Jak předcházet ekzému– Zdravá kůže Přečtěte si Andreina doporučení

Jako dítě jsem trpěl těžkým ekzémem, chronickým svědivým kožním onemocněním charakterizovaným velmi suchou, svědivou pokožkou, která má také vyrážky. V té době byly možnosti léčby omezené: skončil jsem několik let pokryt mastí na bázi dehtu. Děti umí být pořádně kruté a zkušenost, že mě dráždí za takový vizuální projev nemoci, kterou nemůžu ovlivnit, se stala hybnou silou, proč jsem šla na dermatologii. Chtěl jsem pomoci lidem s kožními chorobami a stavy, aby měli lepší kvalitu života, než jsem měl tehdy.

Ekzém je dermatology běžně označován jako „svědivé vyrážky“ a právě to ho odlišuje od jednoduše suché pokožky. Lidé s ekzémem také zvyknou být náchylnější k alergiím. Svědění je způsobeno přecitlivělostí na environmentální alergeny, což vede k nadměrně aktivní nervové stimulaci. Suchost je způsobena nerovnováhou esenciálních olejů, které udržují pokožku zdravou.

Dnes jsem klinický dermatolog, který se na to odvolává a vidím spoustu pacientů, kteří bojují s ekzémem. Často přicházím do své kanceláře a nemám kam jít. Bohužel, ekzém nelze vyléčit. Dá se však ovládat. Mou filozofií je dívat se na každý problém holisticky. Snažím se položit otázku: Jaké jsou všechny možné věci v životě člověka, které by mohly mít vliv na to, jak rychle pocítí úlevu? Potom se snažím řešit všechny tyto faktory při vytváření individuálního režimu pro mé pacienty. Každý pacient je jiný, proto doporučuji širokou škálu možností léčby na předpis a domácí léčby.

Zde jsou některé z nejběžnějších (volně prodejných) tipů, které nabízím svým pacientům:

1. Použijte přípravek pro péči o pleť, který je protizánětlivé a intenzivně zvlhčující při obnově kožní bariéry. Moje základní doporučení je Epionce Medical Barrier Cream.

2. Vyhněte se jiným produktům péče o pleť obsahující parfém nebo vůni, chlór, čajovníkový olej a určité konzervační látky.

3. Vyhněte se vysokým teplotámvčetně velmi horké vody během lezení.

4. Jezte dieta s vysokým obsahem bílkovin bohaté na protizánětlivé a antioxidační živiny.

5. Vyhněte se kofeinualkohol, čokoláda a kořeněná jídla.

6. Zvažte užívání perorálních doplňků které mohou pomoci zmírnit příznaky, včetně vitamínů C a E, lněného semínka, brutnákového oleje, železa a zeleného čaje.

7. Použijte neparfémované prací prostředky a kondicionéry. Nepoužívejte plachty do sušičky.

8. Vyčistěte vzduchové kanály ive vašem domě každých šest měsíců.

9. Vyhněte se šperkům—Kovový nikl může být obzvláště dráždivý.

Tato doporučení nemají nahradit specifická doporučení jiného lékaře týkající se konkrétního léčebného režimu. Mým cílem je pomoci mým pacientům cítit se lépe, aby mohli žít svůj život naplno, a doufám, že některé z těchto tipů udělají totéž i vám nebo někomu, koho znáte.

* Obsah tohoto blogu se nepovažuje za lékařské poradenství. Před provedením jakýchkoli změn v medicíně nebo životním stylu se poraďte s lékařem. *


ČTEČ – Byl tento článek užitečný? Přečtěte si více o ekzémech v našem Centru zdraví pokožky. Kromě toho si níže prohlédněte naše nejlepší produkty péče o pleť s ekzémem.

Napsat komentář