Jak se vypořádat s milií bez poškození pokožky

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o Jak se vypořádat s milií bez poškození pokožky

.

Ty tvrdé bílé bulky na kůži, které nepustí bez ohledu na to, jak silně je zmáčknete?

S největší pravděpodobností to není skvrna.

Často drobné, ale vždy nepříjemné, milí se mohou vyskytnout kdekoli pod kůží, ačkoli většina z nás má tendenci si je mýlit s pupínky nebo dokonce kožními bradavicemi.

Dobré zprávy? Existují jednoduché způsoby, jak zastavit milii a několik velmi účinných metod k odstranění milie, pokud zpozdíte.

Přední dermatologové se podělí o nejlepší způsob léčby milí jednou provždy.

Filippo Fortis + Imaxtree

Co je Milia?

Než podstoupíte velké odstranění milií, vyplatí se vědět, co přesně jsou.

Spoiler: i když vypadají jako bělořítky, vůbec se na ně nepodobají.

„Milia jsou malé bílé hrbolky nebo cysty, které se objevují na povrchu kůže, když jsou zachyceny mrtvé buňky,“ vysvětluje dermatolog Skin 55, Dr. Anjali Mahto.

„Jsou tvořeny keratinem, proteinem na vnější vrstvě kůže, a přestože připomínají bílé tečky, nesouvisejí s akné nebo infekcí a jsou jen kapsou normální kůže. Nelze s nimi zacházet stejně,“ dodává.

Co způsobuje milí?

Podle doktorky Anjali se mílí na tváři většinou tvoří spontánně a přispívá k tomu řada faktorů.

„Mílie kolem očí může být způsobena hustými krémy, kde je pokožka kolem očí mnohem tenčí než na jiných částech obličeje,“ dodává Dr. Anjali.

Ale mohou se objevit i jinde.

„Milia se může vyskytnout i na nose a jiných oblastech těla,“ říká. „Mají tendenci vyplývat z poškození kůže, zejména ze slunce, ale také z pupínků a nadměrného používání drsných produktů na kůži.“

Filippo Fortis

Jak se zbavit milí?

Je samozřejmé, ale milí nemačkejte, protože to může vést ke zjizvení a poškození kožní bariéry. Místo toho vyzkoušejte tyto metody pro bezpečné a efektivní řešení nepříjemných skvrn.

1. Jemný peeling

Exfoliace pokožky má nekonečné výhody, včetně: minimalizace hyperpigmentace, odstraňování skvrn a redukce povrchových jizev po akné, a jelikož milia jsou výsledkem zachycených kožních buněk, exfoliace je také skvělá pro jejich prevenci.

‚[Gentle exfoliation] umožňuje odstraňovat odumřelé kožní buňky, což vede k mnohem menšímu množství usazenin,“ vysvětluje Dr. Anjali.

„Zvlhčovači také umožňuje proniknout hlouběji do pokožky,“ dodává, což znamená, že ze svého luxusního arzenálu péče o pleť získáte mnohem více.

Zdravaplet Edit: jemné exfoliátory

Denní čistící peeling

I když jsou AHA kyseliny dobré pro zbavení se odumřelých kožních buněk, jejich samotné používání s aknózní pletí mnoho neudělá. Tento exfoliační peeling od Murad kombinuje silné trio AHA, BHA a retinoidů pro čištění prokrvené pokožky ve složení dostatečně jemném pro každodenní použití.

Buďte vaším nejlepším enzymovým čistícím balzámem

Enzym z ananasu, který je mnohem jemnější než většina kyselin, zastiňuje roli peelingové hvězdy v tomto hydratačním balzámu, pomáhá pokožce zbavit se odumřelých buněk a díky tomu pleť vypadá jasněji.

maska ​​přesčas

Někdy není nic uspokojivějšího než fyzický exfoliant, ale některé verze mohou dráždit pokožku a prolomit bariéru. Tato maska ​​obsahuje prášek z meruňkových jader k odstranění nežádoucích nečistot, zatímco protein z ovesných vloček milující pokožku a vitamín E zanechávají pokožku pevnou a zářivou.

Pleťový toner Pure Clarity Purifying PHA

Nezbytná výbava pro citlivou pleť. Tento exfoliační toner využívá jemnou, ale účinnou sílu polyhydroxykyselin (také známých jako PHA) a niacinamidu, které pomáhají vyčistit prokrvení a obnovit povrch pokožky.

