Jak se zbavit mozolů: 6 tipů pro domácí– Tipy na líčení a péči o pleť Co doporučuje Andrea?

Když slyšíme slovo „péče o pleť“ nebo dokonce slovo „pokožka“, naše mysl si s největší pravděpodobností představí pokožku na tváři a vzory obličeje. Kůže na hrudi, rukou a nohou může být téměř vteřinová (zejména v létě). Kolik z nás však přemýšlí o pokožce svých nohou? Která část vašeho těla je podle vás ve sprše nejvíce opomíjena?

Pokožka našich nohou je nejen mnohem tvrdší, ale má také silnější sklon k vysušování, popraskání a infekci. Naštěstí je mnoho problémů s nohama jednoduše způsobených nedostatkem náležité péče (což z toho dělá lehké řešení), ale může to vést ik jedné z největších příčin obav: mozolům. Pokud hledáte alternativu k časté pedikúře, setkali jsme se s Dr. Ingrid P. Warmuth, MD a Lauren Hartman, PA-C, odborníky z Warmuth Institute of Dermatology, aby nám poskytli nějaké informace o mozolech ao tom, jak ošetřujte je na nohou. *

Co jsou mozole?

Podle Dr. Warmutha je kalus oblast tvrdé nebo zhrublé kůže, kde je obvykle vystavena neustálému tření. Paty a chodidla tvoří dvě nejčastější oblasti a najdeme je i na rukou.

Obranným mechanismem naší pokožky pod extrémním tlakem je hrubnutí (nebo tvrdnutí). Mozoly se mohou ve skutečnosti stát bolestivější, pokud jim není náležitě zabráněno a/nebo nejsou korigovány. Mozoly na našich chodidlech mohou být důsledkem mnoha problémů, jako je poškození bot (pracovní obuv, vysoké podpatky, příliš nízké boty atd.), opakující se aktivity (jakákoli fitness zóna, zejména běh, skákání, balet atd.). ) nebo jednoduše nečisté.

Jak léčit kalus doma

Warmuth a Hartman navrhují několik jednoduchých domácích prostředků, které mohou snadno zabránit budoucím mozolům a zároveň zvrátit účinky stávajících. Jejich doporučenou léčbu jsme zahrnuli do některých z našich doporučených produktů:

1. Namočte kalus do teplé vody

Warmuth a Hartman navrhují před spaním namočit si mozole (nebo relaxovat v celotělové lázni), dokud pokožka na patách nezměkne (asi pět až deset minut). navrhuje, aby po tom následovalo změkčující ošetření, jako je originální hloubková exfoliace dětské nohy. Toto ošetření, které řeší jeden z nejčastějších důvodů vzniku mozolů, nabízí speciální „ponožky“ k překonání dehydratace a suché pokožky. Tyto ponožky jsou vyrobeny tak, aby vám na nohou lehce klouzaly a během spánku „namáčely“ mozoly. Tyto ponožky odstraňují odumřelou a ztvrdlou kůži pomocí kyseliny glykolové, jablečné a mléčné.

2. Obklad k odstranění některých tvrdších vrstev

Warmuth a Hartman doporučují použít pemzu k přilepení mozolů a odstranění některých tvrdších a hrubších vrstev pokožky. Varují však před přetížením, které může vést ke krvácení a infekci. Buďte s kamenem jemní a ujistěte se, že přestanete, pokud začnete pociťovat podráždění nebo bolest.

3. Denně aplikujte hydratační krém nebo pleťovou vodu

Abychom pomohli uklidnit stávající mozole a předešli budoucím, naši odborníci doporučují každodenní používání hydratačního krému nebo mléka na postižená místa. doporučuje Glytone Ultra Softening Heel and Elbow Cream. Toto silné mléko hydratuje a obnovuje pokožku na nohou a loktech. Kyselina glykolová v kombinaci s vitamínem E jemně exfoliuje a posiluje poškozenou pokožku na chodidlech.

4. Použijte extra podšívku v botách

Ať už si vyberete tlustší ponožky nebo vložky do bot, trochu podšívky navíc vám může pomoci předejít mozolům na patách. Extra podšívka tlumí vaše chodidla a snižuje tření, které vaše chodidla vydrží při každodenní chůzi.

5. Udělejte si peeling na chodidlech

Exfoliace je tak důležitá, protože odstraňuje odumřelé kožní buňky a umožňuje pokožce lépe absorbovat hydratační krémy, pleťové vody a jiná ošetření. navrhuje luxusní ošetření nohou Dermelect Runway Ready. Toto exfoliační ošetření funguje jako zvlhčovač pro vaše nohy a využívá kombinaci alfa hydroxykyselin k odstranění odumřelých kožních buněk, které pravděpodobně ztvrdnou na mozol.

6. Hledejte produkty s kyselinou salicylovou

Warmuth a Hartman nám říkají, že kyselina salicylová je účinná léčba mozolů. Hledejte zvlhčovače, čisticí prostředky nebo kúry, které obsahují tento jemný exfoliant. Doporučujeme PoshPeel PediCure od Patchology. Další luxusní exfoliační ponožka této značky využívá sílu kyseliny salicylové ke zklidnění a redukci dráždivých mozolů a zároveň rehydratuje vaše nohy pro jemnější a čistší pokožku.

*Pacienti se základními onemocněními, která mohou mít potenciální vliv na kůži, jako je cukrovka, by se měli poradit s lékařem dříve, než se pokusí provést kteroukoli z výše uvedených terapií.

Témata na této stránce

Napsat komentář