Jak se natrvalo zbavit jizev po akné

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o Jak se natrvalo zbavit jizev po akné

.

Ať už jste se s akné vyrovnali jednou provždy, nebo stále procházíte zdlouhavým bojem, jedna věc je nezbytná: jizvy po akné. Ať už je sbíráte nebo je necháte na pokoji, každá skvrna zanechává tmavou stopu.

„Jednou častou chybou, kterou jsem viděl u pacientů s akné, je, že začaly léčit jizvy po akné, zatímco stále trpí aktivním akné. Předtím, než se vůbec zamyslíte nad léčbou případných jizev po akné, musí být všechny aktivní léze akné zcela vyčištěny,“ vysvětluje Dr. Stephanie Williams, dermatologka a lékařská ředitelka EUDELO Dermatology & Skin Wellbeing.

Všichni jsme prošli zkouškami a souženími, experimentovali jsme s tím, co funguje, aby byla naše pleť čistá a rovnoměrná. Přirozenou reakcí může být vykartáčování skvrn hrubým drhnutím, ale abrazivní metoda často zanechává pokožku podrážděnou a červenou, což není ideální. Ani nás nezačněte s mýtem o zubní pastě.

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

Nebojte se, existuje několik ošetření, která skutečně fungují na vyblednutí a nakonec také na odstranění skvrn po akné, které nezahrnují žádnou nadýchanou péči, kterou můžete zažít v lázních. „Velmi prospěšným doplňkem pro každého, kdo má akné, je dermatologická péče o obličej,“ říká Dr. Williams. „Dermatologické ošetření obličeje je však zcela odlišné od kosmetických ošetření v salonech a lázních, kterým by se měl vyhnout každý se sklonem k vyrážkám, protože často způsobují vyrážky.“

  Filippo FortisImaxtry

  Jak se zbavit jizev po akné

  Léčba jizev po akné čj. 1: Dermální výplně

  Výplně mohou být použity nejen k tomu, abyste vypadali jako člen Love Island, ale také k vyřešení různých kožních problémů, z nichž jedním jsou jizvy po akné. Malé množství může dočasně vyhladit všechny skvrny, které zůstaly na pokožce.

  „Dermální výplně jsou velmi dobré pro jizvy s depresí,“ říká Dr. Anjali Mahto, konzultant dermatolog a mluvčí British Skin Foundation. „Nicméně v závislosti na typu použitého plniva bude třeba ošetření opakovat v pravidelných intervalech – pravděpodobně každých šest měsíců – aby se zachovaly výsledky.“

  Prvotní reakcí vaší pokožky mohou být modřiny, otoky a zarudnutí, ale buďte trpěliví a počkejte, až se stane kouzlo. Pokud jde o léčbu jizev po akné, není to nejdražší, relativně neinvazivní a bezbolestný prostředek. Hurá!

  Chcete-li najít nejbližšího estetického dermatologa, kontaktujte Britskou asociaci dermatologů.

  Greg ScaffidiImaxtree

  Léčba jizev po akné čj. 2: Exoneedles

  Mikrojehličkování samo o sobě není dostatečně účinné na to, aby se zbavilo jizev po akné, ale v kombinaci s léčbou pomáhá.

  Exo Needling je kombinací hlubokého mikrojehlování se současným zavedením Exo. Exo je sérum s výjimečně vysokým růstovým faktorem získaným z vlastní krve pacienta (vylepšení známější PRP (Platelet Rich Plasma),“ vysvětluje Dr. Williams.

  Může se to zdát jako soumrak, ale PRP podporuje produkci kolagenu a elastinu, klíčových hráčů při udržování zářivé pleti.

  Rosdiana Chiaravolo

  Léčba jizev po akné #3: Chemický peeling

  Vždy, když se řekne chemický peeling, okamžitě se mi vybaví obraz Samanthy ze Sexu ve městě, která se objevila na večírku Carrie na křest knihy se surově červenou pokožkou a černým závojem. Ale slupky od té doby ušli dlouhou cestu a chválabohu, že závoje už nejsou potřeba.