Sunday Riley „Good Genes“ – 85 £

KOUPTE NYNÍ

Good Genes upevnil svůj kultovní status mezi exfoliátory hvězdnou linií kyseliny glykolové, kyseliny mléčné a extraktu z párů ostnatých, které pleť čistí, rozjasňují a zlepšují. Pokud s exfoliačními produkty začínáte, začněte je používat dvakrát týdně a pokračujte dále.

Glossier Cleanser Concentrate – 19 £

KOUPTE NYNÍ

Od svého uvedení na trh tento exfoliační čistící prostředek získal nadšené recenze od lidí, kteří léta trpěli akné. To není překvapující, protože vzorec vytváří dokonalou rovnováhu mezi jemnými exfoliačními složkami a uklidňujícími extrakty. Pokud se vám váš současný čisticí prostředek zdá příliš drsný a dráždivý, přejděte na toto a nedívejte se zpět.

PIXI Glow Tonic – 18 £

KOUPTE NYNÍ

Obsahuje aloe vera pro hydrataci pokožky a 5% kyselina glykolová jako hlavní exfoliační složka tohoto tonika, která dodává pokožce zářivý vzhled jako u miminka.

Ole Henriksen Dewtopia – 49 £

KOUPTE NYNÍ

Zatímco 20% se může zdát jako intenzivní procento kyselin, 10% z toho jsou PHA, které jsou skvělou volbou pro ty, kdo mají velmi suchou a citlivou pokožku. S větší molekulovou velikostí PHA můžete očekávat menší podráždění se zářivými výsledky.

Cerave SA vyhlazující čistící přípravek s kyselinou salicylovou – 12,50 £

KOUPTE NYNÍ

Pokud jste nováčkem v používání kyselin nebo se vám zdá, že verze tonerů vaši pokožku příliš dráždí, vyzkoušejte čistící prostředek s obsahem kyselin. Je měkká, ale dobře vyhlazuje případné drobné nerovnosti.

Medik8 Press & Glow – 27 £

KOUPTE NYNÍ

PHA je obecně považována za nejlepší kyselinu pro začátečníky (ve srovnání s AHA). Tento exfoliační toner lze dokonce spárovat s retinolem.

Denní AHA tonikum REN Clean Stay Glow Ready – 28 £

KOUPTE NYNÍ

Odstraňuje skvrny a odstraňuje odumřelé kožní buňky, toto je jeden z nejosvědčenějších a nejvěrnějších exfoliátorů. Vyzkoušejte to před aplikací make-upu pro super hladkou aplikaci.

Paula’s Choice Skin Perfecting Liquid Exfoliant 2% BHA – 31 £

KOUPTE NYNÍ

Pokud jste někdy požádali kosmetickou redaktorku o radu ohledně peelingu, určitě to zmínili. Lidé ho upřímně nazývají životem měnícím kvůli jeho oživující se schopnosti zametat.

2. Chemický peeling

Povrchové peelingy s obsahem AHA a BHA kyselin včetně kyseliny glykolové a salicylové poskytují zrychlenou chemickou exfoliaci bez potřeby agresivního drhnutí pleti.

Neabrazivní, odstraňují pouze svrchní vrstvu pokožky a zanechávají pokožku „čistou a svěží“ podle doktorky Anjali. A méně odumřelých buněk = méně nevzhledných hrbolků.

Nevíte se dostat na profesionální kliniku? Domácí peelingy na obličej si získávají na popularitě mezi těmi, kdo hledají čistší a jemnější pleť, a díky vysokým koncentracím exfoliačních složek, jako je kyselina mléčná a glykolová, jsou výsledky ve vyhlazení prokrvení a zlepšení pleti téměř nepopiratelné. Méně je však víc, když se doma vypořádáváme s kyselými potravinami. Začněte s nižší koncentrací jednou týdně, abyste viděli, jak vaše pleť reaguje, a zbytek rutiny péče o pleť udržujte jemnými pomocí bariérových ceramidů a hydratačních složek.

Zdravaplet Edit: domácí peeling na obličej

KateCeuticals Revitalizující noční peeling

Pokud jde o peeling na obličej, můžete si být jisti, že Kate Somerville ví, co dělá. Tento noční peeling obsahuje několik závažných složek proti stárnutí, včetně retinolu a kyseliny glykolové, které urychlují obnovu kožních buněk a zlepšují vzhled pleti.

