Jak se jich zbavit

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Jak se jich zbavit

.

Věk a vrásky

Opakující se zamračení může způsobit některé z vašich vrásek, ale na vině může být i stárnutí a ztráta pružnosti pokožky, slunění a genetika.

Nespěchejte však ke svému stylistovi po ofinu, aby ty vrásky skryl. Výskyt vrásek v čele můžete snížit změnou životního stylu a kosmetickými přípravky.

Váš životní styl má obrovský vliv na zdraví vaší pokožky a vznik vrásek. Proveďte následující kroky, abyste udrželi pokožku hladkou a zabránili jejímu předčasnému stárnutí:

1. Zachraňte slunce

Dlouhodobé vystavování se slunečním ultrafialovým paprskům přispívá k předčasnému stárnutí a vzniku vrásek. Podle výzkumů každodenní používání opalovacího krému s SPF 15 nebo vyšším zpomaluje stárnutí pokožky a snižuje riziko vzniku tmavých skvrn a vrásek.

2. Zvládejte stres

Úzkost vede ke zvráskání obočí, což má za následek vznik vrásek na čele. Zbavit se všeho stresu je obtížné, ale důležité je mít ho pod kontrolou. Chcete-li zvládnout stres, zkuste:

 • meditace
 • cvičenec jógy
 • bránicové dýchání
 • aromaterapie
 • Zdravé stravování
 • dostatek spánku
 • mluvit s terapeutem
 • těžba dřeva
 • cvičit denně

Přečtěte si více: 10 jednoduchých způsobů, jak zmírnit stres »

3. Zůstaňte hydratovaní

Suchá pokožka činí vrásky viditelnějšími. Dobře zvlhčená pokožka pomáhá snižovat výskyt vrásek na čele. Důležité je ovšem hydratovat pokožku zevnitř. Abyste se vyhnuli dehydrataci, vypijte každý den alespoň osm osmiuncových sklenic tekutiny. Když cvičíte nebo trávíte čas na slunci, musíte víc pít.

Chuť vody můžete změnit přidáním citrónového nebo ovocného nálevu.

4. Jezte vyváženou stravu

Pokud jde o vrásky, platí přísloví „jste to, co jíte“. Podle studie z roku 2007 hraje strava důležitou roli při stárnutí pokožky. Vědci zjistili, že vyšší příjem vitamínu C a kyseliny linolenové (omega-3 mastná kyselina) snižuje riziko suché pokožky u amerických žen ve středním věku. Vitamin C se také pojí s nižším rizikem, že budete vypadat „vrásčitě“. Strava s vysokým obsahem tuků a sacharidů zvyšuje riziko vrásek a atrofie kůže.

Pokračovat ve čtení: Tipy na vyváženou stravu »

5. Přestaňte kouřit

Pokud zvýšené riziko rakoviny plic, rozedmu plic a kardiovaskulárních onemocnění nestačí k tomu, abyste přestali kouřit, možná vám pomůže myšlenka na předčasné stárnutí a vrásky.

Kouření je hlavní příčinou předčasného stárnutí a vrásek. Podle studie z roku 2008 chemické látky v tabákovém kouři snižují produkci kolagenu a poškozují elasticitu pokožky, což vede k předčasnému stárnutí a vráskám.

Mnohé kosmetické značky tvrdí, že mají magickou kúru na vrásky, ale mnohé z nich jsou zbytečné. Některé kosmetické přípravky však mohou opravdu pomoci. Toto zahrnuje:

1. Produkty s retinolem

Retinol je mírnější forma vedlejšího produktu vitaminu A na předpis známého jako tretinoin. Tretinoin je schválen US Food and Drug Administration k léčbě akné a vrásek. Retinol zlepšuje obnovu kožních buněk a podporuje tvorbu kolagenu. Sluneční záření však retinol špatně snáší. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte na noc přípravky s obsahem retinolu.

2. Exfoliátory kyseliny glykolové

Kyselina glykolová je alfa hydroxy kyselina používaná k exfoliaci pokožky, aby vypadala zdravěji a mladší. Kyselina glykolová je hlavní složkou mnoha chemických peelingů. Nachází se iv některých volně prodejných exfoliačních přípravcích. Kyselina glykolová může způsobit přecitlivělost na slunce, proto se po použití produktů s kyselinou glykolovou nezapomeňte natřít opalovacím krémem.

3. Primer

Tak jako základní nátěr připravuje povrch pro malování, základní nátěr na obličej připravuje pokožku na základ. Podkladový nátěr vás nezbaví vrásek na čele, ale je to levný způsob, jak je zviditelnit. Primer je dostupný jako prášek, gel nebo krém. „Vyhlazuje“ vrásčitou pokožku a pomáhá udržovat základ po celý den.

4. Botox

Pokud vás jehly nevystraší, můžete zvážit botoxové injekce pro boj proti vráskám na čele. Botox je lék vyrobený z botulotoxinu. Když se vstříkne do určitých svalů, dočasně je paralyzuje, takže se nemohou stáhnout. Jinými slovy, když se zamračíte, vaše čelo se přirozeně nesvraští. Botoxové injekce však nejsou pro každého. Přicházejí s cenou a Botox může způsobit neobvyklé vedlejší účinky, jako například:

 • bolest, otok nebo modřina v místě vpichu
 • Hlava bolest
 • příznaky podobné chřipce
 • suché oči

Probíhající boj proti stárnutí pravděpodobně tak brzy neskončí. Není však mnoho vědeckých výzkumů o produktech, které minimalizují vrásky v čele. Většina důkazů je založena na individuálních zprávách, takže nemusí být spolehlivé.

Úplné odstranění vrásek na čele může být obtížné, ale existují kroky, které můžete udělat, aby byly méně nápadné. Nejlepším způsobem, jak zpomalit stárnutí a předcházet vráskám, je vést zdravý životní styl. Zdravá strava, vyhýbání se dlouhodobému pobytu na slunci, pravidelné cvičení a zvládání stresu jsou nejúčinnější způsoby, jak si udržet zdraví pokožky a těla.

.

Napsat komentář