerstvých nebo sušených bylinek a koření. Rozhodněte se pro zdravé omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí v potravinách, jako je avokádo, vlašské ořechy a losos. Tyto výživné schopnosti mohou zlepšit průtok krve, což znamená, že je méně pravděpodobné, že se vám budou lepit kolem očí, což způsobí tmavé kruhy.
 • Pijte alkohol s mírou: Pamatujete si, jak jste vypadali, když jste se ráno vzbudili po poslední kocovině? přesně tak. Není nic dehydratujícího než alkohol a jeho nadměrná konzumace dehydratuje vaši pokožku a druhý den tmavé, oteklé oči. Každý alkoholický nápoj, který vypijete, zapijte sklenicí vody – a snažte se dodržet minimálně dva nápoje.

Lokální ošetření tmavých kruhů kolem očí

Nejlepší oční krém na tmavé kruhy pod očima? Opravdu něco takového existuje? Jedním z nejdůležitějších problémů je, že ačkoli je na výběr mnoho produktů, může být obtížné najít takový, který by skutečně dokázal léčit nadměrnou pigmentaci nebo rozšířené cévy. Bez ohledu na to je zde několik pozoruhodných léčebných postupů, o kterých je známo, že způsobují mírné zlepšení pod tmavýma očima. Hledejte produkty s přísadami, jako jsou vitamíny A, C, E a K; pro začátek peptidy, aminokyseliny, kyselinu hyaluronovou a kofein.

Jen si pamatujte, že neexistuje nic takového jako rychlé řešení. Jako u každého produktu každodenní péče o pleť, trpělivost je ctnost, takže může trvat čtyři až šest týdnů, než začnete vidět zlepšení. Pokud nevidíte požadované výsledky, domluvte si schůzku s odborníkem na péči o pleť, jako je dermatolog nebo kosmetička.

 • Formulyst Oční krém proti tmavým kruhům
  Tato účinná receptura s vysokou koncentrací a lehkou texturou obsahuje tři přirozeně odvozené složky – extrakt ze semen quinoa, kofein a extrakt z řeznické metly – které spolupracují na viditelném energizování a posilování pokožky kolem očí, takže pleť vypadá jasněji, hladší a mladší. .
 • Neocutis rozjasňující oční krém
  Tento oceněný oční krém obsahuje kyselinu glycyrrhetinovou, která pomáhá zesvětlit tmavé kruhy pod očima, zatímco kofein snižuje otoky. Růstové faktory redukují výskyt jemných linek a vrásek a bisabolol zklidňuje a odstraňuje známky únavy, což je dobrá zpráva pro ty, kteří věčně hledí na obrazovku počítače.
 • Bohatý krém Clinique All About Eyes
  Tento oční krém není tak drahý jako některé jiné na trhu, ale to neznamená, že nemá masivní úder. Okamžitě a postupem času působí na redukci tmavých kruhů pod očima, jemných linek a otoků díky klíčovým složkám, jako je magnesium askorbyl fosfát (derivát vitamín C je stabilnější), bambucké máslo, extrakt ze zeleného čaje a kofein.
 • Shiseido White Lucent rozjasňující oční ošetření
  Zatímco mnohé oční krémy se zaměřují na několik problémů, intenzivní složení Shiseido působí specificky proti tmavým kruhům a suchosti. A co víc, patentovaný „shadow reduction“ funguje časem pro korekci stínů způsobených pigmentací a špatnou mikrocirkulací.
 • Supergoop Bright-Eyed 100% minerální oční krém SPF 40
  Jak již bylo uvedeno, poškození sluncem spouští produkci melaninu, který může zlepšit vzhled tmavých kruhů pod očima. Ať už dovolenou na pláži, běháte venku nebo jen plánujete trávit spoustu času venku, tento 100% minerální oční krém ochrání vaše voyeury před UV zářením – extra body za přidání kofeinu a probiotik, které zesvětlují a uklidňují.
 • Oční krém SkinBetter InterFuse
  Silná směs vitamínu C, kofeinu a peptidů působí synergicky na rozjasnění, zvlhčení a zvlhčení jemné oblasti očí. Tento oční krém byste si měli objednat u lékaře, takže je to skvělá volba pro ty, kteří již navštěvují dermatologa nebo plánují navštívit dermatologa v blízké budoucnosti.
 • Oční krém RoC Retinol Correxion
  Vaše oči budou profitovat z retinolu a minerálů, které odstraňují tmavé kruhy a tmavé kruhy bez podráždění, neboť toto složení je hypoalergenní a nekomedogenní. Je dokázáno, že oči jsou o deset let mladší, viditelně se rozjasní a zvadnou za čtyři týdny a vrásky se zredukují o 50 % za dvanáct.
 • SkinMedica TNS Rozjasňující oční krém
  Kombinace hydroxysukcinimidu a chryzinu časem snižuje výskyt obratlů, zatímco nitrid boru tmu okamžitě rozptýlí. Palmitoyl tetrapeptid-7 (syntetický peptid) a kyselina hyaluronová pomáhají hydratovat a zlepšovat vzhled jemných linek a vrásek, takže se jedná o skutečně všestranný oční krém.
 • Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex
  Tento ikonický oční krém je opravdu úžasný. Byl formulován s 10x „technologií koncentrované opravy“ k obnovení nepříznivých účinků nedostatku spánku, UV záření a znečištění. Je klinicky prokázáno, že redukuje tmavé kruhy pod očima již za tři týdny a udržuje oční okolí hydratované po dobu 24 hodin díky Hydration Booster. Kofein zmírňuje otoky.

Dermatologické ošetření tmavých kruhů kolem očí

Pokud nevidíte žádný pokrok s lokálními produkty, můžete zvážit návštěvu dermatologa, abyste prodiskutovali intenzivnější formy léčby.

 • Laserový resurfacing
  Cévní lasery zužují viditelné krevní cévy, což snižuje výskyt namodralých stínů pod očima. Ablační lasery odstraňují vnější vrstvy kůže obsahující přebytečný melanin a stimulují krevní cévy pod jemnou pokožkou očí. Prostoje jsou malé, ale v závislosti na závažnosti obratlů a typu použitého laseru jsou zapotřebí minimálně tři ošetření (každá 300 – 600 USD).
 • Radiofrekvenční ošetření (nechirurgické zpevnění pokožky)
  Neinvazivní kúry na zpevnění pokožky, jako je Thermage nebo Ultherapy, se používají k léčbě tmavých kruhů pod očima a poskytují přirozený lifting obličeje dříve, než se problém stane vážným. Potřebné je jen jedno ošetření (a každoroční údržba), ale výsledky se obvykle nedostaví asi tři až šest měsíců. Cena se pohybuje kolem 1 500 dolarů v závislosti na závažnosti, kde žijete, lékaře atp.
 • Chemický peeling
  Lehké chemické peelingy jako kyselina glykolová a Jessnerovy peelingy pomohou zesvětlit tmavou pigmentaci pod očima. Odkdy se však na scéně objevily lasery, nejsou tak populární. V závislosti na závažnosti obratlů je zapotřebí asi 15 sezení (přibližně 150 – 250 USD za každé).
 • Mikroproud
  Přenosem krve a živin do rozšířených cév pomáhá mikroproudá léčba eliminovat tmavé kruhy a otoky kolem očí. Mikroproudy jsou doprovázeny vibracemi, které se dostávají do hlubších vrstev pokožky, čímž podporují tvorbu kolagenu. Je zapotřebí asi deset ošetření, z nichž každá stojí kolem 100 – 200 dolarů.
 • Rozjasňovač pleti na předpis
  Pokud volně prodejné oční krémy nejsou účinné, poraďte se se svým dermatologem, aby vám předepsal lék na předpis vyrobený buď z retinoidu nebo hydrochinonu. Jelikož se jedná o silnější receptury, měli byste si nejprve udělat náplastový test.

Přírodní prostředky pro tmavé kruhy kolem očí

I když od následujících přírodních prostředků nemůžete očekávat zázraky, je známo, že při pravidelném používání pomáhají redukovat tmavé kruhy pod očima – zejména v kombinaci s robustnějším ošetřením očí.

Růžová voda: Osvěžující a voňavý, uklidňuje unavené oči. Namočte bavlněné kotouče do přírodní růžové vody a přiložte si je na (zavřené) oči na 15 minut denně.

Kulaté okurky: Viděli jste to ve filmech, ale ano, okurky skutečně plní svůj účel, když jsou umístěny před vašima očima. Kromě toho, že vychlazují bonbóny za studena (stačí 30 minut v chladničce), mají také rozjasňující a jemně adstringentní vlastnosti. Nechte asi 10-15 minut působit.

Chladný mléko: Mléko je dostupným a účinným přírodním zdrojem vitamínu A, složky používané v mnoha volně prodejných očních krémech. Vatové tampony stačí namočit do misky se studeným mlékem, vymačkat přebytečné mléko (aby vám nesteklo po tváři) a ráno a před spaním si na 10-15 minut zakrýt oči. Opláchněte vlažnou vodou.

Kurkuma: Toto zlato zbarvené koření je silným antioxidantem s protizánětlivými vlastnostmi, které minimalizují tmavé kruhy pod očima. Smíchejte dostatečné množství prášku z kurkumy s ananasovou šťávou (přírodní enzymový exfoliant), abyste vytvořili pastu a opatrně aplikujte pod oči – nechcete, aby se vám kyselá šťáva dostala do oka. Před odstraněním teplým vlhkým hadříkem jej nechte působit asi 10-15 minut. Opakujte každý den.

