Jak se arganový olej používá na obličej? Krok za krokem ✔

Arganový olej je jedním z nejoblíbenějších rostlinných olejů ve světě kosmetiky. Jeho vlastnosti a přínosy pro pokožku a vlasy jsou takové, že je známý jako tekuté zlato.

Tento produkt přírodního původu se získává lisováním plodů arganovníku, který roste pouze v Maroku. Arganový olej je bohatý na vitamín E a vitamín A a obsahuje velké množství mastných kyselin.

Přestože je dobře známý pro své účinky na vlasy, perfektně se hodí také pro péči o pleť a zejména na obličej. Kromě toho je dobrým spojencem mít zdravější a krásnější nehty. Při jejím výběru vám doporučujeme vybrat si čistý arganový olej.

Jaké jsou výhody arganového oleje pro obličej?

Antioxidant: Arganový olej je bohatý na vitamín Ejeden z nejsilnějších antioxidantů, který neutralizuje působení volných radikálů a zabraňuje stárnutí pleti.

Hydratační: Je to olej bohatý na nenasycené mastné kyseliny, které mu umožňují udržovat hydrataci pokožky a vyhýbat se jejímu vysušování nebo napnutí. Kromě toho pomáhá s elasticitou pokožky.

proti akné: Arganový olej má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit akné. V případě většího propuknutí je vhodné užívání konzultovat s dermatologem. Přestože jde o olej, nezanechává pocit mastnoty, je lehký a rychle se vstřebává.

Proti skvrnám: Arganový olej také pomáhá zmírnit tmavé skvrny, neboť díky svým depigmentačním vlastnostem rozjasňuje pokožku a vyrovnává tón. Na druhé straně slouží ke zlepšení jizev.

Jak aplikovat arganový olej na obličej?

Jako první krok při dvojím čištění

Arganový olej je ideální pro čištění obličeje, používá se jako první krok při dvojitém čištění. Mastný základ vám pomůže odstranit zbytky make-upu, jakož i opalovací krém a nečistoty, které se hromadí ve vašich pórech. Pamatujte, že ve druhé fázi budete muset použít čisticí prostředek na vodní bázi, abyste odstranili veškeré nečistoty.

Na zvlhčení obličeje a oddálení jejího stárnutí

Díky mnoha vlastnostem, které jsou šetrné k pokožce, jej můžete používat jako hydratační krém denně, ráno nebo večer, pokud je vaše pokožka pravidelně suchá a trápí vás vrásky. hodit nějaké pět kapek do dlanězahřejte je a masírujte celý obličej.

jako maska ​​na tvář

Dalším způsobem, jak použít arganový olej na obličej, je připravit si domácí masku, kterou můžete jednou až dvakrát týdně nanést na čistou pleť. Potřebujete 10 kapek čistého arganového oleje, 2 polévkové lžíce přírodního jogurtu bez cukru, 1 polévkovou lžíci medu. Nejprve smíchejte med a jogurt, poté přidejte arganový olej. Je to výživná maska, ideální pro péči o suchou pleť.

jako balzám na rty

Pomůže i arganový olej Vyhněte se suchým a popraskaným rtům. Vitamin E a esenciální mastné kyseliny v jeho složení jsou ideální pro zvlhčení této jemné pokožky. Stačí si konečky prstů nabrat kapku oleje a přejet si ní rty. Ideální jako intenzivní kúra před spaním na probuzení s jemnými, hladkými a hydratovanými rty.

jako obrys očí

Kromě toho lze arganový olej aplikovat kolem očí, nejcitlivější oblasti obličeje a té, která stárne jako první. Tento přírodní produkt vám může pomoci předcházet vráskám a redukovat je díky svým účinkům proti stárnutí. Naneste jednu nebo dvě kapky na špičku prsteníku a jemným klepnutím je rozetřete po očnicové kosti, dokud se úplně nevstřebá.

Další články o esenciálních olejích

Napsat komentář