Peel Express

Lixirkin 31,00 £

£ 21,70 (30 % sleva)

Pokud po tváři vždy hledáte zářivost, vyzkoušejte tento revitalizační glykolový peeling. I když možná neočekáváte, že peelingy na obličej budou hydratovat vaši pokožku, želé přesně to činí díky přítomnosti zvlhčujících látek, které zadržují vlhkost.

Vinoperfect Glycolic Peeling Mask

Pokud nejste fanouškem nočního peelingu, tato glykolová peelingová maska ​​vyžaduje, abyste ji nechali působit deset minut, než objevíte novou zářivou pleť s viditelně staženými póry.

Enzymový peeling

Tento peeling, který využívá jemné leštící vlastnosti ovocných enzymů k rozkladu odumřelé kůže na úrovni povrchu, nabízí jemnou alternativu k silnějším peelingům, které mohou citlivou pokožku podráždit.

Alpha Beta Glow Pad Intenzivní záře

Jen těžko byste hledali kosmetickou redaktorku, která by nemilovala čistící vložky doktora Dennise. Snadno se používají a mají celou řadu výhod pro všechny typy pleti a poskytují důkladnou, ale spolehlivou cestu ke svěží, jemné pokožce. Náš oblíbený? Tyto „zářící“ verze také dodají vaší pleti nádech bronzového opálení. Genius.

Enzymový peeling z papáje

Elemis 36,00 £

27,00 £ (sleva 25 %)

Přirozené a jemné, proto je lepší, máte-li citlivější typ pleti, jedí se ovocné enzymy. na odumřelou pokožku a po použití odhaluje hladší a jasnější pleť. Jednoduché použití, je to skvělá volba pro začátečníky, kteří se obávají agresivnějších receptur.

Radiance Recharge System

Takže to ve skutečnosti není peeling, ale je zde silný peeling, který je součástí tohoto 10-ti denního restartu pleti, který vyvinula specialistka na tvář celebrit Sarah Chapman. Ampule na peeling s kyselinou mléčnou, označené jako hydratační a zářivá „ošetření pleti“, jsou nejúčinnější na klinice, což znamená, že výsledky na úrovni obličeje budete sledovat doma. Vyplatí se investovat.

AHA 30%+ BHA 2% peelingový roztok

Toto upírské řešení jste již pravděpodobně viděli na celém Instagramu: granátově červená maska ​​vypadá, jako by se její nositelka stala hroznou nehodou. Nenechte se však zastrašit barvou, směs AHA a BHA exfoliantů dokáže – při správném použití (je to silná síla, ale nikoli nebezpečná úroveň) – dělat zázraky, zejména na mastné pleti. Používejte jednou týdně, abyste předešli skvrnám a otupělosti.

Revitalizační multikyselinový peeling

Jednoduché použití (jednoduše protřepejte, aby se smíchalo dvoufázové složení, aplikujte přes noc pomocí vatového tamponu: jednoduché) tato směs AHA/BHA je navržena k urychlení buněčné výměny a bylo prokázáno, že ji zrychluje o 33 %. To znamená jasnější pleť, kypřejší pleť a dokonce i redukci jizev a vrásek.

Radical3 Reboot Pro Peeling

Dr. Levy Švýcarsko

89,00 £

Tento produkt, který vytvořil bývalý specialista na laser a hojení ran (známý také jako specialista na hojení a restartování pokožky) Dr. Phillip Levy, představuje dokonalou rovnováhu mezi účinností a zpevněním. Nechte několik minut působit a smyjte a po pár dnech počítejte s mírným olupováním. Žádné zarudnutí, žádné pálení, přesně jako miminko.

Milk Glycole Radiance Mask

REN Pure Skin Care

40,00 £

Pokud jste unaveni z propracované a sluncem poškozené pokožky, pak je maska ​​s kyselinou glykolovou REN to, co potřebujete. Obsahuje 5-6,5% kyseliny glykolové pro odstranění odumřelých kožních buněk bez podráždění, což znamená, že je ideální i pro citlivou pokožku.

PHA+ Resurfacing Facial Pads

Zelens Quick Pads naplněný čtyřmi různými hydroxykyselinami vyhlazuje vrásky, tmavé skvrny a stahuje rozšířené póry. Jen se nenechte oklamat částí PHA. Tyto kyseliny jsou skutečně podobné AHA, ale mají vyšší molekulární strukturu, která zpomaluje rychlost jejich pronikání do pokožky, díky čemuž jsou ideální pro ty, kteří mají problémy s citlivostí.

3. Vyhněte se těžkým krémům pro lehčí textury

Pokud mají milí tendenci hromadit se kolem oblasti očí, může to být způsobeno texturou vašich produktů péče o pleť. Ten super luxusní oční krém, kterým jen tak utrácíte? To může vaší pokožce více uškodit než pomoci.

Nanášení hustších krémů na tenké a jemné oblasti pokožky může zablokovat póry a zachytit odumřelé kožní buňky – vytvoří se tak armáda nepříjemných podkožních hrbolků.

Řešení? Lehké složení očního krému se rychle vstřebává a neucpává póry.

Zdravaplet Edit: lehké oční krémy

Zpevňující oční krém s peptidy a omega kyselinami

Skin Allies 72,00 £

54,00 £ (sleva 25 %)

Tato hedvábná receptura má vše kromě kuchyňského dřezu; Vitamin C, peptidy, bakuchiol a skvalán jsou jen některé z vysoce účinných složek tohoto malého, ale silného očního krému proti stárnutí.

GinZing osvěžující oční krém

Původní cena 690,- Kč

23,40 £ (sleva 10 %)

Mysleli jste si, že jediný způsob, jak bojovat proti únavě kávou, je pít ji? Zamysli se znovu. Tento rozjasňující krém obsahuje kofein a kyselinu hyaluronovou pro povzbuzení unavených očí.

Super oční sérum

Pokožku kolem našich očí může poškodit spoustu věcí, od poškození sluncem až po znečištění. Oční sérum Verso Super obsahuje komplex Retinol 8, který stimuluje pokožku pod očima, aby produkovala více kolagenu, výsledkem čehož je pevnější a pevnější pleť.

Oční krém RéVive Sensitif SPF 30 – 130 £

KOUPTE NYNÍ

Rozlučte se s unavenýma očima s očním krémem RéVive, který se dodává se zabudovaným kovovým hrotem aplikátoru, který pomáhá hydratovat a vyhlazovat pokožku kolem očí.

Hydratační kapalina pro oči

Pokud hledáte výživný oční krém bez husté textury, už nehledejte. Toto lehké složení, obohacené o vitamin E, činí pokožku pod očima hladší (plus make-up na ní vypadá skvěle).

Oční krém Pigmentclar Anti-Dark Circle

Toto sérum obohacené o kofein a niacinamid obsahuje chladivý kovový aplikátor, který povzbudí unavené oči a minimalizuje tmavé kruhy.

r-Retinoate® denní a noční oční sérum

Retinyl retinoát, forma vitamínu A, která je osmkrát silnější než retinol, je hlavní složkou tohoto séra proti stárnutí. Jedno malé zatlačení a jemné linky a mdlá pleť nebudou vědět, co je zasáhlo.

Oční gel s podporou vody

Pokud máte kvůli námaze hodin strávených před obrazovkou napjaté, unavené a suché oči, tento hydratační gel je pro vás jako velká sklenice vody.

Běžný kofeinový roztok 5 % + EGCG – 6,40 £

KOUPTE NYNÍ

Lehký jako pírko a vysoce rozjasňující, to je nejvíce daleko od těžkého očního krému, který blokuje póry, který můžete získat.

Biossance Squalane + Peptide Eye Gel – 43 £

KOUPTE NYNÍ

Squalane zde znamená mega hydrataci bez spoléhání na sytost. Lahůdka k použití.

Advanced Night Repair oční krém se supercharge

Estee Lauder 52,00 GBP

41,60 £ (sleva 20 %)

Zde je známý komplex ANR (rozjasňující, vyhlazující, zvlhčující) zabalený do lehkého, ale sametového gelového složení.

Oční sérum Opilý Elephant Shaba Complex – 50 £

KOUPTE NYNÍ

Tento vzorec je veganský a bez parfemace a obsahuje složky, které pomáhají minimalizovat jemné linky a tmavé kruhy a zároveň chrání jemné oční okolí před agresory z prostředí.

4. Zařaďte retinol do své noční rutiny

Retinoly (deriváty vitamínu A) jsou skvělé při spouštění buněčné obnovy a méně vrstev odumřelé kůže má za následek méně překážek, méně bílých hrbolků a rovnoměrnější, bezvadnou strukturu pokožky.

A zatímco retinol má špatný vliv v péči o pleť, protože způsobuje šupinatost a zarudnutí pokožky, většina moderních OTC přípravků je k pokožce šetrnější. Jen se ujistěte, že to děláte týdně a nepoužívejte je spolu s kyselinami.

Nárazy, jdi pryč.

