Jak se mění velikost pórů s víkem?– Přirozeně pečujte o své tělo Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Jak lidé stárnou, dochází ke změnám zevnitř i zvenčí. Zrání ovlivňuje vše od pigmentu pokožky po texturu, takže většinou se mění svět kolem vašich pórů – okolní pokožka. Léta však můžete přijmout s grácií, s vědomím, že máte více možností, jak udržet své póry pod kontrolou, bez ohledu na věk.

Co ovlivňuje velikost pórů

Ze začátku velikost vašich pórů do značné míry určuje vaše genetika. Bez ohledu na věk jejich vzhled nejvíce ovlivňuje hygiena; Zanedbání rutiny péče o pleť způsobuje, že mastnota, odumřelé kožní buňky a nečistoty ucpávají póry, natahují je a zvětšují je. Produkce oleje, který tělo blokuje póry, známého jako kožní maz, se značně liší v závislosti na pohlaví (muži jsou citlivější) a hormonálních faktorů včetně menstruace. Čím více mazu vaše tělo produkuje, tím jsou vaše póry samozřejmě větší.

Co se stane v průběhu času

Jak roky plynou, UV paprsky a jiné environmentální faktory způsobují, že pokožka ztrácí svou elasticitu. Když se to stane, póry ucpané kožním mazem, špínou a odumřelou pokožkou se zdají být větší než dříve. Je to proto, že pokožka kolem každého póru není tak pevná a bohatá na kolagen jako mladší pokožka. Pevná pokožka v podstatě natahuje a podporuje póry, takže póry se zdají být menší, zatímco volnější, nepružná pokožka způsobuje, že póry vypadají větší nebo rozšířenější. Používejte opalovací krém po celý rok, abyste snížili účinky poškození UV zářením a udrželi si pokožku pevnější, i když stárnete.

Domácí řešení

Pravidelná exfoliace je klíčem v boji proti rozšířeným pórům. Vyberte si peeling pórů s aktivní složkou, jako je kyselina salicylová nebo kyselina glykolová k odstranění odumřelých kožních buněk, čímž pomáhá předcházet ucpaným a rozšířeným pórům. Umyjte si obličej dvakrát denně, jakož i po špinavých činnostech nebo činnostech vyvolávajících pot. Máte-li mastnou přirozenou pleť, použijte hydratační krém, který olej absorbuje a použije matný make-up a produkty péče o pleť ke snížení lesku a pomůže vašim pórům vypadat menší. Pro každý typ pleti aplikujte před podkladovou bází základní nátěr, aby pokožka získala hladší vzhled.

U dermatologa

Kvalifikovaní dermatologové a kosmetičky nabízejí služby, které vyčistí póry, aby vypadaly menší, což je efekt, který lze zaznamenat zejména na starší pleti. Extrakce pórů hloubkovým čištěním pórů odsáváním nečistot, mazu a nečistot. Jiné léčby využívají specializované světelné paprsky, které zmenšují vyprázdněné póry stažením mazových žláz produkujících olej, zatímco jiné využívají kombinaci odsávání, světla a lokálních činidel ke stažení rozšířených pórů. Tyto procesy často stojí volně prodejná řešení, ale jsou určeny spíše pro speciální ošetření než pro každodenní změny v péči o pleť.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář