Jak se zbavit nasolabiálních záhybů– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice

Pokud jste zde, protože se chcete dozvědět více o Jak se zbavit nasolabiálních záhybů

.

I když vám možná není znám pojem „nasolabiální rýhy“, znáte je pod běžnějším názvem – smíchové linky. Toto jsou čáry, které máme všichni, které probíhají od strany nosu až po koutek úst. Nazývají se také úsměvné linie. Jak stárnete, tyto linie se stávají hlubšími a jasnějšími. Tyto linie smíchu se mohou změnit i na „loutkové linie“, když se rozšíří až po bradu. Tady je pohled na to, co způsobuje nasolabiální rýhy a jak se jich zbavit.

Související: Jak se zbavit vrásek

Co jsou nasolabiální záhyby?

Nasolabiální rýhy pocházejí z latinských slov nasus, což znamená „nos“ a labium, což znamená „pera“. Klíčové slovo je „fold“, protože to nejsou vrásky. Nasolabiální záhyb je záhyb kůže mezi nosem a ústy, který se nachází pod lícem. Jsou naprosto normální a přirozené – a má je každý. Dalším způsobem myšlení je, že tyto čáry tvoří závorky kolem našich úst. Nasolabiální záhyb je jiný a může být způsoben opakovanými pohyby svalů v této oblasti.

Související: Nejlepší sérum proti stárnutí

Co způsobuje nasolabiální rýhy?

Nosoustní rýhy má každý, kromě novorozenců, protože jejich tváře jsou tak baculaté, že jim chybí výraznost líček, a každý, kdo trpí ochrnutím obličeje. Ale linky smíchu mohou být s věkem hlubší, delší a výraznější. Je to způsobeno několika různými věcmi.

Stárnutí určitě hraje roli. Jak stárneme, ztrácíme tuk, což může způsobit, že tvář bude ochablá. Pokud se nám zploští a vpadnou tváře, výrazněji budou vypadat i linky pod nimi. Rychlý úbytek hmotnosti může také způsobit, že vaše tvář bude vypadat dutá a vyrytá hlubokými vráskami. Ale jedním z největších viníků je poškození sluncem. UV záření může způsobit rozklad kolagenu v pokožce. Protože kolagen funguje jako lešení pro pokožku, když je poškozený, pokožka není tak pevná a odolná, což znamená, že vrásky na tváři vypadají hlouběji.

Kouření je hlavním faktorem, neboť urychluje proces stárnutí. Opakovaný fyzický proces hlubokého vdechnutí cigarety může také způsobit slabost pokožky.

Jak předcházet nasolabiálním záhybům

Neexistuje žádný způsob, jak zabránit tvorbě nosově ústních záhybů, protože jsou běžnou součástí fungujícího obličeje, ale existuje několik věcí, které můžete udělat, aby nevypadaly výrazněji.

Nejlepší obranou je chránit si tvář před sluncem. To znamená nosit každý den opalovací krém s vysokým SPF a dodatečnou ochranu, například klobouk. Pokud si nechcete kupovat samostatný opalovací krém na obličej, nejjednodušší způsob, jak si zapamatovat používání SPF, je pořídit si hydratační krém s opalovacím krémem. Kdo nemá rád efekt opalovacího krému nebo křídový vzhled, může vyzkoušet tónovaný opalovací krém nebo SPF kapky, které lze aplikovat jako sérum. Pro další vrstvu ochrany naneste minerální závěrečný prášek, který obsahuje fyzické opalovací krémy.

Přehodnoťte, jak spíte, protože spánek krásy se někdy může vymstít. Spíte-li vždy na tváři nebo na jedné straně, neustálý tlak na jednu stranu může vést k dalším vráskám. Zkuste spát na zádech (je pevný, ale jsou k dispozici speciální polštáře) nebo si pořiďte hedvábné povlečení na polštář, abyste minimalizovali pomačkání.

Udržujte oblast nasolabiálních záhybů dobře hydratovanou. Suchá, dehydrovaná pokožka může často vypadat více vrásčitá, než ve skutečnosti je. Váš běžný hydratační krém na obličej vám pomůže, ale pokud máte pocit, že potřebujete něco víc, naneste oční krém na mimické linky, protože oční krémy bývají bohatší a krémovější. To bude mít další výhodu vyplnění jemných čar. Dalším trikem, který vizážisté používají, je nanést na vaše linky smíchu pásky kolem očí ve tvaru půlměsíce, pokud potřebujete trochu povzbudit před večerem nebo jen chcete trochu extra TLC.