Zdravaplet Edit: séra a krémy s retinolem

Bioretinoidní sérum mládeže

Čistá péče o pleť REN 57,75 £

37,55 £ (35 % sleva)

Zareagovala vaše pokožka špatně na retinol? Neznamená to, že si musíte nechat ujít lepší pleť. Naštěstí značky jako Ren stále více volí alternativy retinolu, jako je Bidens Pilosa, botanická složka používaná v tomto séru, která poskytuje stejné výhody při obnově pokožky.

1% zesilovač retinolu

Jste závislí na svém současném séru a nechcete se ho vzdát ve prospěch zcela nového séra na bázi retinolu? Netřeba. Namísto toho si vezměte do rukou Paula’s Choice 1% Retinol Booster, nízkoúrovňový retinol, který lze přidat v několika kapkách do vašeho současného hydratačního krému nebo séra.

+Retinol vitamin C hydratační krém

Všichni milujeme 2 v 1, ale tento nález péče o pleť je lepší než nákup ve výprodeji. Kate Somerville zkombinovala rozjasňující vitamín C s účinkem retinolu proti stárnutí pro krém, který zanechává pokožku pevnou, hladkou a rovnoměrnou.

Generic Pro Retinol

Lesk 30,00 £

24,00 £ (sleva 20 %)

Retinol nováčci, jděte sem. Glossier 0,5% Retinol kombinuje čistý retinol a mastné kyseliny ze slunečnicových semínek pro dynamické duo, které vyhlazuje vrásky, minimalizuje pigmentaci a zároveň zabraňuje vysoušení a podráždění.

Kiehls Retinolové denní mikrodávkové sérum pro obnovu pleti – 62 £

KOUPTE NYNÍ

Pokud jste právě vstoupili na scénu retinolu, za prvé, vítejte, za druhé, začněte raději s nízkým procentem retinolu. Vyzkoušejte Kiehl’s Microdose Retinol Serum, které dodává pokožce obnovující účinek retinolu spolu s komplexem peptidů a ceramidů, takže nepociťujete zarudnutí, šupinatění ani žádné jiné nepříjemné vedlejší účinky, které mohou některé retinoly způsobit.

Sunday Riley Luna Sleeping Night – 85 £

KOUPTE NYNÍ

Další oblíbený pro první uživatele retinolu, Sunday Riley Retinol Night Oil, si získal takovou reputaci díky infuzi Blue Tansy, výtažku z květin s léčivými a protizánětlivými vlastnostmi.

Běžný retinol 1% ve Squalanu – 6,95 GBP

KOUPTE NYNÍ

Pořiďte si levně, ale nepodceňujte výsledky, které vám tento produkt může poskytnout; Výživný skvalánový olej udržuje pokožku hydratovanou a svěží, zatímco retinol dělá trik. Upozorňujeme, že toto % je pro zkušenější uživatele retinolu, ale je k dispozici také v koncentracích 0,2 % a 0,5 % pro ty, kteří mají menší toleranci.

Beauty Pie Super Retinol – 70 £ (16,50 £ s členstvím)

KOUPTE NYNÍ

Toto sérum využívá jemnou, ale účinnou sílu retinolu s pomalým uvolňováním a kombinuje jej s kyselinou hyaluronovou a ceramidy, takže i citlivá pokožka může dostat kousek retinolového koláče.

Elizabeth Arden Retinol Ceramide Capsules Erasing Night Serum – 77 £

KOUPTE NYNÍ

Pokud jste novým používáním retinolu, tyto tobolky jsou dobrým způsobem, jak začít. Jednotlivé dávky znamenají, že to nepřeháníte a ceramidy pomáhají zklidnit pokožku.

SkinCeuticals Retinolový krém 0,3% – 72 GBP

KOUPTE NYNÍ

Žádné kudrlinky nebo poprask, tento středně silný retinol byste měli postupně zavádět do vašeho režimu, ale jakmile to uděláte, měli byste vidět viditelný rozdíl.

La Roche-Posay Retinol 0,3 % + sérum s vitamínem B3 – 39,76 £

KOUPTE NYNÍ

Skvělé pro citlivou pokožku, zklidňuje a vyhlazuje.

Sérum pro obnovu mládeže Murad Retinol – 79 £

KOUPTE NYNÍ

Triaktivní formule obsahuje tři druhy retinolu: jeden působí rychle, jiný působí dlouho a třetí zvyšuje účinek.

5. Profesionální těžba

„Existuje mnoho osvědčených metod pro odstranění milí,“ vysvětluje doktorka Anjali, „ale jednou z nejběžnějších je použití sterilní jehly k vytvoření řezu v kůži, čímž se vytvoří prostor pro jemnou extrakci.“

Ale abyste se vyhnuli infekci a zjizvení, nezkoušejte to doma bez předchozí konzultace s odborníkem.

„Léčbu by měl provádět kvalifikovaný dermatolog,“ zdůrazňuje Dr. Anjali. Budou schopni doporučit nejlepší způsob odstranění milí. Nejlepší typ léčby bude záviset i na typu milie, jakož i na jejich počtu a umístění na obličeji.“

Filippo Fortis + Imaxtree

6. Vyhýbejte se nadměrnému slunění

Je to samozřejmé, ale podle doktorky Anjali jde zvýšené poškození sluncem a milí ruku v ruce.

S rizikem, že to bude znít jako překonaný rekord, začlenění SPF do vaší ranní péče o pleť je během zimních měsíců stejně důležité jako během léta, zvláště pokud používáte peelingy nebo exfoliátory, které obsahují kyseliny, protože mohou zhoršit vaši pokožku. pokožka je citlivější na ultrafialové paprsky.

Zdravaplet Edit: Face SPF

ShadeDrops širokospektrální opalovací krém s minerálním mlékem SPF 30

Konečně SPF, který je radost používat. Pokračuje jako hedvábí a poskytuje ochranu SPF 30 bez pocitu těžkého, mastného nebo bílého.

Anthelios UVMune 400 Invisible Fluid Sunscreen SPF50+

La Roche-Posay 19,00 £

14,25 £ (sleva 25 %)

Používejte jej ráno místo hydratačního krému. Je neskutečně hydratační, neroluje se pod make-up a pohodlně se nosí po celý den.

Neviditelný štít – 20 £

lesklý

Tento čistý SPF je ideální pro jakýkoli tón pleti pod sluncem. Vodově-gelová konzistence je skvělá pro ty, kteří mají mastnou pleť.

Hydratační krém na obličej Supreme Screen SPF 50+

Pro ty, kteří mají suchou kůži, tento vysoký SPF je přesně to, co předepsal dermatolog. Poskytuje dostatečnou hydrataci bez ucpávání pórů, neroluje se pod make-upem a obsahuje vitamín C, který dodává pleti jas.

Čistý opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50 Niacinamid a minerální kapky ze zeleného čaje

Dejte sbohem minerálním opalovacím krémem na bázi limetky. Tento od Odacité má elegantní složení, abyste se cítili jako druhá kůže. Kromě toho obsahuje niacinamid na minimalizaci přebytečného mazu a zelený čaj na ochranu před povětrnostními vlivy.

Fenty Skin Hydra Vizor Spf 30 Invisible Moisturizer – 34 £

KOUPTE NYNÍ

Důvěřujte Rihanně, že vytvoří lehký SPF, který nezanechává šedavý nádech. Navíc je veganský a opakovaně použitelný.

Neviditelný UV bezvadný primer bez pórů SPF50

Charlotte Tilbury

40,00 £

Chcete, aby vaše pleť vypadala lépe? Nehledej dál. Tento lehký SPF odstín se rychle vstřebává a zanechává pokožku jasnější, svěžejší a rovnoměrně tónovanou. Perfektní produkt typu vše v jednom na dovolené a dny bez make-upu.

Kapky na opalování Dr. Barbara Sturm SPF 50 – 110 £

KOUPTE NYNÍ

Tyto lehké kapky můžete použít jako sérum, které se snadno aplikuje pod make-up, NEBO je přidejte do svého denního hydratačního krému, abyste jej přeměnili na vysoký SPF. Inteligentní věc.

7. Přihlaste se na elektrolýzu

Víme, co si myslíte: Elektrodezie-co?

Pokud jste se však bezvýsledně vydali cestou peelingu, chemického peelingu a retinolu, můžete zintenzívnit svou hru a přihlásit se na profesionální ošetření, abyste se zbavili milí.

Tento proces využívá elektrickou energii [and a fine metal electrode or probe – not as terrifying as it sounds, promise] zahřát pokožku a rozbít milii,“ vysvětluje Dr. Anjali, „ale nebojte se, dělá se to pod lokálním anestetickým krémem, aby se minimalizovalo jakékoli vzrušení.

Křišťálově čistá pleť? Ano prosím.

Napsat komentář