  Nejlepší aktualizace? Nyní je můžete použít (v menším dávkování) ve vlastní koupelně. AHA a BHA se staly základy v péči o pleť pro většinu milovníků pleti, protože řeší tolik problémů. Od bílých teček po černé tečky, kyseliny jsou nejlepším řešením problémů, pokud si vyberete ten správný.

  Kyselina glykolová je nejoblíbenější AHA. Je nejsilnější, pokud jde o exfoliaci, což znamená, že je neuvěřitelně účinný, ale může být příliš silný pro citlivou pokožku.

  Kyselina mléčná ve skutečnosti pochází z laktózy v mléce, ne z ovocných kyselin jako jiné AHA, což znamená, že je obzvláště účinná, pokud jde o vymazání známek stárnutí.

  Pokud jde o BHA, nejčastěji se používá kyselina salicylová. Dobrá zpráva pro ty, kteří mají citlivou pokožku, tohle je pro vás. Pomáhá uklidnit zarudnutí a zánět, díky čemuž je také velmi užitečný, pokud jde o zbavení se jakýchkoli skvrn.

  Zdravaplet Edit: domácí peeling na obličej

  KateCeuticals Revitalizující noční peeling

  Když je nahoře přijde na peeling obličeje, můžete si být jisti, že Kate Somerville ví, co dělá. Tento noční peeling obsahuje několik závažných složek proti stárnutí, včetně retinolu a kyseliny glykolové, které urychlují obnovu kožních buněk a zlepšují vzhled pleti.

  Peel Express

  Lixirkin 31,00 £

  24,80 £ (sleva 20 %)

  Pokud po tváři vždy hledáte zářivost, vyzkoušejte tento revitalizační glykolový peeling. I když možná neočekáváte, že peelingy na obličej budou hydratovat vaši pokožku, želé přesně to činí díky přítomnosti zvlhčujících látek, které zadržují vlhkost.

  Vinoperfect Glycolic Peeling Mask

  Pokud nejste fanouškem nočního peelingu, tato glykolová peelingová maska ​​vyžaduje, abyste ji nechali působit deset minut, než objevíte novou zářivou pleť s viditelně staženými póry.

  Enzymový peeling

  Tento peeling, který využívá jemných leštících vlastností ovocných enzymů k rozkladu odumřelé kůže na úrovni povrchu, nabízí jemnou alternativu k silnějším peelingům, které mohou citlivou pokožku podráždit.

  Alpha Beta Glow Pad Intenzivní záře

  Jen těžko byste hledali kosmetickou redaktorku, která by nemilovala čistící vložky doktora Dennise. Snadno se používají a mají celou řadu výhod pro všechny typy pleti a poskytují důkladnou, ale spolehlivou cestu ke svěží, jemné pokožce. Náš oblíbený? Tyto „zářící“ verze také dodají vaší pleti nádech bronzového opálení. Genius.

  Enzymový peeling z papáje

  Přirozené a jemné, takže nejlépe, pokud máte citlivější typ pleti, se ovocné enzymy zakousnou do odumřelé pokožky a po použití odhalí hladší a zářivější pleť. Jednoduché použití, je to skvělá volba pro začátečníky, kteří se obávají agresivnějších receptur.

  Radiance Recharge System

  Takže to ve skutečnosti není peeling, ale je zde silný peeling, který je součástí tohoto 10-ti denního restartu pleti, který vyvinula specialistka na tvář celebrit Sarah Chapman. Ampule na peeling s kyselinou mléčnou, označené jako hydratační a zářivá „ošetření pleti“, jsou nejúčinnější na klinice, což znamená, že výsledky na úrovni obličeje budete sledovat doma. Vyplatí se investovat.

  AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

  Toto upírské řešení jste již pravděpodobně viděli na celém Instagramu: granátově červená maska ​​vypadá, jako by se její nositelka stala hroznou nehodou. Nenechte se však zastrašit barvou, směs AHA a BHA exfoliantů dokáže – při správném použití (je to silná síla, ale nikoli nebezpečná úroveň) – dělat zázraky, zejména na mastné pleti. Používejte jednou týdně, abyste předešli skvrnám a otupělosti.

  Revitalizační multikyselinový peeling

  Jednoduché použití (jednoduše protřepejte, aby se smíchalo dvoufázové složení, aplikujte přes noc pomocí vatového tamponu: jednoduché) tato směs AHA/BHA je navržena tak, aby urychlila buněčný obrat a bylo prokázáno, že jej zrychlí o 33 %. To znamená jasnější pleť, kypřejší pleť a dokonce i redukci jizev a vrásek.

  Radical3 Reboot Pro Peeling

  Dr. Levy Švýcarsko

  89,00 £

  Tento produkt, který vytvořil bývalý specialista na laser a hojení ran (známý také jako specialista na hojení a restartování pokožky) Dr. Phillip Levy, představuje dokonalou rovnováhu mezi účinností a zpevněním. Nechte několik minut působit a smyjte a po pár dnech počítejte s mírným olupováním. Žádné zarudnutí, žádné pálení, přesně jako miminko.

  Milk Glycole Radiance Mask

  Čistá péče o pleť REN 36,00 £

  £ 25,20 (30 % sleva)

  Pokud jste unaveni z propracované a sluncem poškozené pokožky, pak je maska ​s kyselinou glykolovou REN to, co potřebujete. Obsahuje 5-6,5% kyseliny glykolové pro odstranění odumřelých kožních buněk bez podráždění, což znamená, že je ideální i pro citlivou pokožku.

  PHA+ Resurfacing Facial Pads

  Zelens Quick Pads naplněný čtyřmi různými hydroxykyselinami vyhlazuje vrásky, tmavé skvrny a stahuje rozšířené póry. Jen se nenechte oklamat částí PHA. Tyto kyseliny jsou skutečně podobné AHA, ale mají vyšší molekulární strukturu, která zpomaluje rychlost jejich pronikání do pokožky, díky čemuž jsou ideální pro ty, kteří mají problémy s citlivostí.

  Léčba jizev po akné čj. 4: Mikroneedlingová RF léčba

  Tato výkonná kombinace je navržena tak, aby regenerovala kolagen a elastin pomocí pulsů světelné energie z rádiových vln s mikroskopickými jehlami, které jemně propíchnou pokožku, aby pomohly vyplnit skvrny.

  Cílem je, aby pokožka vypadala jasněji a pevněji, aby se jizvy zmenšily a zesvětlily a textura pokožky zůstala hladší.

  Na rozdíl od IPL to může fungovat bez ohledu na tón pleti a má minimální prostoje a zarudnutí trvá jen hodinu nebo dvě poté.

  Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

  Léčba jizev po akné čj. 5: Retinol

  Retinol, známý také jako vitamín A, jde ruku v ruce s anti-aging ošetřením, ale dá se použít ik uvolnění pórů a vyblednutí jizev. Toto je postupnější ošetření, ale je oblíbené k tomu, aby pokožka vypadala jasněji a hladší.

  Doktorka Nada Elbuluk z University of Southern California, docentka klinické dermatologie, Keck School of Medicine, vysvětluje výhody: „Mnozí pacienti s tmavší pokožkou, u kterých se objeví tmavé skvrny, též známé jako hyperpigmentace, je mohou označovat jako ‚jizvy. Pro jiné mohou jizvy po akné odkazovat na texturní změny na kůži, jako jsou jamky a nerovnoměrná struktura pokožky. V prvním případě často používáme produkty jako retinoidy, které pomáhají vyrovnat tón pleti a léčit akné. Pokud jde spíše o změny textury, mohou pomoci i retinoidy, ale obvykle je nutná i léčba proti stárnutí.“

  Vyhněte se, pokud máte růžovku – může to být frustrující a nepříjemné.

  Určitě vyzkoušejte bakuchiol, přírodní alternativu bohatou na vitamíny C a E, která poskytuje stejné rozjasňující výsledky.

  Zdravaplet Edit: retinoly na akné

  Bezvadné noční sérum

  Péče o pleť od Dr. Sama Buntinga

  44,00 £

  Retinol Ceramidové tobolky Noční sérum pro mazání linií

  Elizabeth Arden 77,00 £

  61,60 GBP (sleva 20 %)

  Pokročilá noční kúra proti vráskám Retinol + Ferulic

  Denní mikrodávkové retinolové sérum pro obnovu pleti

  Noční pleťový kaviárový olej

  Noční regenerace s retinolovým pufrovaným krémem

  Omlazující noční balzám s 2% Granactive Retinoid® + Squalane

  Granaktivní retinoid 2% ve Squalanu

  Retinolové omlazující sérum 30 ml

  Sunday Riley Luna Sleep Oil

  Retinylový olej pro vysněnou pleť

  Apprentice London 35,00 £

  28,00 £ (sleva 20 %)

  Léčba jizev po akné čj. 6: IPL laser

  Pokud je to dost dobré pro Kendall Jenner, je to dost dobré pro nás. Hvězda televizní reality show přiznala, že laserové ošetření udělalo s její pokožkou zázraky, když si veřejnost všimla, že trpí akné. IPL lasery jsou neinvazivní a mimořádně šetrné k pokožce, což z nich činí ideální ošetření na oběd.

  „Nejen při odstraňování chloupků hrají IPL lasery fantastickou protizánětlivou roli a mohou působit proti bakteriím způsobujícím akné,“ říká Dr. Mahto, „ale dobře fungují i ​​při redukci zarudnutí a zbarvení pokožky. Jen buďte připraveni projít více sezeními a podpůrnými ošetřeními, abyste dosáhli dobrých výsledků.“

  Problém většiny laserů je, že díky pigmentům fungují lépe na bledé pokožce, takže nejsou nejlepší volbou pro tmavší tóny pleti.

  Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

  Léčba jizev po akné čj. 7: Noste SPF

  Může se to zdát jako nejjednodušší způsob, jak se zbavit jizev po akné a hodně o tom mluvíme, ale SPF skutečně vyřeší všechny vaše problémy s pletí. Nejenže chrání před hroznými škodlivými účinky slunce, ale také pomáhá předcházet dlouhodobému riziku rakoviny kůže a následně také stopám, které může na pokožce zanechat.

  SPF však není nikdy důležitější, než když používáte kyseliny, retinol nebo rozsáhlá ošetření, která mohou zanechat vaši pokožku zranitelnou. „Pokožka je náchylnější k poškození a změně barvy po ošetřeních akné, jako je IPL laser, a dokonce i při použití produktů obsahujících AHA (jako jsou kyseliny glykolová a mléčná) a BHA (včetně kyseliny salicylové, která se nachází v hydratačních přípravcích a přípravcích na čištění akné) a stařeckých skvrn. může se potenciálně zhoršit, pokud se SPF neaplikuje,“ říká Dr. Mahto.

  Takže SPF co nejdříve.

  Zdravaplet Edit: SPF pro pleť se sklonem k akné

  Minerální UV filtry SPF 15

  Anthelios Anti-Shine opalovací gel SPF50+

  La Roche-Posay 18,00 GBP

  14,40 £ (sleva 20 %)

  Minerální matující tenká obrazovka SPF 50+

  Ultrafialové 34,00 £

  27,20 £ (sleva 20 %)

  Denní ochranný štít SPF 30

  Opalovací krém na obličej proti vráskám SPF 50

  Ultralehký vodní gel pro denní UV ochranu

  Léčba jizev po akné čj. 8: Péče o pleť s niacinem

  Niacinamid je magický lék, který si dokáže poradit se vším od vrásek, akné, rosacey a pigmentace, takže se určitě vyplatí hledat v seznamu složek. Je to forma vitamínu B3, a přestože je dermatology oblíbená již desetiletí, stala se populární právě tehdy, pokud jde o produkty péče o pleť, které si můžete koupit.

  Poradí si nejen se samotnými skvrnami, ale také s jizvami, které se s nimi objevují, bez podráždění pokožky.

  Je však důležité být realistický jak moc dokáže změnit texturu pokožky. Niacinamid může pomoci vyrovnat pigmentaci a snížit zarudnutí a zánět. Zpravidla to nevede k vážným změnám ve formě vroubků a hlubších změn ve struktuře pokožky,“ vysvětluje Dr. Elbulyuk.

  Zdravaplet Edit: niacinamid pro mastnou pleť

  Rozjasňující sérum

  Byoma, značka přátelská k bankám, která bourá bariéry mezi krásnou pletí a technickým žargonem, který jste již pravděpodobně viděli na svém Instagramu. Toto sérum obsahuje směs niacinamidu, kyseliny hyaluronové a ceramidů, která je šetrná k pokožce: snadný úkol pro ty, kteří chtějí minimalizovat hyperpigmentaci a zlepšit tonus a zároveň si udržet kožní bariéru hydratovanou a šťastnou.

  Saturn Sulphur + niacinamid spot treatment

  Dokonce i když jsou naše rutiny zredukovány na výtvarné umění, čas od času jim stále hrozí záludná místa. Když se to stane, ujistěte se, že máte s sebou zkumavku Sunday Riley’s Saturn. Zelená pasta vypadá dost cize, když ji vytlačíte z tuby, ale výsledky koktejlu síry, jílu a niacinamidu stojí za to, abyste na pár minut vypadali jako ET.

  Denní toner s niacinamidem

  I když tonery nejsou velmi oblíbené, ve skutečnosti mohou být skvělým krokem pro ty, kteří mají pleť se sklonem k akné. Toto niacinamidové tonikum pomáhá snižovat nadměrnou produkci kožního mazu během dne a účinně zabraňuje vzniku skvrn.

  Stříbrný Spasitel kůže

  Tato maska ​​je zlatým standardem, pokud jde o zlepšení struktury pokožky. Antibakteriální koloidní stříbro a kyselina salicylová zklidňují aktivní skvrny, zatímco niacinamid a kyselina glykolová rozjasňují pigmentaci a jizvy. Není pro lehce podrážděné typy, proto jej vynechejte, jste-li přecitlivělí.

  Niacinamidové sérum

  Toto cenově dostupné niacinamidové sérum přináší výsledky hned po vybalení; s 10% niacinamidem spolu s hydratační kyselinou hyaluronovou pokrývá prakticky všechny podkladové báze. Co je důležité, také se neroluje pod základnu.

  Clarity Peptides™

  Medik8, mistři retinolu, dělá dobrou práci is niacinamidem. Toto mléčné uklidňující sérum je jedním z nejrychlejších zachránců, na které se můžete obrátit, když se objeví skvrny. Aplikujte každý večer na čistou pleť do víkendu.

  super čisté

  lesklý

  Niacinamid je dobrý sám o sobě, ale když jej zkombinujete se zinkem, máte vážnou situaci v silovém páru. Toto vodnaté sérum bez směsi je obzvláště dobré pro vyvážení příliš mastné pleti se sklonem k akné.

  Niacinamid 10% + zinek 1%

  Toto je nejlepší cenově dostupné niacinamidové sérum na akné – je účinné, snadno se vstřebává a smíchané se zinkem pro extra úlevu od akné. Pod podkladem se však může srolovat, proto je nejlepší jej používat na noc.

Napsat komentář