Kokosový olej: Kokosový olej je trendy, protože lze použít od hlavy k patě – a oči nejsou výjimkou. Jelikož se jedná o přírodní protizánětlivý olej, účinně redukuje tmavé kruhy pod očima. Každý večer před spaním si jemně nakapejte kapku pod každé oko.

Studené čajové sáčky: Vyberte si protizánětlivý čaj, například zelený, který je plný antioxidantů ke zklidnění unavených očí. Stačí namočit dva čajové sáčky a dát je na 30 minut do chladničky. Potom si je přiložte na 15 minut na oči.

Nejlepší barevný korektor pro stíny kolem očí

V průměru žena ve Spojených státech mine za svůj život 15 000 dolarů na kosmetiku a make-up, z čehož velkou část mine na oční korektory. Zatímco make-up může pomoci skrýt tmavé kruhy, může také zhoršit stav, pokud citlivé oči mají špatnou reakci na produkt. Nemluvě o tom, že lidé mají tendenci nadměrně se táhnout kolem očního okolí, což následně činí obratle viditelnějšími. Přestože není nic špatného na investici do dobrého korektoru pro váš typ pleti, zde jsou tři barevné korektory, které také rozzáří, hydratují a zklidní.

 • Colorescience Total Eye 3v1 Regenerační terapie SPF 35
  Tento krém snů 3 v 1 okamžitě skryje tmavé kruhy a vrásky a zároveň má dlouhotrvající účinek na zlepšení vzhledu stínů, jemných linek a vrásek. Další výhoda minerálního opalovacího krému chrání jemné oční okolí před škodlivým UV zářením.
 • Ole Henriksen Banánový čirý oční krém
  Tato ikonická oblíbenkyně a vizážistka musí okamžitě obarvit stíny pod očima a rozjasnit oční okolí. Přídavek vitamínu kolagenu podporuje elasticitu pokožky. Zatímco produkt lze použít také samostatně, pokud chcete použít skutečný korektor typu make-upu, tento krém slouží jako krásné plátno pro hladkou aplikaci.
 • Tatcha Pearl Eye Iluminating Treatment
  Tento krémový krém je dostupný ve třech odstínech. Rozzáří oční okolí (světlo odrážející perleťové pigmenty), přičemž okamžitě a po čase redukuje tmavé kruhy a vrásky pod očima. Spolu s vyhlazující silou hedvábí je zde Hadasei-3, patentovaná směs japonských superpotravin proti stárnutí a kyseliny hyaluronové, která vyplňuje pokožku.

Nakonec

Je nezbytné porozumět anatomii obličeje, jakož i faktorům stárnutí a životního stylu, aby bylo možné správně diagnostikovat příčinu. Vnitřní stárnutí, špatné spánkové návyky, nezdravá strava, alkohol, kouření a pobyt na slunci jsou některé z důvodů, proč se pod očima objevují tmavé kruhy. Jedním z nejdůležitějších problémů při léčbě tohoto kožního onemocnění je velký výběr produktů. Hledejte receptury obsahující složky jako vitamíny A, C, E a K; pro začátek peptidy, aminokyseliny, kyselinu hyaluronovou a kofein.

Jen si pamatujte, že neexistuje nic takového jako rychlé řešení. Jako u každého produktu každodenní péče o pleť, trpělivost je ctnost, takže může trvat čtyři až šest týdnů, než začnete vidět zlepšení. Pokud nevidíte požadované výsledky, domluvte si schůzku s odborníkem na péči o pleť, jako je dermatolog jako estetik, abyste prodiskutovali potenciální možnosti léčby, jako je laserový resurfacing, chemický peeling, radiofrekvence, mikroproud nebo rozjasňovač pleti na předpis.

Zdroje
„Kolik žen kupuje kosmetiku každý rok, každý měsíc, každé čtvrtletí“, Wonder, duben .
„Infraorbitální tmavé kruhy: Přehled patogeneze, hodnocení a léčby,“ Národní instituty zdraví v Národní lékařské knihovně USA, duben až červen .
„Je pravda, že kouření způsobuje vrásky?“ Mayo Clinic.
„Periorbitální zabarvení: Studie o výskytu, běžných příčinných faktorech a jejich vztahu k osobním návykům a jiným poruchám,“ Národní instituty zdraví v Národní lékařské knihovně USA, Národní instituty zdraví v Národní knihovně medicíny, březen-duben .
„Kolik spánku skutečně potřebujeme?“, SleepFoundation.org, červenec .
„Namáhání očí,“ klinika Mayo.

Napsat komentář