Jak léčit nasolabiální záhyby

Pamatujte, že nosoústní rýhy má každý kromě miminek – ty jsou prostě součástí života. Existuje však několik způsobů, jak zlepšit jejich vzhled, od produktů po masáže a ošetření v ordinaci. Tady je rozpis.

nacpat je
Zatímco linie smíchu nelze odstranit pomocí produktů, mohou vypadat jemněji pomocí základního nátěru. Podkladové báze fungují tak, že vyplňují jemné linky přísadami, které vyplňují pokožku, jako je silikon. Speciální pigmenty také pomáhají rozptýlit světlo v oblasti pro jemnější vzhled. Další výhodou „vyplnění“ místa přípravkem na silikonové bázi je, že vytváří pevné plátno na make-up a pomáhá předcházet pomačkání.

Aplikujte Retinol
Retinol je derivát vitamínu A a je jednou z nejúčinnějších složek v boji proti známkám stárnutí, jako jsou jemné linky a tmavé skvrny. Retinoly působí tak, že zvyšují buněčnou výměnu a odhalují svěžejší a hladší pokožku. Naneste krém obohacený o retinol kolem rtů, ale nezapomeňte začít pomalu, abyste se vyhnuli podráždění a vyhnuli se rtům.

Jóga a masáž obličeje
Vaše tvář je plná svalů a jedna škola naznačuje, že cvičení a tonizace obličejových svalů pomůže s výskytem vrásek. Analogie je, že pokud tónovaný, napnutý žaludek nemá žádné ochablé, tónovaná tvář nebude mít tolik vrásek. Masáž obličeje také pomáhá zvýšit průtok krve do obličeje, což jí dodává záři. Pokud jste někdy absolvovali ošetření obličeje zahrnující masáž, zažili jste tento jasný, ale dočasný impuls. Jelikož obličejová jóga a masáž nemají žádné vedlejší účinky, vyplatí se to vyzkoušet. Vše, co potřebujete, jsou ruce a pleťový olej (můžete použít marulový nebo jojobový) pro masáž obličeje. Některá cvičení pro tónování obličejových svalů, včetně nakrčení rtů a držení této pozice po dobu 15 sekund.

Odlupujte se
Chcete-li svěžejší a hladší pokožku, exfoliace je jednou z nejlepších zbraní v každé rutině péče o pleť. Vrásky úsměvu a okolí úst by měly být také exfoliovány, abyste se zbavili odumřelých kožních buněk, které nejen způsobují, že tvář vypadá matně, ale mohou zhoršit vzhled jemných vrásek. Vynechejte hrubé, drsné peelingy, které mohou být na vaší tváři příliš drsné, protože mohou způsobit mikro-poškození. Zkuste raději chemický peeling. Hledejte složky jako kyselina glykolová, salicylová a mléčná, které jemně rozpouštějí odumřelé kožní buňky. Jako se vším, je snadné to přehánět, což povede jen k zarudnutí a podráždění pokožky. Začněte pomalu peelingem dvakrát týdně a před zrychlením zjistěte, jak to půjde. Před vyzkoušením bezoplachového produktu, který je silnější, můžete začít s alfa-hydroxylovým čisticím prostředkem.

mikrodermabraze
Hlubší exfoliaci lze provést mikrodermabrazí, kterou obvykle provádí specialista na péči o pleť v ambulanci lékaře nebo dermatologické ambulance. Procedura spočívá v odstranění svrchní vrstvy pokožky jemným nástřikem krystalků. Výsledkem je hladší, jemnější pokožka a pomáhá zjemnit vzhled jemných vrásek.

Dermabraze a chemický peeling
U obou metod se vrchní vrstva kůže odstraní, aby narostla nová vrstva. Dobře si poradí s periorálními vráskami. Lehčí peelingy nepřinesou očekávané výsledky. Chcete-li vidět jakékoli zlepšení, musíte se podívat na klinické peelingy. Nečekejte však dlouhodobé výsledky, neboť tyto postupy se zaměřují pouze na horní vrstvy dermy.

Za zamyšlení stojí také peeling, který si můžete udělat i doma. Rozjasňující tampony s mrkví a tyčinkou poskytují důkladnou a zároveň jemnou exfoliaci. Tyto předem namočené tampony představují snadný a pohodlný způsob, jak začlenit peeling do jakékoli rutiny péče o pleť. Rozjasňující tampony obsahují účinnou směs kyseliny salicylové, mléčné a mandlové, které pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky a odhalují jasnější a hladší pokožku. Bylinné extrakty bojují proti fotopoškození a kontrolují zarudnutí. Vložky lze použít na obličej, krk a třepení.

