Jak se zbavit krepové kůže– Každodenní péče o vaše tělo Doporučení A. Skarkova

I když krepatá pokožka souvisí s vráskami a stárnutím, má také svůj vlastní soubor odlišných vlastností. Krepová pokožka se vyznačuje mdlem, malými vráskami a volným vzhledem. Pro ošetření krepové pleti dodržujte rutinu proti stárnutí, která se zaměřuje na udržení plnosti, vlhkosti a pružnosti pokožky.

Dotkněte se zvlhčovačů na bázi retinolu

Krepová pokožka je přímým výsledkem přirozeného stárnutí, co se týče změn na pokožce způsobených genetikou a normálním procesem stárnutí. Pokožka postupně ztrácí kolagen a elastin a začíná vypadat volně, vrásčitě, ale hydratační krémy mohou pomoci pokožce vypadat plnější, pružnější a mladší. Konkrétně hledejte hydratační krémy, které obsahují retinoidy – syntetické deriváty vitamínu A, které dokážou bojovat proti ztrátě kolagenu.

Přidejte kyseliny a antioxidanty

Mezi další účinné složky proti stárnutí patří alfa hydroxy kyseliny, které mohou zlepšit texturu krepové pokožky exfoliací a obnovou pokožky, jakož i hydratací buněk. Antioxidanty jsou také účinnými složkami v péči o pleť proti stárnutí. Konkrétně resveratrol, antioxidant přítomný v červeném víně a kakau, dokáže zlepšit elasticitu a hydrataci pokožky, redukovat vrásky a jemné linky a dokonce ji chránit před UV zářením.

Plump s peptidy

Některé krémy a krémy proti vráskám obsahují synteticky vyvinuté peptidy, které jsou vyrobeny tak, aby napodobovaly kolagen a stimulovaly produkci buněk. Jako aktivní složky jsou tyto peptidy výrazně účinné při snižování výskytu vrásek a popraskané pokožky. Podle výzkumu publikovaného v International Journal of Tissue Reactions 75% žen ve středním věku, které používaly peptidový krém, ztratilo hloubku a délku svých vrásek a mělo méně obecných vrásek již po čtyřech týdnech.

Naneste opalovací krém

Krepová pokožka může být také výsledkem environmentálních faktorů (vnější stárnutí), jako je vystavení slunci. Kromě zvýšení rizika rakoviny kůže může fotoléze změkčit tón pleti a vést ke ztrátě pružnosti kůže. I když vaše pokožka již utrpěla poškození způsobené slunečním zářením, můžete předejít budoucím problémům a zlepšit její vzhled tak, že se budete v rámci své každodenní rutiny štědře natírat opalovacím krémem nebo hydratačním krémem s vysokým SPF.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář