Jak předcházet a opravovat mosazné vlasy– Pečujte o svůj obličej přirozeně Co doporučuje Andrea?

Pro ty z nás, kteří si barví vlasy, může být mosaz pořádná… peněženka. Cílem je, aby vaše blond nebo brunetové tóny zůstaly přesně takové, jak vypadají, když opustíte salon, že? Ale často ty teplé tóny proniknou a než se nadějete, vypadáte oranžově jako slunce, připravený vrátit se do křesla na úpravu. Zdá se, že existuje způsob, jak bojovat proti mosazi a udržet si barvu déle. Alexandre K. jsme zavolali do Crush Salonu v Los Angeles, aby nám poskytla 411 tipů, jak opravit mosazné vlasy.

Co způsobuje mosazné vlasy

Nejprve zvažte, proč mosaz začíná jako první. „Je to způsobeno drsnými chemikáliemi, jako je amoniak nacházející se v barvě vlasů, které vás vystavují základnímu pigmentu,“ říká Alexandra. Váš základní pigment je základní barva pod tóny, které se smíchají a tvoří nejzřetelnější přirozenou barvu vlasů. Třeba velmi tmavé brunetky mají ve skutečnosti pod sebou červený pigment. Při výběru barvy vlasů to váš kolorista nepochybně zohlední. Pokud jsou teplé tóny skryty ve vašem podkladovém pigmentu, on nebo ona potřebuje vědět, jak tuto bázi rozbít zkušenostmi.

Prevence mosazných vlasů

Aby se zabránilo tomu, že se barva vlasů stane mosaznou, Alexandra doporučuje barvu na vlasy s nízkým pH nebo bez amoniaku spolu s vhodným barvicím vzorcem doporučeným profesionálem. Je pravděpodobné, že pokud se opakovaně setkáte s mosaznou barvou krátce po barvě, váš kolorista by měl vyzkoušet jiný produkt nebo zkusit jiného koloristy. Mějte však na paměti, že pokud zvýrazníte nebo zesvětlíte tmavší hnědé prameny, možná budete muset zpracovat na dodatečné údržbě. Alexandra doporučuje snížit teplo stylingových nástrojů a držet se dál od UV paprsků. „Nošení klobouku a používání opalovacího krému nepochybně ochrání vaše vlasy před sluncem,“ říká.

Produkty, které redukují mosaz

Existuje několik produktů, které pomáhají předcházet tomu, aby se mosaz objevila po barevné úpravě, a vše začíná sprchou. „Ujistěte se, že používáte šampon bez obsahu síranů (nebo produkty pro péči o vlasy určené pro barvené vlasy), aby vaše tóny zůstaly více šedivé a vaše vlasy nezůstaly mosazné,“ říká Alexandra. Se správným koloristou, inteligentním výběrem barev a inovativními produkty na ochranu barev může být prevence a odstraňování mosazi hračkou. Zde jsou naše nejlepší tipy, které vám pomohou začít:

 1. Kupte nyní v

  1. Philip B. Islandský blond šampon

  Philip B. je známý svými botanickými úpravami vlasů a jeho islandský blond šampon nezklame. Tato jedinečná formule rostlinných látek a olejů vlasy tónuje a zároveň je chrání a posiluje. Výtažky ze švestek neutralizují teplé tóny, zatímco olej z hroznových jadérek vyživuje a hydratuje rostlinné látky, které se časem uvolňují. Jednoduše masírujte čisté vlhké vlasy, nechte je působit a opláchněte.
  Tip: Používejte dle potřeby a střídejte s jinými šampony a kondicionéry. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte hřeben s jemnými zuby pro rovnoměrné rozložení produktu ve vlasech.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Philip B. Islandský blond balzám

  Podobně jako šampon Islandic Blonde od Philipa B., kondicionér hloubkově hydratuje vlasy a zároveň je tonizuje a posiluje. Klíčem k prevenci mosazných chloupků je extrakt ze švestky, který poskytuje osvěžující pigmenty, které působí proti základnímu teplému pigmentu. Po umytí šamponem naneste a nechte jednu až tři minuty působit.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. 3. Šampon dpHUE Cool Brunette Shampoo

  Jedinečné složení šamponu DpHue využívá modré pigmenty k redukci mosazných odstínů v barvených vlasech. Hedvábné proteiny a výtažky z květin jemně čistí a zároveň zvyšují jas vašich studených světel s chladnými tóny. Vmasírujte do mokrých vlasů a před opláchnutím nechte působit až pět minut. Tento tónovací šampon můžete použít jednou týdně nebo tolikrát, kolikrát budete cítit potřebu. Mějte na paměti, že pigmenty mohou trochu vyschnout. Nedoporučuje se každodenní používání.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. 4. dpHUE Cool brunette balzám

  Stejně jako jeho doplňkový šampon i dpHUE’s Cool Brunette Conditioner redukuje mosaz a zvyšuje lesk. Výsledkem jsou alfa hydroxykyseliny a bylinná změkčovadla, která podporují růst nových vlasů, hydrataci a lesk pro hnědé nebo černé vlasy. Vmasírujte do vlhkých vlasů po umytí šamponem a nechte působit dvě až tři minuty, poté opláchněte. Tento produkt lze používat týdně nebo podle potřeby, ale není určen ke každodennímu použití.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Šampon R + Co SUNSET BLVD Blonde

  Receptura R+ Co dělá zázraky na blond a šedých vlasech, redukuje mosazné odstíny pomocí přírodního minerálního pigmentu. Kyselina kokosová Jemně čistí pokožku hlavy od nečistot, bez odstraňování přírodních olejů, které dodávají vlasům lesk. Fanoušci tohoto produktu milují vůni „Serious Gaze“, která má tóny jalovce, reveň a fialek. Naneste tento šampon na mokré vlasy od kořínků po konečky a nechte působit jednu až dvě minuty.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. Balzám R + Co SUNSET BLVD Blonde

  Stejně jako jeho doplňkový šampon, i kondicionér SUNSET BLVD Blonde od R+Co využívá přírodní minerální pigment k dalšímu posílení studených šedých odstínů a zamezení výskytu mosazi. Výtažek z konzole zároveň dobře působí, mátový balzám zase chrání barvu a výtažek ze slunečnicových semínek napravuje škody. Jednoduše pracujte od kořínků ke konečkům denně nebo dle potřeby.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  7. Sachajuan Silver šampon

  Šampon Sachajuan Silver, speciálně vyvinutý pro šedé a blond odstíny, smývá nečistoty a zároveň odstraňuje mosazné pigmenty z vašich pramenů. UV filtry a výtažky z karagenanu získané z řas vyživují a chrání vlasy a odhalují elegantní a lesklé prameny. Fialový pigmentovaný šampon působí na neutralizaci mosazných tónů a měl by se používat pouze jednou týdně.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  8. Sachajuan Silver Balzám

  Po vyčištění vlasů stříbrným šamponem tónujte teplé odstíny a vytvořte ochrannou vrstvu, abyste si s trochou kondicionéru udrželi barvu ještě déle. Receptura Sachajuan poskytuje výtažek z řas pro výživu, zatímco technologie Ocean Silk značky podporuje zdravý lesk. Podobně jako šampon Silver Balm by se neměl používat více než jednou týdně.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář