Jak se zbavit keratózy sloupů– Pečujte o vlasy a pokožku Co doporučuje Andrea?

Některá kožní onemocnění lze snáze ignorovat než jiná, ale to nic nemění na skutečnosti, že stále vynakládají trochu úsilí na hledání jemné, hladké a zdravě vypadající pokožky. Vezměte si například sloupovou keratózu. Tyto drobné hrbolky, běžně známé jako kuřecí kůže nebo husí kůže, vypadají zcela neškodně. Kromě toho, že ve vás vyvolávají pocit opatrnosti při nošení topů, které vám vypínají ruce, ve skutečnosti nezpůsobují svědění ani nepohodlí, takže není překvapením, že nejsou vysoko na seznamu péče o pleť. Je ironií, že přesto, že je to tak běžné, mnoho lidí neví mnoho o tom, co způsobuje keratózu sloupů nebo dokonce jak ji opravit.

Co je sloupová keratóza

„Keratóza pilířů (KP) je běžným, benigním stavem kožních vlasových folikulů,“ říká Dr. Heather D. Rogers, certifikovaná dermatologka v Seattlu, Washington. „Obvykle jde o závažné 1 až 2-milimetrové hrbolky na kůži, zejména na zadní straně paží, ale mohou postihnout i hýždě, stehna a dokonce i tváře. Často se popisuje v souvislosti s jinými suchými kožními onemocněními, jako je ekzém,“ dodává.

Podle doktora Rogerse má pilířovou keratózu 50 až 80 procent dospívajících a 40 procent dospělých, a jelikož je dědičná, přibližně polovina pacientů má rodinné příslušníky se stejným onemocněním kůže. Obvykle je to nejhorší během puberty a zlepšuje se věkem, ale jako u většiny kožních onemocnění, může být ovlivněno střídáním ročních období. „Keratóza pilířů se zlepšuje v letních měsících a zhoršuje se, když má kůže tendenci v zimě vysychat,“ vysvětluje.

Jak léčit keratózu pilířů

Bez ohledu na to, jak nepříjemné jsou ty hrboly, Dr. Rogers říká, že s tím nemůžete moc udělat. „Keratóza pilířů je geneticky podmíněná, což mnozí z nás budou mít po zbytek svého života,“ říká. „Pochopení toho, jak mít věci doma pod kontrolou, je nejlepším dlouhodobým řešením.“

I když v současnosti neexistuje žádná léčba, která by vás dokázala KP vůbec zbavit, jeho vzhled a příznaky můžete zlepšit pomocí některých TLC – a jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat doma, je udržovat pokožku hydratovanou. „Zvlhčete si pokožku po sprše nebo před spaním hustým, jemným hydratačním krémem,“ říká doktor Rogers. Přísady jako ceramidy a kyselina hyaluronová také pomohou zajistit, aby vaše pokožka zůstala hydratovaná a chráněná.

„K vyřešení změn v drsnosti a struktuře používejte třikrát týdně tělový krém a tělový krém s jemnými exfoliačními složkami, jako je kyselina mléčná, glykolová a salicylová.“ To vám pomůže zbavit se odumřelých kožních buněk a vyhladí texturu bez dalšího vysušování pokožky a riskování podráždění. A ačkoli to může být lákavé udělat to, doktor Rogers varuje před mytím, ždímáním nebo škrábáním těch drobných hrbolků.

Jste připraveni dopřát své pleti extra dávku hýčkání? Sestavili jsme seznam našich nejlepších produktů, které vám pomohou udržet keratózu sloupů na uzdě.

 1. Kupte nyní v

  NeoZtrata

  Plus pleťová voda

  Podle doktora Rogerse, protože KP souvisí se suchou, citlivou pokožkou, je důležité ihned po sprchování používat lehké hydratační krémy a AHA krémy. A pokud hledáte pleťovou vodu, která dokáže všechno, přestaňte hledat! Toto mléko na obličej a tělo proti stárnutí je formulováno pro pokročilé uživatele AHA a nejlépe funguje pro ty, kteří mají zralou, suchou, mastnou nebo smíšenou pleť. Obsahuje 15% kyselinu glykolovou, která odstraňuje odumřelé kožní buňky, zjemňuje jemné linky a vrásky a zlepšuje hyperpigmentaci v důsledku poškození sluncem. Nejlepší ze všeho je, že jeho lehké složení udrží vaši pokožku hydratovanou bez těžkého a lepkavého pocitu.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Krása první pomoci

  KP Bump Eraser s 10 AHA

  Zatímco agresivní mytí je samozřejmostí, pokud máte KP, exfoliace je nezbytná a tento tělový peeling – naplněný jemným chemickým a fyzikálním odlupováním – vám dává to nejlepší z obou světů. Jeho rychle působící složení obsahuje kyseliny glykolové a mléčné k odlupování pokožky a zlepšení textury, zatímco pemzové lešticí kuličky leští odumřelé kožní buňky a odhalují zářivější vzhled pokožky.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Gliton

  Exfoliační tělový gel

  K řešení drsnosti pokožky Dr. Rogers navrhuje použít tělový krém s chemickým peelingem, jako je tento Glytone Gel. Tento dermatology schválený tělový krém o obsahu 8,8 % AHA a kyseliny glykolové obsahuje jemné exfolianty, které odstraňují nečistoty, nečistoty a přebytečný maz a zanechávají pokožku uvolněnou a revitalizovanou. Rozhodně to stojí za pětihvězdičkové hodnocení!

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Bioderma

  Atoderm Intenzivní kondicionér

  Škrábání pokožky a zapomínání na její hydrataci jen zhorší KP, proto si vyberte tuto uklidňující kúru, která je naplněna vitamínem C a ceramidy, abyste zabránili suchosti, podráždění a svědění. Je formulován pro všechny typy pleti, pomáhá obnovovat a udržovat bariéru zdravé pokožky, díky čemuž je ideální pro ty, kdo čelí jiným kožním onemocněním, jako je ekzém.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář