Jak předcházet vráskám: 4 rady odborníků– Pečujte o vlasy a pokožku Doporučení A. Skarkova

Není žádným tajemstvím, že s věkem se objevují vrásky. Jen minulé století zavedlo rozsáhlé produkty, kúry a diety, které údajně zabraňují časným příznakům stárnutí, a ženy byly vždy optimistické. Pro ženy všech věkových kategorií je objevování toho, co by mohlo být moderní fontánou mládí, nekonečným hledáním.

nedávno uskutečnil průzkum mezi 2 000 ženami v celé zemi a odhalil překvapivé výsledky v jeho přístupu k péči o pleť proti stárnutí. Kontaktoval jsem odbornici na péči o pleť Christinu Ponzio-Guarino, MS, PA-C, abych se dozvěděl o nejlepších postupech proti stárnutí ao tom, co by mohlo být nejlepším způsobem, jak zůstat déle mladší.

1. Vždy, vždy, vždy chraňte svoji pokožku před sluncem.

Více než 28 procent žen mladších 25 let přiznává, že mají pravidelné obavy z příznaků stárnutí, a toto číslo se zvyšuje na 42 procent u žen ve věku 25 až 34 let a poté na 54 procent u žen ve věku 25 až 34 let. 35 a 44 let. Vzhledem k tlaku přicházejícímu ze všech stran se mladí dospělí více než kdykoli předtím zabývají tím, jak získat a udržet svou pokožku mladou a zdravou co nejdéle. Ponzio-Guarino říká, že poškození sluncem je ve skutečnosti hlavní příčinou, která přispívá k péči o pleť, i když to není zřejmé.

„Propagace opalovacích krémů je trendem v péči o pleť směrem k prevenci ve věku 20 let namísto korekce později v životě,“ říká Ponzio-Guranio. „Největší věc, kterou můžete udělat, abyste předešli vráskám, časným příznakům stárnutí a rakovině, je nosit opalovací krém. Ve skutečnosti se ani nevyplatí používat žádný krém nebo jakýkoli postup, pokud nezavedete tuto velmi jednoduchou a základní rutinu proti stárnutí.

Ponzio-Guarino dodává, že opalovací krémy by měly mít široké spektrum, což znamená, že nabízejí ochranu před UVA i UVB paprsky s SPF alespoň 30. (Zde je trik, jak si zapamatovat rozdíl: myslete na A v UVA pro stárnutí a B v UVB na spáleniny.) Elta MD UV Clear SPF 46 je širokospektrální opalovací krém, který nejenže chrání před stárnutím a spálením, ale také se zaslouží o to, že na pokožce nebudete mít mastný pocit. Navrhuje také, abyste si koupili oblečení s UPF (ultrafialovým ochranným faktorem), abyste předešli poškození pokožky, pokud jste delší dobu venku.

Související čtení: Nejlepší průvodce opalovacím krémem: Jak si koupit SPF a chránit svou pokožku

2. Zaměřte se na Ace: antioxidanty a alfa-hydroxykyseliny.

Naštěstí průzkum zjistil, že dnešní mladé ženy začaly používat produkty pro boj proti známkám stárnutí mnohem dříve než jejich starší, průměrné tisíciletí uživatelky ve věku od 26 let, na rozdíl od průměru nad 55 let, který byl zahájen. ve věku 47 let.

Tady je stará otázka, kdy je nejlepší začít používat produkty proti stárnutí? „Protistárnutí se stala rozšířenějšími,“ říká Ponzio-Guarino, „a když si vytvoříte dobrý opalovací krém, je bezpečné a efektivně začít používat produkty proti stárnutí ve věku 20 let.“ Ve věku dvaceti let se kolagenu tvoří každým rokem méně a méně. Ponzio-Guarino navrhuje těžké antioxidační produkty (jako jsou séra s vitamínem C) nebo používání AHA (kyselina glykolová a mléčná) jako nejlepší produkty proti stárnutí, které by se měly používat ve věku 20 let.

Obě chrání před environmentálním poškozením pokožky způsobeným volnými radikály a mohou také zvrátit účinky poškození pokožky, čímž se vrásky udrží pryč mnohem déle, protože působí na odstranění odumřelých kožních buněk, snižuje stávající poškození a revitalizuje hlubší vrstvy pokožky. Antioxidanty a AHA obvykle nejsou příliš agresivní, lze sehnat bez lékařského předpisu a dodají naší pokožce další vrstvu obrany a vitality. Náš odborník doporučuje pokročilou řadu proti stárnutí od SkinCeuticals.

Související čtení: Jaké složky proti stárnutí jsou pro vás nejlepší?

3. Přidejte retinol nebo tretinoin (Retin-A) do svého arzenálu proti stárnutí.

Průzkum také zjistil, že 30 % žen mladších 35 let pravidelně používá produkty proti vráskám, včetně jedné z pěti žen do 24 let. Hlavním důvodem je pomoci zpomalit nebo kompenzovat ztrátu kolagenu v naší pokožce. kůže. „Kromě ztráty produkce kolagenu ve věku 20 let ztrácíme vlhkost a elasticitu ve věku 30 let, což vede k tenčí pokožce náchylnější na vrásky,“ říká Ponzio-Guarino. „Tretinoin (Retin-A), typ předepisovaného retinoidu, je aktivní forma vitaminu A a přestože se původně používal na akné (a stále se používá), působí tak, že stimuluje produkci kolagenu, zvyšuje buněčnou revoluci a reguluje buněčný cyklus. …“

Související čtení: Co dělá kolagen?

20 let by se mělo zaměřit na prevenci, zatímco 30 let by se mělo točit kolem správné údržby. Tretinoin působí na zesvětlování a prevenci stařeckých skvrn, redukuje jemné linky a vrásky, vytváří kolagen a dokonce snižuje riziko vzniku rakoviny kůže. „Retinol je v podstatě slabší verze tretinoinu bez lékařského předpisu,“ dodává. „Osobně bych Retinol doporučil jen někomu s citlivou pokožkou, který nesnáší tretinoin (který může být velmi suchý).“

Související čtení: Jak používat retinol

4. Předcházejte (a vymažte) vráskám pomocí botoxu.

Do čtyřiceti let by se kolagen mohl úplně přestat vyrábět, tvrdí Ponzio-Guarino. zjistil, že mladší ženy ještě častěji než starší ženy (20 procent oproti 11 procentům) řeknou, že by zvážily plastickou operaci pro boj proti známkám stárnutí. Přestože mnozí lidé mohou považovat botox za agresivní a přehnanou proceduru, Ponzio-Guarino tvrdí, že lidé si začínají vpichovat botox do glabely (část čela mezi obočím), čela a tlapek vrány. přibývající věk.malý. .

„Botox (botulotoxin) se používá k redukci jemných linek a vrásek paralyzováním svalů ve spodní části,“ říká. „Myslím si, že je to dobré pro ty, kteří začínají vidět hlubší horizontální linie nebo vrásky v čele, 1 nebo 11 mezi obočím / glabella nebo vraní nohy hlouběji kolem očí.“

Ponzio-Guarnio však varuje před botoxem, když tam není nic vidět (nebo téměř nic). „Botox by se měl dělat jen tehdy, když je to vhodné, a mělo by se to dělat tak, aby nikdo nevěděl, že jste dostali,“ říká. „Jednoduše má zjemnit vrásky, ne zmrazit tvář. Dobrý opalovací krém, antioxidanty / AHA a retinoidy na předpis vám mohou zabránit dostat botox vůbec.

Související čtení: Zde je návod, jak dát jeden dohromady k použití s ​​botoxem

Napsat komentář