Plnidla
Každý, kdo chce radikálnější řešení svých vrásek smíchu, může navštívit dermatologa pro injekční výplň. Jak už název napovídá, výplně doslova „vyplňují“ vrásky a vracejí pokožce objem. Aplikují se přímo do kůže a obvykle trvají přibližně šest měsíců až rok, ačkoli výsledky se liší. Výplně se aplikují těsně pod nosoústní rýhou, aby zvedly tváře, čímž se sníží vzhled linie úsměvu. Počet injekcí a hloubka zavedení se liší od klienta ke klientovi. Podle American Board of Cosmetic Surgery (ABCS) mezi nejběžnější výplně patří kyselina hyaluronová, hydroxylapatit vápenatý (CaHA) a kyselina poly-l-mléčná.

Tukové injekce
Další možností jsou autologní tukové injekce – nazývané také roubování tuku do obličeje. Podle ABCS jde o odebrání vlastního tuku pacienta, obvykle liposukcí ze hýždí nebo břicha, a jeho následné vyčištění před injekcí na požadované místo. Podle Americké společnosti plastických chirurgů přežije přibližně 50% vstříknutého tuku a přeživší tuk vydrží navždy. Často je zapotřebí vícenásobný přenos tuku.

Laser
Dermatolog může provést několik různých ošetření laserem. Některé lasery pomáhají napínat pokožku stimulací produkce kolagenu – což zjemní nosoústní rýhy, jelikož (teoreticky) bude pokožka pevnější a odolnější. Laserový resurfacing je další možností, která zahrnuje odstranění poškozené kůže a zvýšení produkce kolagenu. Každý postup přináší rizika a některé možné vedlejší účinky laserových ošetření zahrnují změnu barvy kůže a jizvení.

Chirurgický zdvih nitě
Nýtový lifting je možností mezi výplní a plastickou chirurgií – přináší dramatičtější výsledky než výplň, ale není tak invazivní jako operace. Během tohoto postupu se pod obličej umístí malé stehy na podporu svalů. Takže namísto nařezání kůže, jak se to dělá při plastické chirurgii, se kůže jednoduše zvedne a podrží. Aby byly nasolabiální rýhy méně viditelné, nitě se aplikovaly pod tváře. Podle Americké společnosti plastických chirurgů tento postup také pomáhá stimulovat produkci kolagenu, neboť tělo bude v léčebném režimu. ASPS odhaduje, že nitový lifting zvedne pokožku o několik milimetrů a výsledky nitového liftingu obvykle trvají jeden až tři roky.

Podání
Subcize je chirurgické odstranění kůže. Obvykle se používá k léčbě jizev po akné, ale může se použít také na nosoústní rýhy. Jedná se o vložení skalpelu pod kůži do nosoretních záhybů a zbavení se srůstů. Vytváří prostor v oblasti pod záhybem, který se poté naplní krví a záhyb bude vypadat plnější. Jak vysvětlil doktor Joe Niamtu, plastický chirurg z Virginie ve videu na YouTube o zákroku, nejde o definitivní přístup k nosoústním rýhám, ale může pomoci správnému pacientovi.

Aktuální produkty
Nová generace produktů péče o pleť určených ke zvýšení hladin přirozeného kolagenu a elastinu v pokožce může pomoci zlepšit vzhled vrásek kolem úst bez rizika chirurgického zákroku. Podívejte se na naše doporučení. Prohlédněte si nejlepší obličejové sérum pro rok .

Jedna značka, kterou je třeba zvážit, je Carrot and Stick. Tato značka využívá sílu rostlin k poskytování jemné, ale efektivní péče o pleť. Jednou z nejdůležitějších zbraní v boji proti vráskám je aplikace správného séra. Obranné sérum Carrot & Stick pomáhá chránit a regenerovat pokožku. Je plný tří derivátů vitamínu C, které spolupracují na podpoře kolagenu a viditelně rozjasňují vaši pokožku. Denní dávka vitamínu C také pomáhá bojovat proti volným radikálům a zvyšovat životaschopnost buněk.

Jaké produkty mohu použít pro nosoústní záhyby?

Kromě jakékoli možnosti ošetření doporučujeme seriózní péči o pleť. Podívejte se na produkty Mrkev a tyčinka.

Každá značka má svůj vlastní jedinečný a promyšlený přístup k péči o pleť.

Carrot & Stick má tvrdý přístup k péči o pleť a vytváří produkty, které kombinují špičkovou vědu o síle rostlin.

Napsat komentář